poniedziałek, Październik 26, 2020

Ginekomastia i walka z nią – męska droga do perfekcyjnego wyglądu

U mężczyzn – zupełnie inaczej niż w przypadku kobiet – większy biust nie jest pożądanym atrybutem. Przeciwnie bywa źródłem dyskomfortu i kompleksów. Problem ma podłoże hormonalne: towarzyszy najczęściej okresowi dojrzewania, ale dotyka też starszych panów. Przyczyną zaburzeń może być również choroba nowotworowa (np. nowotwory jąder), zjawisko przerostu nadnerczy lub zwyczajna otyłość. Dawniej mężczyźni byli zmuszeni godzić się z losem, dziś na szczęście z pomocą przychodzą im farmakoterapia i chirurgia estetyczna. Zdaniem profesjonalistów z Bieńkowscy Clinic problemy związane z ginekomastią, tj. z rozrostem tkanki gruczołowej, włóknistej i tłuszczowej, są obecnie skutecznie likwidowane.

Terapia polega na usunięciu przerośniętego gruczołu lub odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej w tych okolicach (https://bienkowscyclinic.pl/).

Ginekomastia – przyczyny 

Bywa, że przyczyną schorzenia jest otyłość, wywołana brakiem aktywności fizycznej oraz nieprawidłowym odżywianiem się. Ginekomastii sprzyjają jednak także: zmiany hormonalne (wzrost stężenia estradiolu w stosunku do testosteronu, spadek syntezy męskich hormonów płciowych), choroba nowotworowa jąder, marskość wątroby czy nadczynność tarczycy. Problemy mogą być następstwem działania niektórych leków, nadużywania alkoholu  czy przewlekłych chorob. Wśród odmian schorzenia najczęściej spotykana jest ginekomastia młodzieńcza, która czasami ustępuje naturalnie po paru latach. Nieco inaczej sprawa wygląda u dojrzałych mężczyzn. Oni muszą postawić na ćwiczenia, dietę, a jeżeli nie przynosi to efektu, warto zdecydować się na zabieg. Leczenie niechcianego, dużego biustu musi być jednak zawsze poprzedzone diagnozą i prowadzone odpowiednio do przyczyn choroby. Jeżeli chorobę wywołał nowotwór – terapią przejmuje onkolog, w przypadkach nieonkologicznych do akcji wchodzą inni specjaliści, w tym chirurg plastyczny.

Ginekomastia – terapia

Jedną z możliwości terapii jest zastosowanie liposukcji infradźwiękowej NIL. Ta metoda zmniejsza ryzyko powstawania blizn, jednak niektóre problemy jak cukrzyca, skazy naczyniowe, zmiany skórne czy nadciśnienie wykluczają możliwość poddania się zabiegowi. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym bądź całościowym, a  polega on na odessaniu tłuszczu z klatki piersiowej. Liposukcja infradźwiękowa NIL to nowoczesny, nieinwazyjny i skuteczny zabieg, który pozwala w krótkim czasie pozbyć się problemu ginekomastii. W procedurze zabiegowej wykorzystuje się ruchu wibracyjny, który prowadzi do szybkiego rozbicia tkanek tłuszczowych przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa (również otaczających tkanek). Liposukcja infradźwiękowa NIL pozwala specjaliście na szybkie i precyzyjne dokonanie zabiegu, który w rezultacie eliminuje problem. Zakwalifikowany do terapii pacjent powinien rzucić lub ograniczyć palenie, a także zrezygnować z przyjmowania sterydów anabolicznych. Nie należy też przed leczeniem uprawić intensywnych sportów.

Po zabiegu – zalety, dowiedz się więcej!

W czasie zabiegu odpowiednia głowica pneumatyczna pozwala chirurgowi na szybkie i bezpieczne odessanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ruchy nutacyjne zwiększają kontakt aktywnej powierzchni kaniuli z warstwa lipidową, co daje lepszy wynik w odsysaniu tłuszczu, a także skraca czas operacji. Terapia nie wymaga hospitalizacji, a zasinienia i obrzęki są niewielkie, także czas rekonwalescencji skrócony zostaje do minimum. Usunięta tkanka jest poddawana badaniom histopatologicznym, a na ranę zakłada się opatrunek, który pacjent nosi przez około półtora miesiąca. W pierwszej dobie po zabiegu zaleca się kontrolę, a po tygodniu pacjent może zacząć poddawać się rehabilitacji – np. zabiegom elektrostymulacji w celu przyspieszenia procesu gojenia. Jeśli pragniesz poznać tę metodę, warto skontaktować się już dziś ze specjalistami bądź telefonicznie: +48 52 34 525 34, +48 721 666 777, bądź mailowo: bydgoszcz@bienkowscyclinic.pl

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>