Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/jarodbartenders/domains/caffebabka.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Ginekologia estetyczna – popularne zabiegi
piątek, Październik 07, 2022

Ginekologia estetyczna – popularne zabiegi

Ginekologia estetyczna to dziedzina coraz bardziej popularna. Wstydliwe dolegliwości kobiety do tej pory starały się ukryć. Działo się tak z obawy przed wyśmianiem, towarzyszącym opowiedzeniu o swoich problemach intymnych, a także dużym poczuciem wstydu, które towarzyszy przyznaniu się do tego typu problemów. Dzisiaj ginekologia estetyczna jest prężnie rozwijającym się działem chirurgii plastycznej. Z łatwością można nie tylko poprawić wygład narządów płciowych, ale również zniwelować skutki ciężkich porodów, operacji i innych zdrowotnych schorzeń, które wpływają na wygląd tych okolic lub odczuwany dyskomfort. Ginekologia estetyczna pozwala znów poczuć się kobieco, poprawia wygląd okolic intymnych i pozwala się pozbyć niedoskonałości w tych okolicach.

Ginekologia estetyczna – zabiegi pozwalające uwolnić się od kompleksów

Ginekologia estetyczna – http://www.chirurgiaplastycznabydgoszcz.pl/zabiegi/ginekologia-estetyczna – to zabiegi, które przeprowadza się z różnych przyczyn. Może poprawiać wady wrodzone, powstałe podczas ciężkich porodów lub innych zabiegów medycznych. Operacje z tego zakresu związane są również z nowotworami, ale także ze starzeniem się kobiecego organizmu. Wydawać by się mogło, że defekty wyglądu tych okolic nie są sprawą istotną. Jednak dla kobiet dotkniętych takimi dolegliwościami, oprócz bólu i niskiego komfortu życia, dochodzi również dyskomfort odczuwany przy stosunku, wstyd przed rozebraniem się przy partnerze, czy kompleksy na punkcie własnego ciała, które skutkują depresją i brakiem akceptacji samej siebie.

Zabiegi plastyki warg sromowych oraz pochwy

Labioplastyka to nazwa plastyki obejmującej wargi sromowe. Wskazaniem do zabiegu może być ich przerost, bądź też deformacja. Z powodu tych zjawisk, pacjentki skarżą się często na otarcia, odparzenia, a także duży dyskomfort, a nawet ból, pojawiający się podczas stosunków czy podczas uprawiania sportu. W sytuacji dużego przerostu, nawet chodzenie może wywoływać nieprzyjemne objawy. W tym wypadku wskazywana jest również kwestia estetyczna, która dla kobiet dotkniętych takim defektem, jest również zagadnieniem istotnym. Zabieg plastyki warg sromowych przeprowadza się coraz częściej z zastosowaniem najnowszych zdobyczy techniki, czyli laserów. Sprawiają one, że zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, rany lepiej i szybciej się goją, a blizny pooperacyjne nie występują, jak w przypadku chirurgii tradycyjnej. Niektóre rodzaje przerostu warg sromowych, usuwane są jednak chirurgiczne. O zastosowanym zabiegu decyduje lekarz, po konsultacji z pacjentem oraz badaniu ginekologicznym.

Plastyka pochwy

Rozluźnienie ścian pochwy, mające miejsce szczególnie po porodzie, sprawia, że kobieta odczuwa dyskomfort podczas stosunku oraz ma mniejszą satysfakcję z kontaktów seksualnych. Plastyka pochwy, zwana waginoplastyką, może obejmować poprawę komfortu życia, jeżeli na przykład podczas porodu doszło do uszkodzenia krocza lub zluźnienia mięśni w okolicach intymnych. Gdy pochwa jest zbyt luźna, pojawia się dyskomfort podczas kontaktów intymnych z partnerem, a także wypadanie pochwy czy nietrzymanie moczu. Plastyka pochwy rozwiązuje te kłopoty, przywraca zadowolenie z kontaktów seksualnych, jednocześnie nie będąc przeciwwskazaniem do kolejnych ciąż. Dzięki operacji przywrócony zostaje wygląd krocza oraz anatomiczny kształt pochwy. Zabieg wykonuje się zazwyczaj   w znieczuleniu ogólnym. Przez 4 tygodnie po zabiegu wskazana jest wstrzemięźliwość seksualna.

Plastyka wzgórka łonowego

Zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który polega na odessaniu nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, która może być przyczyną kompleksów u kobiet. Jeżeli pomimo diety i odchudzania, nie zachodzą pożądane efekty, zabieg liposukcji wzgórka łonowego może okazać się dobrym rozwiązaniem. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, nie pozostawia właściwie żadnych blizn.

Więcej informacji o zabiegach chirurgicznych na: http://www.chirurgiaplastycznabydgoszcz.pl/.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>