poniedziałek, Listopad 30, 2020

Alma Harmony laser – sposób na leczenie trądziku

Leczenie trądziku zależy od tego, jaki rodzaj trądziku zagościł na naszej twarzy czy plecach. Choć najbardziej znany jest trądzik młodzieńczy, o którym sporo się mówi, to liczne posiadaczki wrażliwej cery niestety często bardzo dobitnie przekonują się o przykrych skutkach trądziku różowatego. Na czym polega leczenie trądziku laserem Harmony Alma wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie.

Trądzik różowaty a trądzik młodzieńczy

Trądzik młodzieńczy mija po okresie dojrzewania – stąd jego nazwa – niestety powstałe w młodości blizny i przebarwienia po trądziku potrafią zaburzyć zdrowy wygląd cery i dodać dobre kilka lat. Z kolei trądzik różowaty pojawia się u osób między 20. a 30. rokiem życia i nie tylko prowadzi do blizn powstających po swędzących krostkach, ale co gorsze rozwija się z każdym dniem, aby osiągnąć kumulacyjne powikłania po 40. roku życia, kiedy zwykle poza krostkami dochodzi do licznych zmian, jak np.:

 • przebarwienia,
 • pękające naczynka,
 • wysięki łojowe zaburzające proporcje ciała,
 • rozległe plamy, a nawet rany i infekcje.

Co więc zrobić, gdy z pozoru niegroźny problem estetyczny zaczyna być nie do zniesienia i każdego dnia uprzykrza życie? Jak pozbyć się trądziku i zapomnieć o przykrej dolegliwości? Choć stopień zaawansowania trądziku w dużej mierze zależy od predyspozycji genetycznych oraz stylu życia, który w dzisiejszych czasach pozostawia wiele do życzenia, to na naszą korzyść rozwój technologii umożliwia skuteczne leczenie trądziku laserem.

Laserowe leczenie trądziku pozwala nie tylko na wyeliminowanie krostek i regenerację skóry. Przy pomocy lasera możemy usunąć nawet stare blizny po trądziku i przebarwienia oraz wygładzić nierówności i usunąć popękane naczynka, a nawet zredukować przy okazji drobne zmarszczki. Tak wszechstronne działanie zapewnia laser Alma Harmony stosowany w Klinice Miracki w Warszawie.

Jak laser Alma Harmony działa na trądzik?

Stosowany w naszej klinice laser Alma ukierunkowany jest nie tylko na usuwanie trądziku, lecz także jego powikłań. Laserowe leczenie trądziku odbywa się niezależnie od jego przyczyny i rodzaju, ponieważ istota działania fal lasera polega na oddziaływaniu na wodę zlokalizowaną w wierzchniej warstwie skóry. Nagrzanie struktury wody wywołuje rozpad komórek tworzących defekty skórne, jak blizny, przebarwienia, zgrubienia czy inne ślady po trądziku. W efekcie leczenie trądziku laserem inicjuje całkowitą regenerację uszkodzonego naskórka, a my w krótkim czasie po zabiegu obserwujemy rezultaty, takie jak:

 • wyrównanie kolorytu i promienny, zdrowy wygląd cery;
 • eliminacja przebarwień po trądziku, w tym zmian o odcieniu ciemnobrązowym i czerwonym;
 • wygładzenie skóry w miejscu działania fal lasera;
 • młodszy wygląd pozbawiony nieestetycznych zmian;
 • zminimalizowanie wydzielania nadmiaru sebum – brak przetłuszczania, które powoduje pojawianie się kolejnych krostek;
 • widoczne nawilżenie i ujędrnienie skóry;
 • poprawa napięcia i elastyczności;
 • skóra zdrowa, bez przesuszeń czy nadmiaru łojotokowych wysięków.

Jeśli interesuje Cię zabieg laserem Harmony Alma na wszystkie rodzaje trądziku, umów się na konsultację w naszej klinice. Na stronie Klinika Miracki Warszawa poznasz więcej szczegółów na temat laseroterapii trądziku, a podczas pierwszej wizyty nasi specjaliści doradzą Ci najlepszą dla Ciebie metodę leczenia.  

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>