Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/jarodbartenders/domains/caffebabka.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Jak masować grudki po kwasie hialuronowym?
piątek, Październik 07, 2022

Jak masować grudki po kwasie hialuronowym?

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym to małoinwazyjna metoda, którą uznaje się za bezpieczną oraz – co istotne – dającą znakomite rezultaty. W wyniku tego typu zabiegu usta mają naturalny kształt, są odżywione i nawilżone. Warto jednak wiedzieć, że po aplikacji mogą pojawić się niewielkie grudki. Jak można z nimi pracować? Specjaliści z poznańskiego gabinetu Biogenica wyjaśniają, czy należy masować grudki po kwasie hialuronowym – sprawdź!

Rekonwalescencja po powiększaniu ust – co warto wiedzieć?

Zabieg powiększania ust wykonywany m.in. w Biogenica w Poznaniu nie wymaga szczególnego przygotowania i trwa naprawdę krótko. Jest to zaledwie około 15-30 minut. Po tym czasie można od razu wrócić do swoich codziennych aktywności.

Co jednak ważne, są pewne wskazówki, którymi należy kierować się w okresie tzw. rekonwalescencji – nie są one w żaden sposób kłopotliwe, ale mogą wesprzeć efekty zabiegu oraz dodatkowo zwiększyć jego bezpieczeństwo. Co jest w tym zakresie najistotniejsze?

  • W dzisiejszych czasach, używając nowoczesnych i najlepszych preparatów nie trzeba już unikać nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne, solarium oraz sauny – nowoczesne preparaty kwasu hialuronowego nie są już wrażliwe na działanie wysokiej temperatury. Raczej nie wpływa już ona negatywnie na trwałość zabiegu.
  • nie trzeba też też unikać gorących potraw i napojów – zamiast tego lepiej postawić na ochładzanie okolic ust, co może pobudzić krążenie i tym samym przyspieszyć regenerację.
  • Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej można unikać dotykania ust – są tkliwe, a jednocześnie podwyższone jest ryzyko ewentualnych infekcji. W związku z tym powinno się także często myć lub dezynfekować ręce, ponieważ nawet nieświadomie może dojść do dotknięcia obszaru zabiegowego.
  • Przez kilka godzin po zabiegu, jeżeli tak zaleci lekarz powinno się zrezygnować również z basenu i intensywnych treningów.
  • Niewskazane jest także robienie makijażu kolorowymi kosmetykami w pierwszej dobie po zabiegu. Jednocześnie poleca się regularne nawilżanie ust, do czego najlepsze będą preparaty zalecone przez specjalistę (dobrze sprawdza się także wazelina).

Jak wyglądają usta po powiększaniu kwasem hialuronowym?

Warto wiedzieć, że pierwsze efekty powiększania ust widoczne są od razu po zabiegu. Co jednak istotne, początkowo wargi są obrzęknięte i zaczerwienione. W związku z tym będą też tkliwe i możliwe jest odczuwanie lekkiego dyskomfortu. U osób z wrażliwą skórą, mogą pojawić się także małe siniaczki w miejscach wkłucia. Wymienione tu objawy są jednak naturalną reakcją i powinny samoistnie minąć po około 72 godzinach. Czy po tym czasie można już oceniać finalny efekt? Niekoniecznie – preparat z kwasem hialuronowym potrzebuje czasu, by móc odpowiednio „ułożyć” się w obszarze ust. Stąd też rezultaty najlepiej ocenić po około 10-14 dniach.

Grudki po kwasie hialuronowym – czy to normalne?

Tak, wystąpienie grudek również należy do jednego z pozabiegowych objawów. Zwykle jednak znikają one właśnie w okresie wspomnianych 10-14 dni (wiele zależy m.in. od podawanego preparatu). Czy zatem masowanie owych grudek w ogóle jest konieczne?

Masowanie na pewno nie jest wskazane przez pierwsze 2-3 dni po zabiegu. Usta są wtedy tkliwe, a pewne zgrubienia są naturalną reakcją na iniekcję. Podobnie jak np. po ukąszeniu komara – przez kilka dni również obserwujemy wtedy małe zgrubienie. Jest to po prostu niewielki stan zapalny, który – jeśli będzie odpowiednio zaopiekowany – samoistnie minie, a kwas hialuronowy rozłoży się w ustach w równomierny sposób.

Czy jest zatem konieczność masowania tego obszaru? Specjaliści podkreślają, że niekoniecznie – nie jest to bowiem kwestia „układania” kwasu hialuronowego, jak sądzą niektórzy. Nie ma potrzeby naszego wsparcia w tym zakresie. Tym bardziej, że podawany preparat ma formę żelową, a zatem sam z siebie nie zrobi się nagle twardy, tworząc grudkę. Powinniśmy zatem zachować spokój i dać organizmowi około 14 dni na samoistne poradzenie sobie z miejscowym stanem zapalnym.

Jeśli jednak grudki są wyczuwalne przez okres dłuższy niż 2 tygodnie, należy skonsultować się z lekarzem, który wykonywał zabieg – nie zaszkodzi sprawdzić, czy oby na pewno wszystko jest w porządku. Może się bowiem okazać, że powstał poważniejszy stan zapalny. Nie zawsze ma się na to wpływ, ponieważ może to zależeć m.in. od indywidualnych predyspozycji organizmu. Jeśli jednak korzysta się ze wsparcia doświadczonych profesjonalistów, będą wiedzieli, co robić. Pomocne może być np. podanie hialuronidazy, która rozpuści kwas hialuronowy. Masaż na pewno nie byłby adekwatną na to odpowiedzią. Wspierające jest jednak dokładne przestrzeganie opisanych wcześniej wskazówek pozabiegowych – dostosowanie się do nich zmniejsza ryzyko ewentualnych nieprawidłowości.

Co równie istotne, po pewnym czasie można podejść do zabiegu po raz kolejny, choć w takim przypadku konsultacja wstępna musi być jeszcze dokładniejsza. W klinice Biogenica w Poznaniu każde powiększanie ust jest nią poprzedzone, lecz jeśli dana pacjentka czy pacjent mają za sobą opisaną wyżej reakcję, trzeba wspólnie z lekarzem znaleźć optymalne rozwiązanie.

Szukasz profesjonalnego wsparcia w tym zakresie? Chcesz wiedzieć o powiększaniu ust więcej? Eksperci z poznańskiego gabinety medycyny estetycznej Biogenica są otwarci na Twoje pytania: https://www.biogenica.pl/kontakt/.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>