Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/jarodbartenders/domains/caffebabka.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Co zrobić z palety drewnianej?
piątek, Październik 07, 2022

Co zrobić z palety drewnianej?

Do dekoracji naszych domów i ogrodów poszukujemy różnych, kreatywnych rozwiązań, dzięki którym nasza przestrzeń może stać się wyjątkowa i dopasowana do naszych potrzeb. Urządzanie sypialni czy tarasu, lub też balkonu, może stworzyć nam przestrzeń do rozwinięcia swoich manualnych umiejętności i zainteresowań. Doskonałym materiałem do dekoracji domu i tworzenia pięknych mebli są palety drewniane. Pozwalają nam zmienić wnętrze w przytulne i spersonalizowane miejsce oraz  spędzić wartościowy czas na konstrukcji wymarzonych mebli w stylu DIY. Co możemy zrobić z palety drewnianej?

Spis treści: 

  1. Palety drewniane – dlaczego są tak dobrym materiałem do robienia mebli?
  2. Co zrobić z palety drewnianej w ogrodzie?
  3. Co zrobić z palety drewnianej w sypialni?
  4. Co zrobić z palety drewnianej w salonie lub jadalni?

Palety drewniane – dlaczego są tak dobrym materiałem do robienia mebli?

Palety drewniane są niezwykle wytrzymałe i skuteczne, niezależnie od tego, przed jakim wyzwaniem zostają postawione. Dlatego tak chętnie wykorzystuje się je w transporcie, przechowywaniu towarów oraz konstruktorskich wyzwaniach jakie podejmujemy w domu i ogrodzie.

Paleta drewniana jest platformą, która niezwykle ułatwia podnoszenie, przemieszczanie i magazynowanie towarów, zarówno w czasie transportu jak i w przestrzeniach magazynowych. Dzięki swoim właściwościom paleta drewniana stała się doskonałym opakowaniem transportowym, wykorzystywanym w szerokim zakresie na skalę światową. Palety umożliwiają szybkie i łatwe przewożenie towaru oraz jego efektywne, ekonomiczne składowanie. Stosuje się je w przypadku wielu różnorodnych produktów. Wytrzymałość i wielofunkcyjność to niewątpliwie najważniejsze zalety palet.

Najpopularniejsze są tak zwane „europalety” oznaczone symbolami EUR. Służą do transportu i magazynowania towarów w całej europie, dzięki swoim uniwersalnym rozmiarom sprawdzają się w swoich zadaniach doskonale. Typowe europalety posiadają wymiary 1200 x 800 x 144 mm i znoszą obciążenie od 1000 kg do 1500 kg. W naszej firmie PAKO-BUD wszystkie wyroby mogą zostać wykonane w technologii, która spełnia wymagania normy FAO/IPPC/ISPM 15 – w ten sposób palety, powstające w naszym zakładzie mogą wyruszyć w trasę po całej Europie, a nawet niektórych miejscach na świecie.

Skąd wziąć palety drewniane? 

Bardzo często zdarza się, że do majsterkowania wykorzystujemy drewniane palety, które zostają w naszych domach po remontach czy wykończeniu prac budowlanych. Zdarza się jednak, że pomysł na wykonanie łóżka z drewnianej palety przychodzi nam do głowy niezależnie od tego, czy w naszych garażach piętrzy się stos niewykorzystanych palet. Co możemy zrobić w takich wypadkach?

Ponieważ konstruując meble i dodatki do naszego domu najważniejsze jest, aby dbać o wysoką jakość produktów, warto zamówić materiały do tworzenia z zaufanego źródła. Jednym z takich miejsc jest nasza łódzka marka PAKO-BUD, która dzięki wieloletniemu doświadczeniu posiada technologię produkcyjną na najwyższym poziomie. W ten sposób mamy pewność, że oddajemy w ręce naszych Klientów jedynie to, co najlepsze.

Co zrobić z palety drewnianej w ogrodzie? 

Jest wiele sposobów na wykorzystanie palety drewnianej w ogrodzie – jednym z nich jest stworzenie z drewnianych palet zestawu wypoczynkowego, który możemy rozmiarem i układem dostosować do rozmiarów tarasu lub balkonu. Palety możemy ze sobą połączyć za pomocą specjalnych wkrętów i narożników, ale możemy też pozostawić je w naturalnej strukturze. W ten sposób możemy dopasować wysokość mebli do naszych potrzeb.

