poniedziałek, Kwiecień 22, 2019

Ekologiczne opakowania transportowe – transport towarów w zgodzie z naturą

Przewożenie towarów z miejsca na miejsce to nieodłączny element działania niemal każdej firmy produkcyjnej. Zapakowanie przewożonych przedmiotów jest bardzo ważne, aby podczas transportu towarów nie doszło do żadnych zniszczeń. Niekiedy opakowania transportowe posiadają elementy plastikowe, foliowe czy aluminiowe, które po wykorzystaniu będą się rozkładały kilka tysięcy lat. Warto korzystać z takich opakowań, które nie tylko można wykorzystać ponownie, ale które również można poddać recyklingowi, a których rozkład nie jest zagrożeniem dla Ziemi.

Materiały, których warto unikać

Podczas wyboru opakowań transportowych należy zwrócić uwagę na obecność elementów, które nie są korzystne dla środowiska. Wszystkie tworzywa syntetyczne należą do tychże właśnie. W obecnych czasach, kiedy społeczności za bardzo pozwoliły sobie na produkcję śmieci, zaczęto zwracać szczególną uwagę na ich eliminowanie. Plastikowe opakowania czy folia bąbelkowa to elementy, które niezwykle często pojawiały się w przesyłkach i paczkach. Warto takowe wyeliminować, a zamiast tego zdecydować się na materiały naturalnego pochodzenia, takie jak drewno czy tektura. Duży wybór drewnianych opakowań transportowych dostępny jest u producenta PakoBud z Łodzi.

Drewniane opakowania transportowe – bezpieczeństwo i wygoda

Zastosowanie skrzyń drewnianych to jedno z najlepszych rozwiązań do transportu towarów o większych rozmiarach, które nie nadają się do przewozu w pudełkach tekturowych. Duży wybór materiał i sposób wykonania takie opakowania pozwala na dobranie skrzyni do swoich potrzeb. Na rynku opakowań transportowych dostępne są między innymi:

  • skrzynie drewniane
  • skrzynie ze sklejki
  • skrzynie z płyty pilśniowej
  • skrzynie OSB

Każdy z rodzajów ma inne atuty, dzięki czemu można dobrać ten najbardziej odpowiedni do przewożonego towaru materiał.

Ponowne wykorzystanie opakowań transportowych

Oprócz materiału, z jakiego zostały wykonane opakowania, liczy się także ich trwałość, jakość i odporność na uszkodzenia. Jeżeli producent opakowań transportowych dba o to, aby były solidnie wykonane i aby charakteryzowały się wysoką jakością, można ich śmiało użyć ponownie. Często można spotkać ponowne wykorzystanie opakowań, nie tylko w kolejnych transportach, ale również w zupełnie innej kwestii. Bardzo często dotyczy to palet drewnianych, które ostatnimi czasy królują w modzie wnętrzarskiej, czy pudełek tekturowych, które doskonale spełniają się również w innych zadaniach, chociażby przy domowym przechowywaniu.

Opakowania transportowe na wymiar a ekologiczny transport

Korzystanie z usług producenta, który zapewnia dostosowanie rozmiarów opakowania do indywidualnych potrzeb klienta to również działanie na korzyść środowiska. Pierwszym powodem jest oszczędność materiału – drewna czy tektury, które mogłyby okazać się nadwyżkowe. Drugą kwestią jest duża ilość wolnej przestrzeni wewnątrz opakowania. Jest to sytuacja niekorzystna ze względu na to, że sprzyja rozsypaniu się towarów i ich swobodnemu przemieszczaniu się po całym opakowaniu. Wówczas, aby tego uniknąć, konieczne jest zastosowanie takich dodatków jak folia bąbelkowa czy poduszki powietrzne. Dostosowanie wymiarów opakowania – pudełek, skrzyń czy palet drewnianych,  możliwie najdokładniej do wymiarów samego towaru znacznie zmniejsza ryzyko zniszczenia towaru podczas transportu, a także konieczności użycia nieekologicznych materiałów. Opakowania transportowe tworzone na indywidualne zamówienie dostępne są od producenta PakoBud z Łodzi.

Korzystny wizerunek firmy a ekologiczny transport

Dbałość o ekologiczny transport, oprócz korzyści dla środowiska ma również pozytywny wpływ na firmę, a dokładniej na jej wizerunek w oczach kontrahentów, klientów i firm współpracujących. Obecnie, kiedy kładzie się nacisk na stan środowiska, z pewnością taki wybór zostanie doceniony, co więcej, niektórzy klienci, chcąc pozostać wierni swoim wartościom, będą zwracać uwagę na formę transportu i wybiorą firmę, która dba o środowisko.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>