czwartek, Sierpień 22, 2019

Królestwo za koronę u nowoczesnego stomatologa

W dzisiejszych czasach trzeba ciągle zdobywać informacje i śledzić nowinki technologiczne, jeśli chcemy wiedzieć, jakimi narzędziami dysponują lekarze. Sytuacja w Polsce również bezustannie się zmienia, dlatego dobrze orientować się na bieżąco, co można osiągnąć w kwestii skutecznego leczenia w krótkim czasie, nie wydając przy tym fortuny. To, co nie było możliwe w medycynie jeszcze kilka lat temu, dziś stało się rzeczywistością. Współczesna stomatologia  potrafi zaskakiwać, jeśli więc zależy Ci na poprawie wyglądu uzębienia, sprawdź, jakie rozwiązania czekają w nowoczesnych gabinetach stomatologicznych. Dziś pomagamy zdobyć kilka informacji na temat uzupełnień protetycznych, jakimi są korony zębowe!

Korona zębowa – co to jest?

Korona zębowa to uzupełnienie protetyczne, które wykorzystywane jest w przypadku utraty, bądź bardzo zniszczonego uzębienia. Potocznie nazywane w naszym kraju ,,koronkami” odbudowy, wiele lat temu na Wschodzie wykonywane były ze złota, co w owym czasie kojarzone było z bogactwem. Obecnie korony wykonuje się z materiałów, których kolor jest biały, idealnie dopasowany do naturalnych zębów. Stosuje się je w przypadku, gdy naturalne zęby wyglądają nieestetycznie, w wyniku zaawansowanej próchnicy czy leczenia kanałowego, celem poprawienia prezencji uśmiechu. Korona może być nakładana na naturalny ząb lub przymocowana na implantach, czyli sztucznych korzeniach, które wykonuje wcześniej stomatolog. Jak informują eksperci z kliniki stomatologicznej Smile Design Clinic w Warszawie, leczenie prowadzone jest przez specjalistę, który dobiera kolor korony tak, żeby pasowała do pozostałych zębów pacjenta. Lekarz, wykonując tego rodzaju odbudowę, przyczynia się do poprawy wyglądu oraz funkcji, jaką ma pełnić uzębienie.

Dla kogo są przeznaczone korony zębowe?

Kiedy naturalne zęby zostają złamane albo usunięte, lekarz z reguły zaleca wstawienie korony. Ma to miejsce w sytuacjach, w których uzębienie było leczone kanałowo, w celu rekonstrukcji zębów lub u osób z wrodzonym brakiem szkliwa. Nowoczesny stomatolog z pewnością jest w stanie w szybki sposób wykonać uzupełnienie, które będzie trwałą ozdobą uśmiechu.

Korony zębowe – jakie są ich rodzaje?

Aktualnie korony mogą być wykonane z różnych materiałów, dlatego stosuje się następujący podział na:

  • korony pełnoceramiczne – naturalnie wyglądające, bardzo wytrzymałe,
  • korony porcelanowe – wykonywane są na podbudowie metalowej lub porcelanowej,
  • korony kompozytowe – przejściowe rozwiązania, zakładane na określony czas,
  • korony akrylowe – tymczasowe uzupełnienia.

Jaka jest różnica między koroną a licówką?

Korona to fragment zęba nakładany na naturalne uzębienie, natomiast licówka jest cienką płytką, przyklejoną na jego powierzchnię. Obecnie błyskawiczne leczenie protetyczne możliwe jest dzięki nowoczesnemu systemowi CEREC. Ta komputerowa technologia pozwala na stworzenie wirtualnego projektu odbudowy oraz wykonania najwyższej jakości uzupełnienia pełnoceramicznego w ciągu jednej wizyty. Co istotne, innowacyjna metoda nie wymaga pobierania tradycyjnych wycisków ani stosowania uzupełnień tymczasowych. Stomatolog wykonuje jedynie zdjęcia uzębienia za pomocą skanera wewnątrzustnego, a pacjent może zobaczyć wizualizację odbudowy na ekranie monitora. Technika stwarza szansę na komunikację pacjenta z lekarzem tak, żeby efekty były w pełni satysfakcjonujące dla obu stron. Protetyka 3D doskonale radzi sobie z zaprojektowaniem oraz wykonaniem w jeden dzień naturalnie wyglądających uzupełnień, takich jak licówki, korony, mosty, protezy, a także wypełnień typu onlay, inlay czy overlay.

Więcej informacji o koronach zębowych na stronie smiledesignclinic.pl

 

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>