Najprostszym sposobem na stworzenie siedziska z palet jest złączenie dwóch palet na siedzisko. Wystarczy skręcić je po bokach przy użyciu czterech płaskich łączników, wkrętów i wkrętarki. Łączniki przykręcamy do klocków znajdujących się pomiędzy górną i dolną warstwą każdej palety, a następnie do siedziska przymocowujemy paletę, która będzie stanowiła oparcie. W ten sposób powstaje prosty i niezwykle wygodny mebel, gotowy do wykorzystywania w ogrodzie, na trasie lub na balkonie. Aby zwiększyć wygodę korzystania z zestawu wypoczynkowego stworzonego z palet, możemy dobrać do niego komplet poduszek w wybranym sklepie z akcesoriami do domu, lub też takimi, które uszyjemy samodzielnie z resztek starych materiałów. W ten sposób nasz zestaw wypoczynkowy powstanie w duchu zero waste.

Palet drewniana w ogrodzie może nam również posłużyć jako organizer na kwiaty i warzywa – możemy zbudować z palety grządki lub szkółkę dla małych roślin. Wystarczy usunąć kilka desek i wysypać wnętrze palety ziemią, lub też wykorzystać ją do stworzenia małego ogrodzenia. Paleta drewniana może również stanąć na naszym balkonie lub tarasie jako ścianka dla wiszących skrzynek z ziołami czy kwiatami. W ten sposób dodamy naszej przestrzeni jeszcze więcej przytulności i zielonego klimatu.

Pamiętamy o dokładnej impregnacji drewna – szczególnie jeśli będzie przebywać w ogrodzie lub na tarasie przez cały rok. Warto skorzystać ze specjalnych preparatów impregnujących, tak aby zabezpieczyć drewno palety przed szkodnikami i wpływem warunków atmosferycznych.

Co zrobić z palety drewnianej w sypialni? 

Paleta drewniana jest doskonałym materiałem do stworzenia przytulnej atmosfery w każdej sypialni. Wystarczy odrobina kreatywności i manualnych umiejętności! Co możemy zrobić aby zadbać o nastrój w sypialni?

Drewniana paleta już od kilku lat inspiruje do stworzenia w sypialni łóżka marzeń. To, jaki będzie miało rozmiar i design zależy tylko od indywidualnych potrzeb i wyobrażeń. Paleta drewniana może stać się jedynie doskonałą i designerską podstawką pod materac, a może nam posłużyć również jako element dekoracyjny w postaci ramy łóżka. Na zagłówku wykonanym z palet mogą zawisnąć ozdoby i lampki oświetleniowe. Wszystko zależy od tego, jaki mamy plan na urządzenie przestrzeni.

Podobnie jak w przypadku konstruowania zestawu wypoczynkowego w ogrodzie, do stworzenia łóżka z drewnianych palet będziemy potrzebować jedynie płaskich łączników, wkrętów i wkrętarki.  Warto zadbać o solidną konstrukcję, tak aby uniknąć jakichkolwiek wypadków w czasie użytkowania, szczególnie jeśli z łóżka w naszej sypialni mogą korzystać również dzieci. Warto pomyśleć również o impregnacji drewna i przetarciu go papierem ściernym w celu wyrównania powierzchni i ochrony przed ewentualnymi drzazgami.

Co zrobić z palety drewnianej w salonie lub jadalni?

Z drewnianych palet możemy skorzystać myśląc o urozmaiceniu przestrzeni również w salonie lub jadalni. Drewniane palety doskonale sprawdzą się na przykład jako stolik kawowy. Drewno do takiej konstrukcji należy odpowiednio przygotować, szlifując je i czyszcząc, oraz pokrywając wybranym rodzajem farby czy też emulsji. Następnie warto jest przyciąć paletę do pożądanych rozmiarów, tworząc z jednej palety dwa poziomy – dzięki temu stolik będzie łatwiejszy w wykorzystywaniu w czasie codziennych czynności. Podobnie jak w przypadku konstrukcji łóżka czy zestawu ogrodowego, tutaj również przydadzą się nam płaskie łączniki, wkręty i wkrętarka.

Z palet drewnianych możemy przygotować również szafkę na buty do korytarza lub specjalny regał na książki, szczególnie taki niskich rozmiarów, który będzie designerskim uzupełnieniem każdej przestrzeni. Drewnianą paletę można też zamienić w oryginalną półkę na wino, wystarczy przyciąć paletę w odpowiednich miejscach, wyjąć niektóre deski i stworzyć oddzielne półeczki, które pozwolą na przechowywanie butelek z winem.

Palety doskonale sprawdzają się również jako dekoracja ścian w formie nieprzeciętnej boazerii, która udekoruje jedną lub wszystkie ścinany w pomieszczeniu. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w salonie lub jadalni. Na takiej ozdobie możemy umieścić zdjęcia, lampki albo lustro, które pomogą zadbać nam o przytulny styl w pomieszczeniu.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>