Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/jarodbartenders/domains/caffebabka.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 5 pytań o przeszczep włosów. Ekspert odpowiada
piątek, Październik 07, 2022

5 pytań o przeszczep włosów. Ekspert odpowiada

Klasyczny przeszczep włosów metodą paskową powoli odchodzi w zapomnienie na rzecz bardziej nowoczesnych rozwiązań np. systemu Smart Graft. Jakie kwestie najbardziej nurtują osoby zainteresowane tego typu zabiegami?

Ekspert z Kliniki Novoderm w Łodzi odpowie nam na 5 najczęściej zadawanych pytań dotyczących przeszczepu włosów.

Na czym polega przeszczep włosów metodą Smart Graft?

Smart Graft to amerykański system, który stał się prawdziwą rewolucją na rynku, przywracając pacjentom owłosienie w szybki, precyzyjny i niezwykle skuteczny sposób. Lekarz, który wykonuje przeszczep włosów metodą Smart Graft po wcześniejszej konsultacji z pacjentem i jego kwalifikacji do zabiegu, pobiera pojedyncze zespoły mieszków włosowych (AFUE – Advanced Follicular Units Extraction) z wyznaczonego obszaru skóry (owłosionego). Warto podkreślić, że aż do momentu implantacji zespoły, czyli tzw. grafty znajdują się w jałowym roztworze o odpowiedniej temperaturze. W następnym kroku specjalista uzupełnia miejsca objęte łysieniem, wszczepiając tam zespoły mieszków włosowych za pomocą specjalnej głowicy. Zabieg Smart Graft jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, pacjent nie czuje bólu ani dyskomfortu. Cała procedura może zająć od 4 do 6 godzin. Jak widać, jest to małoinwazyjna metoda, która nie wiąże się z przerwaniem ciągłości skóry ani szpecącymi bliznami.

Czy przeszczep włosów Smart Graft jest skutecznym sposobem na łysienie?

Tak! Zaawansowany Smart Graft daje naprawdę spektakularne rezultaty. Przeżywalność przeszczepionych cebulek włosów wynosi aż 98%, co jest znakomitym wynikiem. Najlepszym dowodem skuteczności tej metody są zadowoleni pacjenci, którzy polecają system zaawansowanego pobierania pojedynczych zespołów mieszkowych swoim znajomym zmagającym się z problemem łysienia.

Czy z przeszczepu włosów metodą Smart Graft mogą korzystać tylko mężczyźni?

Absolutnie nie. W naszej klinice Novoderm w Łodzi z zabiegu Smart Graft korzystają zarówno mężczyźni, jak i kobiety, które zostały dotknięte łysieniem lub chcą zniwelować za duże zakola, czy zagęścić przerzedzone partie skóry głowy. Należy podkreślić, że przeszczep włosów jest równie skuteczny w przypadku obu płci, a procedura zabiegowa przebiega tak samo.

Czy przeszczep włosów Smart Graft daje naturalny efekt?

Jak najbardziej tak. Jeśli nie poinformujemy osób postronnych, że skorzystaliśmy z przeszczepu włosów metodą Smart Graft, nikt się tego nie domyśli, gdyż rezultat końcowy jest bardzo naturalny. Włosy są rozmieszczone symetrycznie i symetrycznie. Linia przeszczepionych włosów (od 1 do 4 mieszków włosowych) jest niemal niewidoczna. Nie ma tu nieestetycznej blizny liniowej, która występuje w metodzie paskowej (co niejednokrotnie zmusza mężczyzn do noszenia dłuższych włosów, aby zakryć tę pozabiegową niedoskonałość). Smart Graft jest więc odpowiednim zabiegiem dla osób, którym zależy nie tylko na atrakcyjnym wyglądzie, ale i na dyskrecji.

Czy przeszczep włosów Smart Graft jest lepszy od metody paskowej?

Pacjenci, którzy chcą pozbyć się kompleksów związanych z łysieniem, mogą skorzystać z dwóch metod przeszczepu włosów – tradycyjnej metody paskowej tzw. STRIP (z ang. stripe znaczy pasek) i nowoczesnej metody FUE, na której opiera się zabieg Smart Graft. Metoda paskowa polega na wycięciu paska ze skórą i mieszkami włosowymi (z owłosionej partii głowy), podziału na mniejsze przeszczepy i umieszczeniu w obszarze objętym łysieniem. Wadą tej metody jest „pamiątka” w postaci dość dużej i widocznej blizny w okolicy dawczej. STRIP jest też znacznie bardziej inwazyjną procedurą. Metoda paskowa wiąże się z ciężką rekonwalescencją i przykrymi powikłaniami (np. przecięciem nerwów potylicznych przy wycinaniu biorczego pasa skóry). Stąd rosnąca popularność przeszczepu Smart Graft, który nie pozostawia żadnych śladów, dzięki czemu pozwala pacjentom kształtować dowolną fryzurę i gwarantuje bardziej estetyczny efekt.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>