wtorek, Styczeń 18, 2022

Kriolipoliza Z-Lipo – fakty i mity

Kriolipoliza Z-lipo to innowacyjny zabieg, który redukuje tkankę tłuszczową i cellulit. Dzięki niemu można wyszczuplić sylwetkę i wyraźnie ujędrnić skórę. To efekt  kontrolowanego zamrażania tkanki tłuszczowej połączonego z działaniem akustycznej fali uderzeniowej. Zabieg jest bardzo popularny, ale też owiany wieloma mitami. Czy w trakcie kriolipolizy dochodzi do odmrożeń? Czy kriolipoliza boli? Odpowiedzi na te i więcej pytań znajdziecie w artykule.

Szczegóły zabiegu poznaliśmy w Klinice Zdrowia i Urody Beauty Skin (https://www.beautyskin.com.pl/)

Odmrożenia po kriolipolizie to częste zjawisko – MIT

Kriolipoliza Z-Lipo wykorzystuje niskie temperatury. Podczas zabiegu dochodzi do wymrażania tkanki tłuszczowej, jednak jest to procedura w pełni kontrolowana i ograniczona czasowo. Pozbycie się lokalnie nagromadzonych złogów tłuszczu jest dość trudne. Opornie zalegający tłuszcz można jednak pokonać zimnem. Ochłodzone komórki tłuszczowe obkurczają się i umierają, a nadmiernie nagromadzony tłuszcz znika. Co więcej, dzieje się to w sposób selektywny, a więc bez uszkodzenia pozostałych struktur tkankowych. Zwłaszcza że nowoczesne urządzenia do Kriolipolizy Z-Lipo w Beauty Skin mają wbudowane specjalne systemy zabezpieczające przed odmrożeniem skóry. W tym celu podczas zabiegu stosuje się również ochronną membranę, która izoluje powierzchnię skóry od zimna.

Po kriolipolizie mogą pojawić się siniaki – FAKT

Kriolipoliza jest bezpieczna i nieinwazyjna, jednak sposób wykonywania zabiegu może pozostawić na skórze pewne drobne ślady. Urządzenie do kriolipolizy Z-Lipo jest zakończone głowicą, która zasysa fałdy skóry, w ten sposób przeprowadzając masaż próżniowy, a jednocześnie schładzając tkankę tłuszczową. Efektem ubocznym tej procedury są drobne siniaki, obrzęk i zaczerwienienie skóry. Te zmiany są niegroźne i ustępują kilka dni po zabiegu.

Kriolipoliza jest bolesna – MIT

Kriolipoliza jest bezbolesna i komfortowa. Na początku zabiegu pacjenci odczuwają uczucie chłodu, mrowienia i napięcia skóry, co jest związane z pracą głowicy zasysającej, jednak po kilku minutach nic już nie przeszkadza.

Kriolipoliza Z-Lipo nie różni się od klasycznej kriolipolizy – MIT

Kriolipoliza Z-Lipo opiera się na działaniu zimnego i fali akustycznej – bardzo skutecznej w walce z cellulitem. Dzięki temu przynosi nawet 30% lepsze efekty w zakresie redukcji tkanki tłuszczowej niż klasyczne metody kriolipolizy. Ponadto podczas kriolipolizy z falą akustyczną stosuje się zindywidualizowany tryb zabiegowy, więc rezultat jest dostosowany do potrzeb i oczekiwań pacjenta. Tym bardziej, że przed każdą pierwszą kriolipolizą Z-Lipo w Klinice Beauty Skin dokonuje się pomiaru tkanki tłuszczowe przy pomocy USG. Jeszcze jedną ważną różnicą jest komfort – system Z-Lipo pozwala wykonać kriolipolizę łagodniej i sprawniej niż urządzenia do kriolipolizy starszej generacji.

Kriolipolizy Z-Lipo nie wykonuje się u kobiet w ciąży – FAKT

Ciąża jest ogólnym przeciwwskazaniem dla większości zabiegów medycyny estetycznej. Wynika to z faktu, iż kobiety spodziewające się dziecka nie biorą udziału w badaniach klinicznych, w trakcie których określa się działanie zabiegu, jego efekty, także skutki niepożądane. Oprócz ciąży przeciwwskazaniem do wykonania kriolipolizy jest laktacja. Kobiety karmiące muszą poczekać z zabiegiem do czasu odstawienia dziecka od piersi lub skorzystać z innych zabiegów, w pełni bezpiecznych dla młodych mam.

Kriolipoliza Z-Lipo ma wiele zastosowań – FAKT

Kriolipolizę Z-Lipo wykonuje się u osób zmagających się z lokalną otyłością, walczących z cellulitem lub wiszącą, wiotką skórą. Zabieg pozwala poprawić kondycję skóry praktycznie w każdym jej obszarze. W Klinice Beauty Skin kriolipolizę Z-Lipo często przeprowadza się w celu redukcji podwójnego podbródka, a także u pacjentów z ginekomastią (przerostem gruczołu piersiowego).

Po kriolipolizie trzeba ćwiczyć i przestrzegać zasad zdrowej diety – FAKT

Kriolipoliza Z-Lipo pozwala wysmuklić sylwetkę, zredukować tkankę tłuszczową i wygładzić skórę, jednak aby jej efekty utrzymały się na długo, należy zadbać samodzielnie. Podobnie jak po każdym innym zabiegu modelującym czy antycellulitowym, również tu niezbędna jest samodyscyplina i prowadzenie zdrowego trybu życia.

Więcej wiarygodnych informacji na temat kriolipolizy Z-Lipo na stronie: https://www.beautyskin.com.pl/nieinwazyjne-modelowanie-ciala-czyli-dlaczego-warto-wybrac-kriolipolize/

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>