Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/jarodbartenders/domains/caffebabka.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Depilacja laserowa w sezonie letnim
poniedziałek, Wrzesień 20, 2021

Depilacja laserowa w sezonie letnim

Nikomu nie podoba się myśl o niechcianym owłosieniu ciała w okresie letnim. Sezon wymaga gładkiej i delikatnej skóry. W przeszłości jedynymi opcjami szybkiego usuwania włosów w domu było golenie, woskowanie i korzystanie z depilatorów. Te zabiegi mogą powodować skaleczenia, oparzenia, szybkie odrastanie włosów i wrastanie włosków, które są bolesne.

Obecnie zalecaną lepszą alternatywą jest depilacja laserowa dostępna w Beauty Skin w Warszawie lub Radomiu.

Depilacja laserowa w sezonie letnim – jak przebiega zabieg?

Depilacja laserowa to proces, w którym lasery są używane do penetracji skóry i niszczenia mieszków włosowych w celu zahamowania wzrostu włosów. Wykonywany jest w serii zabiegów, a po około 6 zabiegach, w odstępach około miesięcy, włosy w leczonym obszarze ulegają znacznej redukcji. Depilacja laserowa sprawdza się najlepiej u osób z włosami ciemniejszymi niż ich skóra. Ponieważ laser celuje w melaninę w mieszkach włosowych, depilacja laserowa nie jest skuteczna w przypadku włosów siwych. Choć nowoczesne metody umożliwiają skuteczną depilację włosów blond czy rudych.

Aby depilacja laserowa zadziałała, włosy muszą znajdować się w fazie anagenu cyklu wzrostu. Jest to jedyny moment, w którym włosy i mieszki włosowe łączą się, umożliwiając w ten sposób przepływ energii od pierwszego do drugiego. Niestety tylko 20% wszystkich włosów na ciele znajduje się w tej fazie wzrostu w dowolnym momencie. Dlatego każda sesja usunie od 18 do 20% owłosienia i dlatego potrzebujesz co najmniej sześciu sesji. Możliwe jest również, że niektóre mieszki włosowe mogą wymagać więcej sesji, aby zostać całkowicie zniszczone. Depilacja laserowa ogranicza porost włosów nawet o 90%.

Depilacja laserowa w sezonie letnim – czy jest skuteczna?

Jeśli kiedykolwiek poddałaś się zabiegowi depilacji laserowej, to wiesz, że spędzanie czasu na słońcu przed i po wizycie jest poważnym faux pas. To naczelna zasada depilacji laserowej, która z kolei utrwaliła mit, że nie można lub nie należy tego robić latem. Chociaż niezwykle ważne jest, aby ograniczyć bezpośrednią ekspozycję na słońce przed poddaniem się laserowi, pogląd, że nie jest to bezpieczne w słonecznych miesiącach letnich, nie jest prawdziwy.

Depilacja laserowa w sezonie letnim – przeciwwskazania

Głównym przeciwwskazaniem do wykonania depilacji laserowej w sezonie letnim jest świeża opalenizna. Wówczas skóra jest podrażniona, a zabieg nie będzie przebiegał w prawidłowy sposób. Pod wpływem promieniowania UV skóra produkuje większą ilość melaniny w swoich wierzchnich warstwach. Opalenizna wpływa na mniejszą skuteczność zabiegu depilacji laserowej.

Kiedy rozpocząć zabiegi depilacji laserowej?

Wiemy, że do uzyskania gładkiej skóry potrzebnych jest około sześciu zabiegów, które wykonywane są w odpowiednich odstępach czasowych. Wiele zależy od reakcji skóry. Najlepszym terminem na rozpoczęcie procesu depilacji laserowej jest zima. Mamy wówczas ok. 4 do 5 miesięcy czasu na to, aby skóra zregenerowała się po zabiegu, a my w czasie wakacji będziemy mogli cieszyć się gładką skórą i nie ograniczać z ekspozycją ciała na słońce.

Gdzie wykonać depilację laserową w sezonie letnim?

Na rynku istnieje wiele wyspecjalizowanych klinik do usuwania niechcianego owłosienia. W Warszawie i Radomiu jedną z renomowanych klinik, której zaufali klienci z całej Polski jest BeautySkin. Profesjonaliści podczas wizyty kontrolnej wyjaśniają, jaki jest najlepszy czas na wykonanie zabiegu (pora roku) oraz jakie są jego koszty. Sprawdzają również ogólny stan skóry tak, aby zabieg był bezpieczny dla pacjentów i skuteczny. BeautySkin jako jedyna klinika w Europie posiada aż 10 najnowocześniejszych laserów do epilacji. W Klinikach Beauty Skin dostępne są aż cztery chłodziarki, dzięki którym pacjenci odczuwają minimalne niedogodności podczas zabiegu trwałego usuwania owłosienia.

Dowiedz się więcej o zabiegu https://www.beautyskin.com.pl/

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>