piątek, Lipiec 30, 2021

Czy usuwanie rozstępów w gabinecie rzeczywiście jest drogie?

W pierwszej chwili może się wydawać, że usuwanie rozstępów to drogi zabieg. Porównując jego skuteczność do innych metod, okazuje się jednak, że to się naprawdę opłaca.

Rozstępy pojawiają się szczególnie u osób, które przytyły w krótkim czasie. Pojawiają się w każdym wieku, szczególnie z powodu ciąży czy szybkiego przybrania na wadze z innych powodów. Istnieje wiele domowych metod na rozstępy. Kremy kosztują od kilkunastu do kilkuset złotych i wymagają zazwyczaj kilku miesięcy stosowania. Inne metody to masaże czy zmiana diety.

Np. kobietom planującym ciążę poleca się sporo produktów bogatych w witaminy i kwasy omega, które mają odżywić skórę od środka. Problemem w przypadku kremów i diety jest to, że mogą być skuteczne szczególnie wtedy, gdy są stosowane prewencyjnie. Gdy już pojawią się rozstępy, ich skuteczność spada. Wiele osób decyduje się wówczas na zabiegi takie jak Harmony XL.

Cena Alma Harmony XL na rozstępy

Zależnie od obszaru zabiegowego cena waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Aby osiągnąć najlepsze efekty, warto zdecydować się na serię trzech zabiegów. Alma Harmony XL to laser ablacyjny. Jego wiązka wnika w głąb skóry i wzmacnia, a także pobudza włókna kolagenowe do odnowy, tak jak inne lasery. Jednocześnie jednak złuszcza on górną warstwę naskórka. Dzięki temu skóra, która była pokryta bliznami czy rozstępami, staje się gładsza. Pełne działanie lasera Alma Harmony XL obejmuje:

  • spłycenie rozstępów
  • poprawę ich koloru – stają się bledsze
  • lepsze napięcie skóry
  • lepszą kondycję skóry.

Inne zabiegi na usuwanie rozstępów w gabinecie

Laser Harmony XL nie jest jedynym, za pomocą którego można pozbyć się rozstępów. Personel gabinetu Beauty Address w Warszawie poleca też karboksyloterapię, termolifting NIR, a także falę akustyczną Storz Medical. – Wszystkie one wpływają na ujędrnienie, a także wyszczuplenie sylwetki. – zauważają. Podczas karboksyloterapii pod skórę wprowadzany jest dwutlenek węgla. Fala akustyczna rozbija tkankę tłuszczową, prowadząc do osiągnięcia bardziej harmonijnej sylwetki. – Często klientki decydują się na jeden z tych zabiegów, a następnie wracają, by umówić się na kolejny. W ten sposób można zadziałać na skórę na wielu różnych płaszczyznach. – doradzają eksperci z kliniki Beauty Address w Warszawie. Radzą, by nie traktować tych zabiegów jako konkurencyjnych, ale uzupełniających swoje działanie.

Cena lasera Harmony XL a kremów – jak wypada porównanie?

Wróćmy więc do pytania zadanego na początku. Czy stosowanie kremów rzeczywiście wypada taniej niż zabiegi laserem takim jak Harmony XL? Na początek warto rozwiać mity związane ze stosowaniem kremów za kilkanaście złotych. Ich skuteczność jest ograniczona. Aby odczuć jakikolwiek efekt, trzeba stosować te specyfiki przez kilka miesięcy dwa razy dziennie. Dla wielu osób samo to jest wyzwaniem. Taka tubka za kilkanaście złotych starcza zwykle na kilka tygodni; w perspektywie roku i tak wyniesie to kilkaset złotych.

Droższe kremy są bardziej skuteczne, ale tu trzeba już liczyć się z wydatkami rzędu kilkudziesięciu-kilkuset złotych za tubkę. W ciągu roku można więc wydać kilka tysięcy. Seria zabiegów laserem Harmonu XL Pro będzie kosztować tyle samo, ale efekt będzie widoczny w znacznie krótszym czasie.

Personel Beauty Address w Warszawie radzi, by robić zdjęcia przed i po podjętą terapią na rozstępy. Dotyczy to zarówno zabiegów medycyny estetycznej, jak i stosowania kremów (w przypadku zabiegów warto odczekać kilka tygodni dla pełnego efektu; dla kremów efekt może być widoczny po kilku miesiącach).

Więcej na temat lasera Harmony XL i innych metod redukcji rozstępów znajdziesz na stronie dobrych gabinetów medycyny estetycznej, takich jak www.beautyaddress.pl.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>