piątek, Lipiec 30, 2021

Eliksir zdrowia i młodości – komórki macierzyste z tłuszczu w medycynie estetycznej

Czasy, w których kwas hialuronowy i botoks uważane były za najskuteczniejsze sposoby na odmłodzenie skóry, minęły. Obecnie największą popularnością w medycynie estetycznej cieszy się zaskakujący preparat odmładzający. Zaskakujący, ponieważ każdy nosi go pod skórą – tkanka tłuszczowa, rezerwuar substancji o silnym działaniu regenerującym. Szczególną uwagę poświęca się komórkom macierzystym z tłuszczu, które w wyjątkowo dużych ilościach występują w podskórnej tkance tłuszczowej. Okazuje się, że dzięki zastosowaniu nowoczesnej aparatury można je wyodrębnić i zastosować jako wypełniacz zmarszczek lub lek do regeneracji stawów.

Skoncentrowana moc komórek macierzystych z tłuszczu

Komórki macierzyste znajdujące się w tkance tłuszczowej to tzw. mezenchymalne komórki macierzyste – w organizmie zazwyczaj gromadzą się w dużych ilościach w miejscach, w których występują uszkodzenia tkanek, ponieważ ich zadaniem jest szybka i intensywna naprawa naruszonych struktur. Komórki macierzyste pozyskane z tłuszczu odbudowują skórę i stawy oraz opóźniają procesy starzenia.

Adivive + Celltibator – dlaczego razem?

Zabieg Adivive umożliwia przeszczep tkanki tłuszczowej bogatej w młode komórki, które zapewniają znakomitą przeżywalność przeszczepionego materiału. Po połączeniu zabiegu Adivive z Celltibator, jak robią to specjaliści z łódzkiej Kliniki Novoderm, zyskamy nowoczesne narzędzie do pozyskiwania najwyższej jakości skoncentrowanych komórek macierzystych o wszechstronnym działaniu. Zastosowanie własnych komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej znacząco zmniejsza ryzyko odrzucenia oraz wystąpienia alergii. Ponadto zabieg jest całkowicie sterylny i bezpieczny, ponieważ cała procedura odbywa się z systemie zamkniętym o ustalonych, korzystnych dla komórek macierzystych warunkach. Urządzenia wykorzystywane w tym zabiegu muszą przede wszystkim podtrzymywać komórki przy życiu – od pobrania do podania w skórę pacjenta.

Przebieg zabiegu:

 • zastosowanie znieczulenia w miejscu pobierania tkanki tłuszczowej,
 • wykonanie kilkumilimetrowego nacięcia na skórze,
 • liposukcja – pobranie materiału do autotransplantacji za pomocą strzykawki zaopatrzonej w cienką kaniulę,
 • obróbka pobranego tłuszczu – odseparowanie zbędnych struktur (krwi, płynu znieczulającego, starych i nie w pełni sprawnych komórek),
 • umieszczenie najbardziej wartościowego, młodego tłuszczu w urządzeniu Celltibator,
 • obróbka enzymatyczna i aktywacja komórek macierzystych,
 • ostrzykiwanie leczonych miejsc uzyskanym koncentratem komórek macierzystych.

Zalety zabiegu Adivive + Celltibator

Przede wszystkim technologia Adivive i Celltibator posiada atest amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA). Nie ma więc wątpliwości co do jej bezpieczeństwa. Zastosowanie terapii komórkami macierzystymi Adivive + Celltibator daje gwarancję uzyskania preparatu charakteryzującego się wysoką zawartością komórek macierzystych zdolnych do intensywnych procesów regeneracyjnych. Dzięki temu efekty terapii mogą utrzymywać się przez wiele lat. Zabieg ten może zostać zastosowany w bardzo wielu przypadkach, m.in.:

 • usuwaniu zmarszczek i odmładzaniu skóry twarzy i dłoni,
 • regeneracji tkanek,
 • redukcji blizn,
 • leczeniu ran,
 • leczeniu chorób zwyrodnieniowych stawów,
 • terapii wielu dolegliwości ortopedycznych,
 • leczeniu łysienia. 

Tkanka tłuszczowa to niemal nieograniczone źródło komórek macierzystych. Wystarczy pobrać odrobinę, by przeprowadzić skuteczny i bezpieczny zabieg. Co więcej komórki macierzyste z tłuszczu są w pełni biokompatybilne z organizmem, więc praktycznie nie istnieje ryzyko odrzucenia czy wystąpienia reakcji immunologicznej. 

Dowiedz się więcej na temat zabiegu z użyciem skoncentrowanych komórek macierzystych z tłuszczu: https://novoderm.pl/oferta,p,62/adivive-celltibator-skoncentrowane-komorki-macierzyste-z-tluszczu,p,136   

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>