piątek, Lipiec 30, 2021

Komórki macierzyste – idealny sposób na perfekcyjny wygląd

Komórki macierzyste pierwotnie były wykorzystywane tylko w typowej medycynie. Z czasem jednak zauważono, że ich właściwości będą drogocenne także w przypadku chęci osiągnięcia celów typowo estetycznych. W związku z tym od kilkunastu lat są z powodzeniem stosowane w medycynie estetycznej i można nawet śmiało powiedzieć, że większość specjalistów najchętniej pracuje właśnie na komórkach macierzystych, bo wie, że może w ten sposób osiągnąć szybkie i bardzo dobre efekty, ograniczając przy tym ryzyko wystąpienia powikłań.

W środowisku medycznym mówi się, że wykorzystanie komórek macierzystych jest niczym milowy krok w rozwoju całej medycyny estetycznej. Komórki macierzyste są obecnie uważane za najlepszą terapię przeciwstarzeniową, przywracającą zdrowe i urodę.

Komórki macierzyste – skąd się je bierze?

Jesteśmy w stanie wyróżnić kilka rodzajów komórek macierzystych, czyli embrionalne, płodowe i dorosłe (somatyczne). Embrionalne są komórkami pierwotnymi, ponieważ występują we wczesnym stadium rozwoju embrionalnego. Komórki macierzyste płodowe można pobrać z krwi pępowinowej, a somatyczne występują u osób dorosłych i to właśnie one są wykorzystywane do zabiegów medycyny estetycznej.

Zaletą komórek macierzystych jest to, co różni je od “zwykłych” komórek. Przede wszystkim są zdecydowanie bardziej plastyczne, mają zdolność wielokrotnego podziału i umiejętności różnicowania się komórek innej tkanki. Kolejną zaletą komórek macierzystych jest również to, że są bogate w cytokininy, które przyczyniają się do powstawania naczyń krwionośnych, leczenia stanów zapalnych i szybkiej regeneracji tkanek.

Chcesz bezpiecznie odmłodzić swoją skórę? Wybierz komórki macierzyste!

Największą cechą, która dla wielu osób przemawia za tym, aby właśnie zdecydować się na taki zabieg jest to, że komórki macierzyste w nim wykorzystywane pobierane są zawsze od osoby poddawanej zabiegowi. To bardzo ważne, ponieważ stosując własne komórki uzyskujemy najlepsze efekty, a tym samym bezpiecznie poprawiamy stan skóry, widocznie ją odmładzając.

Adivive + Celltibator – skoncentrowane komórki macierzyste z tłuszczu

Doskonałym zabiegiem wykorzystującym komórki macierzyste jest Adivive + Celltibator wykonywany w klinice Novoderm  w Łodzi. Zabieg ten opiera się na komórkach macierzystych mezenchymalnych, które stanowią idealny naturalny wypełniacz i bardzo dobry materiał do regeneracji i odbudowy tkanek. Główną rolą komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej jest gromadzenie się w konkretnych miejscach, aby naprawić uszkodzone tkanki, czyli odbudować np. skórę. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu i składa się z dwóch etapów, czyli  przede wszystkim z pobrania komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej, która najczęściej gromadzi się w okolicy brzucha, ud i pośladków oraz z drugiego – wprowadzenia komórek macierzystych w miejsca, które tego wymagają (np. skóra twarzy pokryta zmarszczkami, niedotleniona, ziemista, wiotka). W trakcie jednego zabiegu z 25 ml tkanki tłuszczowej otrzymuje się 3-4 ml preparatu z komórkami macierzystymi. W 1 ml znajduje się ich bardzo dużo, ponieważ średnio od 10 do nawet 50 milionów! Właśnie z tego powodu zabieg przynosi tak szybkie efekty.

Specjaliści z kliniki Novoderm z Łodzi podkreślają, że można wyróżnić kilka wskazań, w przypadku których ten zabieg sprawdzi się doskonale. To przede wszystkim odmłodzenie skóry, usuwanie zmarszczek mimicznych, lifting wolumetryczny twarzy, chęć wygładzenia skóry na dłoniach, regeneracji tkanek, redukcji blizn. Zabieg idealnie sprawdza się również w leczeniu ran (także przewlekłych), leczeniu chorób zwyrodnieniowych, w terapii chorób ortopedycznych (np. zaburzenia zrostu kości, rekonstrukcja tkanki chrzęstnej, martwica kości, uszkodzenia więzadeł, zapalenia ścięgien), leczeniu łysienia.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>