czwartek, Czerwiec 04, 2020

Laser Alma Harmony Pro – rewolucja w redukcji przebarwień i zmian naczyniowych

Niedoskonałości skóry są problemem natury estetycznej, odbierają pewność siebie i niejednokrotnie prowadzą do wycofania z życia towarzyskiego.

Na szczęście z pomocą pacjentom zmagającym się z rumieniem, pajączkami (teleangiektazjami) lub przebarwieniami, przychodzi dynamicznie rozwijająca się medycyna estetyczna, która ciągle oferuje nowe metody poprawy wyglądu i wygrania walki z wieloletnimi kompleksami. Specjaliści stworzyli laser Alma Harmony Pro, dostępny również w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie, który doskonale radzi sobie nawet z rozległymi przebarwieniami i zaawansowanymi zmianami naczyniowymi, przywracając skórze jednolity koloryt i gładkość.

Alma Harmony Pro a przyczyny przebarwień skóry, rumienia i trądziku różowatego

Przebarwienia są to plamy, które różnią się kolorem od naszej naturalnej karnacji, powstają w wyniku zaburzenia produkcji melaniny. Istnieje co najmniej kilka przyczyn powstawania przebarwień – najczęstsze z nich to:

 • zmiany hormonalne (np. w związku z ciążą, nadczynnością tarczycy lub menopauzą),
 • nadmierna ekspozycja na słońce (zbyt intensywne opalanie się bez stosowania filtrów ochronnych),
 • niektóre leki (np. kortykosteroidy lub antybiotyki).

Jeśli chodzi o zmiany na tle naczyniowym, mogą one powstawać wskutek stresu, chorób, uwarunkowań genetycznych, wystawiania skóry na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych (np. wiatr, mróz). Oczywiście zmiany tego typu nie muszą towarzyszyć nam przez całe życie, możemy je trwale i bezboleśnie usunąć. Jednym z urządzeń dedykowanych dla osób zmagających się z wspomnianymi niedoskonałościami, jest nowoczesny, certyfikowany laser medyczny Alma Harmony Pro.

Alma Harmony Pro – przebarwienia i zmiany naczyniowe na celowniku

Alma Harmony Pro to zaawansowany laser medyczny o wszechstronnym zastosowaniu. Skutecznie redukuje nieestetyczny rumień na twarzy, blizny po trądziku różowatym, popękane naczynka krwionośne (tzw. pajączki), a także przebarwienia. To rewolucyjne urządzenie, gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa oraz kompleksowe działanie, gdyż może korzystać z różnych głowic, dopasowanych do danego problemu estetycznego (Dye VL to głowica, która usuwa trądzik różowaty, zmiany pigmentacyjne i naczyniowe oraz jest wykorzystywana do fotoodmładzania skóry).

Warto dodać, że podczas konsultacji lekarskiej, która zawsze poprzedza zabieg, wykluczone zostają ewentualne przeciwwskazania oraz specjalista przedstawia pacjentowi plan działania oraz spodziewane rezultaty, które są konfrontowane z jej oczekiwaniami. Następnie lekarz wykonuje kliniczną próbę laserową, dobiera optymalne parametry i przystępuje do działania. Podczas pracy lasera, pacjent może odczuwać lekkie szczypanie oraz ciepło, jednak sam zabieg nie powoduje dolegliwości bólowych. System chłodzenia, w jaki jest wyposażona głowica Dye VL zapewnia bezpieczeństwo i komfort. Efekty terapii laserem Alma Harmony Pro są widoczne po serii zabiegów (ich dokładna liczba zależy od stopnia zaawansowania problemu skórnego).

Jeśli chodzi o zalecenia pozabiegowe, przez kolejny miesiąc należy prowadzić oszczędzający tryb życia (unikać forsownych ćwiczeń, sauny, nie stosować peelingów ani nie opalać skóry). Wskazane jest także smarowanie skóry kremami ochronnymi z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi (co najmniej SPF 30).

Przeciwwskazania do zabiegów z użyciem Alma Harmony Pro

Niestety do terapii nie zostaną zakwalifikowane wszystkie osoby. Jakie są najważniejsze przeciwwskazania do skorzystania z technologii Alma Harmony Pro z głowicą Dye VL? Są to:

 • ciąża i okres laktacji,
 • aktywne infekcje skóry (bakteryjne i wirusowe),
 • epilepsja,
 • świeża opalenizna,
 • aktywne choroby nowotworowe,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • bielactwo,
 • problemy z krzepnięciem krwi,
 • przyjmowanie leków światłouczulających.

Jeśli chcesz dowiedzieć jeszcze więcej o metodach redukcji niedoskonałości skóry, za pomocą Alma Harmony Pro, zajrzyj koniecznie na stronę: https://bienkowscyclinic.pl

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>