niedziela, Styczeń 19, 2020

Komfort na stoku: zainwestuj we wkładki do butów

Ilu narciarzom, początkującym lub też naprawdę doświadczonym, przytrafiła się następująca sytuacja: kupują nowe, idealnie dopasowane buty narciarskie, a po kilku zjazdach na stoku okazuje się, że coś jednak jest nie tak. Otarcia stóp to niemal chleb powszedni. Dodatkowo bardzo często zdarzają się niewyjaśnione bóle nóg, nasilające się w momencie wkładania butów.

W takim przypadku warto zainwestować we wkładki do butów narciarskich, dzięki którym odzyskamy komfort jazdy. Są one bowiem indywidualnie dopasowane do kształtu i potrzeb naszych stóp. Wkładki do butów narciarskich mają jednak wiele innych zalet, pozwalających na uniknięcie poważnych dolegliwości.

Wkładki do butów narciarskich dla każdego

Właściwie każdy narciarz, bez względu na wiek i umiejętności, może, a czasem nawet powinien używać wkładek do butów narciarskich. Zwłaszcza osoby, mające problemy ortopedyczne, jak płaskostopie czy haluxy, muszą zaopatrzyć się w specjalnie dopasowany egzemplarz. Dlaczego? W tym wypadku nieużywanie wkładek do butów narciarskich może skończyć się ogromnym bólem nóg.

Dobrze dobrane wkładki mają przeogromny wpływ na komfort jazdy. Warto zatem zainwestować w indywidualnie dopasowany egzemplarz znanej firmy, dającej gwarancję wysokiej jakości produktów, jak na przykład Sidas. Wkładki te można zakupić w internetowym sklepie z nartami i akcesoriami narty warszawa.pl.

Zalety zindywidualizowanych wkładek do butów narciarskich:

 • izolacja termiczna,
 • równomierne rozłożenie nacisku,
 • niwelowanie problemów ze stawami: skokowym, kolanowym, biodrowym,
 • doskonała stabilizacja – 100% trzymanie stopy w butach narciarskich,
 • redukcja bólu,
 • unikanie kontuzji,
 • zwiększenie komfortu noszenia butów.

Niezwykle ważne w przypadku szusowania po stoku narciarskim jest równomierne rozłożenie nacisku ciała. Należy sobie uświadomić, że cała nasza masa skupia się na zaledwie kilkunastu centymetrach kwadratowych. Dodatkowo tkanka tłuszczowa, zgromadzona w pięcie nie jest w stanie odpowiednio amortyzować ciała przy wysiłku, jakim jest jazda na nartach, co wpływa na deformacje stóp.

Indywidualne dopasowywanie wkładek

Zarówno wkładki do butów narciarskich, jak i każde inne powinny być dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Choć stopy każdego z nas składają się w zasadzie z takiej samej ilości kości, mięśni i więzadeł, to wiele czynników ma wpływ na ich deformacje. Waga, czy postawa ciała często stanowią o tym, w jakiej kondycji znajdują się nasze nogi.

Sam wybór wkładek do butów narciarskich to tylko część procesu ich zakupu. Już wtedy jednak warto zwrócić uwagę na wysklepienie stóp, ich szerokość i objętość (tęgość), naszą postawę oraz wagę. Po dokonaniu właściwego wyboru rozpoczyna się wieloetapowy proces dopasowywania wkładek do butów narciarskich:

 1. Wywiad z klientem – to bardzo ważny krok, jeśli chodzi o indywidualne dopasowywanie wkładek. Wówczas to należy podzielić się informacjami na temat swojej wagi, postawy, a także ewentualnych deformacji stóp i problemów ortopedycznych, które mogą sprawiać nam ból.
 2. Analiza stopy na podoskopie – ten krok umożliwia przede wszystkim ocenę stanu dolnego stawu skokowego, a także jego stabilności.
 3. Pobranie odcisku stopy – dzięki niemu nasze wkładki będą idealnie dopasowane do stóp.
 4. Wygrzanie wkładek – umożliwia ich formowanie.
 5. Uformowanie wkładek na podstawie odcisku stopy i ich schłodzenie.
 6. Szlifowanie wkładek – krok, pozwalający dopasować wkładki do wybranych butów narciarskich.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>