niedziela, Styczeń 19, 2020

Depilacja laserowa – poznaj najważniejsze informacje i dowiedz się czym jest laser Vectus!

Depilacja laserowa to jedna z metod usuwania zbędnego owłosienia i bez wątpienia najskuteczniejsza. Pozwala pożegnać się z niechcianymi włoskami raz na zawsze i zapomnieć o istnieniu maszynek do golenia czy kremów do depilacji. Nie jesteś do końca przekonana do tej metody? Poznaj najważniejsze informacje o laserowym usuwania owłosienia oraz laserze Vectus i zyskaj pewność, że jest to najlepszy sposób na gładką skórę – nawet w okolicach bikini czy pach!

Na czym polega depilacja laserowa?

Laserowa depilacja to zabieg trwałego usuwania owłosienia wykorzystujący do tego wiązki światła, które przenikając przez wierzchnią warstwę skóry przedostają się do cebulek włosów, podnoszą w nich poziom ciepła co doprowadza do ich całkowitego i trwałego zniszczenia uniemożliwiając im działanie – czyli produkcję i wzrost włosa.

Czym jest laser Vectus?

Laser Vectus to nowoczesne urządzenie do depilacji laserowej używane w Klinice Tazbir w Łodzi. Posiada Skintel™ – inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze, który pozwala na  określenie poziomu melaniny w skórze i na jego podstawie automatycznie dobranie parametrów zabiegu indywidualnie do pacjenta.

Czy jest to bezpieczne?

Tak. Energia unieszkodliwiające cebulki włosa nie ma wpływu na tkanki wokół. Nigdy nie zaobserwowano żadnego szkodliwego wpływu na zdrowie laserowej depilacji. Dodatkowo dzięki systemowi Skintel™ lasera Vectus energia zabiegowa jest tak dobrana, aby uzyskać większą skuteczność przy zachowaniu najwyższego bezpieczeństwa.

Czy u każdego będą takie same efekty?

Najlepsze efekty uzyskuje się na ciemnych włoskach przy jasnej karnacji. Osoby z bardzo ciemną karnacją nie powinny poddać się zabiegowi, ponieważ mogą wystąpić poparzenia.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

  • ciąża
  • przerwana ciągłość naskórka, infekcje skórne oraz świeże zabiegi chirurgiczne
  • choroby takie jak epilepsja, cukrzyca i łuszczyca czy bielactwo
  • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi, ziół fotouczulających i retinoidów
  • bliznowce
  • rozrusznik serca
  • świeża opalenizna

Czy jest to bolesne?

Może być odczuwalny lekki dyskomfort, jednak jest możliwość zastosowania znieczulenia miejscowego. Dodatkowo używany w Klinice Tazbir w Łodzi laser Vectus posiada system Advanced Contact CoolingSM niwelujący nieprzyjemne odczucia. Laser Vectus chłodzi skórę przed, w trakcie i po emisji światła. Dzięki temu depilacja Vectus charakteryzuje się brakiem dyskomfortu lub jego minimalnym poziomem, nawet przy depilacji bikini czy usuwaniu owłosienia z twarzy.

Jak się przygotować?

Przy depilacji Vectus nie wymagane jest zapuszczenie włosków. Mogą być one zgolone maszynką, ważne jest tylko, aby nie korzystać wcześniej z depilatora lub wosku do depilacji.

Ile trwa zabieg?

Zależy to od okolicy, na której wykonywany jest zabieg. Dzięki zwiększonej końcówce zabiegowej można wykonać depilację laserową Vectus na dużych powierzchni w zaledwie kilka minut.

Ile potrzeba zabiegów, aby na zawsze cieszyć się gładką skórą?

Wszystko zależy od karnacji, fototypu skóry, płci pacjenta, ewentualnych zaburzeń hormonalnych oraz koloru i grubości włosków. Zalecane są 4-6 zabiegów co 1-3 miesiące.

 

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>