sobota, Maj 25, 2019

Jak dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza?

Wiele kobiet ma problemy z wybraniem właściwego rozmiaru biustonosza. Tymczasem dobrze dobrany, potrafi czynić cuda! Dzięki niemu, małe piersi zostaną wyeksponowane, a bardziej obfity biust, bezpiecznie utrzymany na swoim miejscu.

Mierzenie – klucz do sukcesu

Aby dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza, najpierw należy ustalić rozmiar swojego biustu, poprzez zmierzenie się w 2 kluczowych miejscach za pomocą miarki krawieckiej.

W celu zmierzenia się pod biustem powinniśmy stać prosto i położyć miarkę bezpośrednio pod piersiami – powinna znajdować się na tym samym poziomie z przodu i z tyłu. Następnie uzyskany wynik zniżamy do najbliższego rozmiaru. Oznacza to, że jeśli wyjdzie nam 79 cm, powinniśmy zniżyć go do rozmiaru 75.

Następnym krokiem jest zmierzenie obwodu biustu. Właściwy wynik uzyskamy tylko w przypadku, gdy pomiar wykonamy w staniku. Dlaczego? Ponieważ odpowiednio zbierze piersi i utrzyma w miejscu. Stanik powinien być miękki i nie posiadać usztywnianych miseczek. Jeśli piersi nie opadają, możemy mierzyć biust na stojąco. Jeśli opadają, powinniśmy lekko pochylić się do przodu. Miarkę położyć delikatnie w najszerszym miejscu biustu. Powinna leżeć na tym samym poziomie z przodu i z tyłu.

Nałóż dobrze biustonosz – co to znaczy?

Prawidłowe nałożenie biustonosza jest trudniejsze niż się wydaje – informują specjaliści. Biust powinien układać się korzystnie i musi być nam w nim przede wszystkim wygodnie. Biustonosz powinniśmy zaczepić na najluźniejsze zapięcie, a następnie regulować ramiączka. Kolejnym krokiem jest odpowiednie ułożenie piersi w biustonoszu. Lekko pochylając się do przodu należy ułożyć fiszbiny tak, by delikatnie przylegały do skóry pod biustem. Pamiętajmy, że podczas kupowania stanika, należy zawsze zapinać go na najluźniejsze zapięcie, gdyż po jakimś czasie stanik lekko się rozciągnie. Nawet w przypadku utraty wagi, można go stopniowo zaciskać.

Po czym poznać, że biustonosz założony jest nieprawidłowo?

Najbardziej sprawdzonym sposobem jest po prostu podnieść ręce do góry. Jeśli tył biustonosza przesuwa się do góry lub kiedy fiszbiny przygniatają nam piersi, oznacza to, że stanik jest źle dobrany. Powinniśmy móc w nim swobodnie oddychać i nie może ograniczać nam ruchów. Piersi powinny w całości znajdować się w miseczce. Fiszbiny nie powinny odstawać ani nachodzić na piersi.

Jak dbać o piersi?

Tylko zadbany biust będzie doskonale prezentował się w staniku. W przypadku małego, jędrnego biustu możemy delikatnie wcierać w niego odpowiednie preparaty i często brać zimne prysznice. W przypadku dużych piersi, możemy zadbać o nie odpowiednią dietą i ćwiczeniami. Nasza dieta powinna być bogata w białko (np. jajka), oraz witaminę C. Na kształt i stan naszego biustu dobrze działa pływanie, najlepiej żabką. Pamiętajmy też o regularnych badaniach piersi.

Kiedy już wiemy jak prawidłowo dobrać biustonosz, możemy pozwolić sobie na szaleństwo zakupowe. Dobrze dobrana, seksowna bielizna damska to podstawa, by kobieta poczuła się pewna siebie.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>