poniedziałek, Listopad 30, 2020

Co wiesz o wypełniaczach?

Wypełniacz to substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka. Ma za zadanie pełnienie roli naturalnego spoiwa międzykomórkowego. To duże znaczenie dla kondycji, jędrności, zdrowia i sprężystego wyglądu skóry. Im człowiek staje się starszy, tym bardziej spada poziom wypełniacza w jego organizmie, czego efektem jest powstawanie zmarszczek, rozluźnienie skóry i inne oznaki starzenia skóry. Medycyna estetyczna znalazła sposób na zahamowanie tego procesu.

Wypełnianie zmarszczek

Zabiegi z zastosowaniem wypełniacza stosuje się przede wszystkim w w celu wypełnienia zmarszczek, modelowania twarzy, wolumetrii policzków, powiększenia ust, poprawy owalu twarzy. Metoda ta przynosi błyskawiczną poprawę wyglądu, dlatego jest chętnie stosowana przez pacjentów gabinetów estetycznych. Skóra staje się ożywiona, głęboko nawilżona, odzyskuje utraconą sprężystość i gładkość. Efekty mogą utrzymywać się przez wiele miesięcy, eksperci warszawskiej Kliniki Miracki podkreślają jednak, że wszystko zależy od takich czynników, jak wiek, kondycja skóry, styl życia i ogólny stan zdrowia pacjenta, a także ilość i miejsce podania preparatu.

Powiększanie ust wypełniaczem

Istnieje bardzo wiele obszarów zastosowania wypełniaczy. Ostrzykiwanie wypełniaczem przynosi bardzo dobre rezultaty w korekcji zbyt wąskich lub nierównych ust czy też opadających kącików. Zabieg sprawia, że usta stają się jędrniejsze, ale także większe i bardziej ponętne. Nakłuwanie twarzy wypełniaczem stosowane jest w celu wypełnienia zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie oraz w celu poprawy kondycji skóry na dłoniach. Wypełniacz może zostać zastosowany również w korekcji kształtu podbródka i linii żuchwy. Wszystkie wskazania do zastosowania wypełniaczy:

 • wąskie, nierówne usta z opadającymi kącikami,
 • zmarszczki na twarzy, szyi i dekolcie,
 • zwiotczała skóra na dłoniach,
 • korekcja kształtu podbródka i linii żuchwy,
 • opadające policzki i wiotczejący kontur ust,
 • bruzdy nosowo-wargowe, wyrazista dolina łez,
 • objawy zaniku tkanki,
 • zbyt szczupła twarz,
 • zbyt ostre rysy,
 • usta pozbawione prawidłowego kolorytu,
 • oznaki starzenia ust.

Jak wygląda zabieg z zastosowaniem wypełniacza?

Przed zabiegiem znieczulone zostaje miejsce, gdzie będzie wprowadzony wypełniacz. Jest on podawany w głębokie warstwy skóry, w ściśle określone miejsce. Pamiętajmy, że zabieg musi być przeprowadzony przez wyspecjalizowanego lekarza medycyny estetycznej, którego doświadczenie świadczy o precyzji, dokładności i wiedzy na temat struktury skóry. Zastosowanie wypełniacza skutkuje natychmiastową poprawą wyglądu. Zabieg nie wymaga szczególnych przygotowań, należy jednak podkreślić, że wyjściu z gabinetu nie powinno się zbytnio forsować twarzy, a skórę traktować bardzo łagodnie. Zabiegi z użyciem wypełniacza cieszą się dużym powodzeniem wśród pacjentów klinik medycyny estetycznej, z uwagi na małą inwazyjność i spektakularne efekty. Ponieważ wypełniacz jest naturalnym składnikiem występującym w naszych organizmach, ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków jest minimalne. Eksperci zapewniają, że zabieg wykonany przez odpowiednią osobę jest w pełni bezpieczny i bezbolesny. Osoby mające jeszcze jakieś wątpliwości zachęcamy do sięgnięcia po więcej informacji, dostępnych na stronie warszawskiej Kliniki Miracki.

 

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>