Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/jarodbartenders/domains/caffebabka.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Jak skutecznie walczyć  z grzybicą paznokci? | Satin
czwartek, Luty 25, 2021

Jakie są przyczyny grzybicy paznokci? Sprawdź, jak skutecznie poradzić sobie z tym schorzeniem

Choroba ta najczęściej atakuje paznokcie u stop, choć sporadycznie zdarzają się także przypadki wystąpienia grzybicy na płytce paznokcia u ręki. Może wystąpić na pojedynczej płytce, a także rozprzestrzenić się na paznokcie sąsiadujących palców. Grzybicy paznokcie nie da się wyleczyć samodzielnie, a do skutecznego pozbycia się problemu niezbędna jest interwencja podologa i dermatologa. Sprawdź, jakie są przyczyny, objawy oraz jak wygląda leczenie grzybicy.

Przyczyny zarażenia grzybicą

Bezpośrednim powodem wystąpienia schorzenia są grzyby z grupy drożdżaków, pleśniowców i dermatofitów. Rozmnażaniu się grzybów sprzyjają pewne schorzenia organizmu oraz specyficzne warunki, na które narażona jest skóra. Grzybicą łatwo jest się także zarazić poprzez kontakt bezpośredni lub pośredni z osobą zarażoną. Za główne przyczyny występowania grzybicy paznokci uważa się:

problemy ze skórą stóp (nadmierna potliwość lub bardzo duże przesuszenie, występowanie grzybicy stóp),
występowanie chorób ogólnoustrojowych ( cukrzyca, niedokrwistość, choroby układu krążenia, zaburzenia hormonalne),
obniżony poziom odporności organizmu,
długie przebywanie w przemoczonym obuwiu, niedokładne suszenie nóg przed założeniem skarpetek, noszenie nieprzewiewnego obuwia,
mechaniczne urazy płytki i wału paznokciowego (skaleczenia, uderzenia, otarcia),
bezpośredni kontakt  z osobą zarażoną lub pośredni przez korzystanie  z tego samego obuwia, ręczników itp.
Zarażeniu sprzyjają wilgotne miejsca takie jak publiczne toalety, baseny i sauny.

Grzybica paznokci – objawy

Pierwsze objawy grzybicy paznokci to utrata naturalnej, lekko różowej barwy płytki, Na powierzchni paznokcia zaczynają pojawiać się przebarwienia w kolorze białym, żółtym oraz brązowe. Zarażona płytka ma tendencje do łuszczenia się i rozwarstwiania. Pojawiają się także liczne zgrubienia, a powierzchnia staje się chropowata i nierówna.

Grzybica paznokci – leczenie i rozpoznanie

Podejrzenie grzybicy należy skonsultować z dermatologiem, który badaniami potwierdzi diagnozę i zastosuje odpowiednie leczenie doustne oraz maści przeciwgrzybicze. Schorzenia tego nie powinno się leczyć samodzielnie domowymi sposobami, gdyż bez odpowiedniej terapii nie przyniesie to pożądanych efektów. Podczas leczenia należy także udać się do podologa, który będzie mógł wykonać zabiegi regenerujące chorą płytkę. W gabinecie podologicznym Satin podolodzy oferują pacjentom wsparcie w leczeniu paznokci grzybicy.

Grzybica paznokci – leczenie w gabinecie podologicznym

Aby leczenie grzybicy paznokcia było skuteczne, oprócz stosowania środków zleconych przez dermatologa, należy także oczyścić płytkę. W gabinecie podologicznym Satin wykonywane są zabiegi oczyszczania płytki, a także usuwania zarażonej części paznokcia. Są to zabiegi niezbędne do właściwej rekonstrukcji płytki. Leczenie grzybicy paznokcia może zająć nawet kilka miesięcy. Czas terapii uzależniony jest od tego, jak szybko problem został rozpoznany i  jakie jest stadium rozwoju choroby. Wiele zależy także od systematyczności pacjenta w zgłaszaniu się na zabiegi i stosowaniu zaleconych środków i preparatów.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>