poniedziałek, Październik 26, 2020

Cutera Enlighten w głębokim odmładzaniu, leczeniu blizn i rozstępów (Pico MLA)

Laserowe leczenie różnych schorzeń i zmian skórnych stanowi coraz popularniejszą metodę poprawiania naszego wyglądu bez użycia skalpela. Konkretna metoda (laser klasyczny lub laser frakcyjny) jest dobierana ze względu na indywidualne potrzeby i oczekiwania pacjenta. Mogą do nich należeć pozbycie się nieestetycznych blizn potrądzikowych, pourazowych lub pooperacyjnych, leczenie rozstępów czy usuwanie przebarwień na twarzy. Możliwości jest naprawdę wiele, a nowoczesna technologia pozwala na osiągnięcie niewyobrażalnych dotąd rezultatów terapii.

Laser Cutera Enlighten Triplex PICO

Laser Cutera Enlighten Triplex PICO to innowacyjne urządzenie, które posiada szerokie spektrum zastosowań. Działa w trybie nanosekundowym lub pikosekundowym, przy czym emituje wiązki laserowe aż o trzech różnych długościach (532nm, 670nm i 1064nm). Cutera Enlighten może być wykorzystywany zarówno w trybie lasera klasycznego, jak i frakcyjnego.

Zabieg pozwala pozbyć się problemów i zmian skórnych, takich jak:

  • przebarwienia na twarzy,
  • blizny,
  • rozstępy,
  • zmarszczki,
  • wiotkość i inne objawy starzenia się skóry,
  • zaburzenia pigmentacji skóry,
  • melasma.

Laseroterapia jest praktycznie bezbolesną metodą odmładzania tkanek bez użycia skalpela. W trakcie zabiegu skóra pacjenta jest schładzana zimnym powietrzem, dzięki czemu nie ma konieczności zastosowania znieczulenia. Warto również zwrócić uwagę na niską inwazyjność tej procedury medycznej, a co za tym idzie – bezpieczeństwo i wyjątkowo krótki okres rekonwalescencji po zabiegu.

Z niesamowitych właściwości lasera Cutera Enlighten Triplex PICO można skorzystać w gabinetach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy. Co dokładnie potrafi zdziałać to urządzenie?

Usuwanie zmian skórnych laserem frakcyjnym lub klasycznym

Niewielkie lub płytkie przebarwienia na twarzy można usunąć zaledwie podczas jednej sesji laseroterapii. Jeżeli nieestetyczne zmiany skórne są rozległe lub głębokie, zaleca się kilkukrotne powroty do gabinetu medycyny estetycznej co 2 do 3 tygodni. Czynnikiem decydującym o czasie trwania terapii często jest podłoże samego problemu z cerą: hormonalne, genetyczne lub związane z nadmierną ekspozycją na słońce.

Laseroterapia przynosi bardzo szybkie, niemal natychmiastowe efekty. Są one widoczne w postaci ujędrnienia, wygładzenia i wyraźnego odmłodzenia tkanek skóry. Zabiegi na twarz zapewniają efekt anty-aging, a także rozświetlenie cery od wewnątrz. Dzięki temu pacjent wygląda na osobę wypoczętą i pełną energii, a także gotową do podejmowania każdej aktywności. Warto również wspomnieć o poczuciu głębokiego relaksu, jakie przynosi każda wizyta w gabinecie medycyny estetycznej.

Przygotowanie skóry do zabiegu nie wymaga wdrażania specjalistycznych procedur. Najważniejszym zaleceniem przed laseroterapią jest unikanie promieni UV (pochodzących ze słońca lub lamp solarium), a także lekarstw i kosmetyków wykazujących światłoczułość. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są także aktywna opryszczka skóry oraz stan zapalny w miejscu zabiegowym.

Skóra po laseroterapii może być nieco podrażniona. Objawia się to delikatnym zaczerwienieniem, tkliwością, drobnymi obrzękami czy wybroczynami. Niekiedy odczuwalny jest delikatny świąd, który ustępuje samoistnie po upływie 1-3 dni po zabiegu. W takich wypadkach doraźną ulgę przynosi stosowanie specjalnych kremów, które mają właściwości łagodzące. Bezpośrednio po laseroterapii niewskazane jest natomiast korzystanie z agresywnych kosmetyków pielęgnacyjnych (np. peelingów),  czy eksponowanie swojego ciała na słońce.

Galeria zdjęć “przed” i “po” znajduje się na stronie https://bienkowscyclinic.pl.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>