poniedziałek, Kwiecień 22, 2019

Beżowy, jasny blond – najmodniejszy odcień blondu! Sprawdź, czy do Ciebie pasuje!

Jasne włosy pasują niemal każdemu, ponieważ dodają urodzie delikatności i łagodzą rysy twarzy. Jednak odcieni blondu jest tak wiele, że często trudno podjąć ostateczną decyzje o wyborze koloryzacji. Ostatnim krzykiem mody jest beżowy, jasny blond w odcieniach kojarzących się z późnym latem. Świetnie sprawdza się zwłaszcza przy pierwszej koloryzacji, ponieważ jest wyjątkowo neutralny. Wydaje się, że beż jest na tyle uniwersalnym kolorem włosów, że komponuje się z każdym typem urody. Czy rzeczywiście tak jest? Zaraz się przekonasz!

Beżowy blond – komu pasuje?

Zanim zdecydujesz się na farbowanie na blond, bez względu na wybór odcienia, warto dokładnie przyjrzeć się swojej twarzy w lustrze. Jeśli zwrócisz uwagę na kilka wyróżniających ją szczegółów, łatwiej będzie ci dobrać odpowiednią farbę. Blond w beżowym odcieniu najbardziej pasuje kobietom, które mają jedną lub kilka z wymienionych poniżej cech:

 • ciepły kolor oczu – do tej kategorii możemy zaliczyć bardzo wiele barw tęczówek, wśród nich są na pewno: piwny, brązowy, bursztynowy, zielony, szarozielony,
 • delikatny typ urody – łagodne rysy, jasna oprawa oczu,
 • oliwkowa lub lekko różowa karnacja,
 • piegi na twarzy,
 • lekko pociągła twarz,
 • naturalny kolor włosów: ciemny blond, brąz, miedź.

Im więcej wymienionych cech posiadasz, tym większa szansa, że beżowe włosy blond są dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Jeśli nie masz ich wcale – być może warto zastanowić się nad nieco chłodniejszym kolorem włosów.  Przy wyborze odcienia warto również zwrócić uwagę na typ urody. Zazwyczaj ciepłe kolory, takie jak jasny, beżowy blond najlepiej współgrają z ciepłymi typami urody (jesień, wiosna).

Dla kogo włosy blond to nie najlepszy wybór?

Mimo, że farby blond są zdecydowanie najczęstszym wyborem Polek, nie każda z nich umiejętnie dobiera odcień blondu do swojej urody. Bardzo często widzimy na ulicach kobiety z nieodpowiednio dobranym kolorem farby do włosów. Jeśli chodzi o beżowy, jasny blond, lista osób, które powinny się go wystrzegać jest raczej krótka, ponieważ naturalne odcienie są zwykle bardzo neutralne. Wybór innego koloru włosów powinny jedynie rozważyć kobiety, które posiadają dwie lub więcej z wymienionych poniżej cech:

 • ostre, wyraziste rysy twarzy,
 • ciemna oprawa oczu,
 • bardzo ciemna lub bardzo jasna karnacja,
 • uroda w typie zimy,
 • chłodny kolor tęczówek (jasnoniebieskie, szare, czarne).

Pamiętaj, że czasami wybór pozornie niepasującego do urody koloru okazuje się strzałem w dziesiątkę. Zasada kontrastu nie zawsze jednak jest trafna. Dlatego przed wyborem farby do włosów, możesz skorzystać z wirtualnych aplikacji, które pokazują jak będzie wyglądać twarz po koloryzacji lub zmianie fryzury.

Beżowy blond – jaką farbę wybrać?

Beżowy blond nie należy do ryzykownych kolorów, dlatego z powodzeniem możesz przeprowadzić koloryzację w swojej własnej łazience bez konieczności wizyty u fryzjera. Pamiętaj jednak, że każde farbowanie włosów stanowi dla nich pewne zagrożenie. Z tego powodu, warto wybierać produkty do koloryzacji, które działają łagodnie na włókno włosa i posiadają w swoim składzie substancje pielęgnujące. Do takich farb z pewnością można zaliczyć Garnier Color Naturals w odcieniu jasnego, beżowego blondu. Posiada aż trzy odżywcze olejki pochodzenia roślinnego, które chronią włosy przed niepożądanymi skutkami farbowania. Są to:

 • masło shea (karite) – głęboko nawilża, uelastycznia, wzmacnia cebulki włosów,
 • oliwa z oliwek – wygładza, odżywia, chroni przed promieniowaniem,
 • awokado – zabezpiecza przed wysuszeniem, uzupełnia niedobory, wygładza powierzchnię włosów.

Połączenie pielęgnujących ekstraktów z mocno nasyconymi pigmentami to wszystko czego potrzeba do udanej koloryzacji na beżowy blond. Włosy mają intensywny, naturalny kolor w kolorze nagrzanego słońcem piasku, a dodatkowo są przyjemnie gładkie w dotyku. Warto zdecydować się na ten kolor, ponieważ jest wyjątkowo dziewczęcy, naturalny i niemal każdy wygląda w nim korzystnie. W przeciwieństwie do chłodnych i bardziej intensywnych odcieni, beżowy blond pasuje absolutnie do każdej pory roku.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>