wtorek, Sierpień 04, 2020

Depilacja jasnych włosków, jakie lasery się sprawdzą?

Usuwanie owłosienia metodą laserową staje się coraz bardziej popularne. Dzięki trwałości efektów coraz więcej pacjentów klinik medycyny estetycznej decyduje się na jej wykonanie. Depilacja laserem to zabieg, z którego korzystać mogą zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Metoda ta sprawdza się w usuwaniu włosków z niemal wszystkich partii ciała – nóg, pleców, brzucha, pach, okolic bikini czy z twarzy. Co więcej, dzięki wykorzystywanym technologiom laserowym, specjaliści mogą pozbyć się nawet bardzo jasnego owłosienia. Poniżej znajdziesz lasery, które w profesjonalny sposób poradzą sobie z włoskami nawet o bardzo jasnym kolorze! 

Epilacja laserowa jasnych włosków

Depilacja laserem to nic innego jak metoda usuwania niechcianego owłosienia metodą laserową. Jako jedyny sposób pozwala w sposób trwały usunąć włoski i skutecznie zapobiec ich ponownemu odrastaniu. Depilacja laserem jest techniką, która polega na wykorzystaniu wiązek światła emitowanych przez laser do trwałego uszkodzenia struktur cebulki włosków. Są one odpowiedzialne za powstawanie oraz wzrost włosków. Dzięki tak wykorzystywanej technice specjaliści mogą w trwały sposób usunąć owłosienie z wybranych partii ciała.

Laserowe usuwanie owłosienia ciemnych i jasnych włosków

Mimo iż przez pewien czas laser sprawdzał się tylko w zastosowaniu na ciemnych włosach, to obecnie epilacja laserowa pozwala na usunięcie zarówno ciemnych i grubych włosków, jak i tych cieńszych i jasnych. Powodem zróżnicowanego oddziaływania na włosy jasne i ciemne jest różna ilość melaniny w nich zawartej. Wiązki światła pochłaniane są przez melaninę i dzięki temu mogą uszkodzić strukturę włosa, jednak w jasnych włosach jest jej o wiele mniej niż w ciemnych. Z tego powodu pierwsze lasery nie pozwalały na zadowalające efekty u pacjentów o jaśniejszym owłosieniu. Obecnie, technologia zdecydowanie poprawiła się i kliniki oferują lasery, które z łatwością poradzą sobie również z jasnymi włoskami.

Jakie lasery do jasnych włosków?

Obecnie profesjonalne kliniki medycyny estetycznej, które zajmują się epilacją laserową, posiadają lasery pozwalające pozbyć się jasnych włosków. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii i specjalnych parametrów światła lasera z łatwością usuwają one nawet delikatne włoski. Specjaliści z Kliniki Beauty Skin w Warszawie do epilacji laserowej jasnych włosków wykorzystują, chociażby laser Vectus. Jak wskazują, charakteryzuje się on niezwykle wysoką skutecznością dzięki możliwości doboru indywidualnych parametrów dla każdego pacjenta. Są one mierzone dzięki specjalnemu czujnikowi poziomu melaniny w skórze. Tak dobrana moc światła lasera pozwala usunąć nawet jasne i rude włosy. Innym laserem, który sprawdza się w redukcji jasnych włosków, jest laser aleksandrytowy GentleLase. Gwarantowana przez niego wysoka koncentracja energii oraz podwójna długość wiązki emitowanego światła pozwala na skuteczne usuwanie bardzo jasnego owłosienia.

Epilacja laserowa pozwala na stałe pozbyć się niechcianego owłosienia. Aby osiągnąć całkowity efekt zarówno w przypadku brunetek, jak i blondynek czy pacjentów o rudym odcieniu włosów należy wykonać zazwyczaj kilka serii zabiegów epilacji. Ich ilość jest różna w zależności od rodzaju obszaru zabiegowego oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Dowiedz się więcej na temat laserowego usuwania jasnych włosków od specjalistów z Kliniki Beauty Skin z Warszawy i wybierz odpowiedni laser dla siebie.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>