Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/jarodbartenders/domains/caffebabka.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Laser CO2 – terapia dla pięknej skóry
piątek, Październik 07, 2022

Laser CO2 – na jakie problemy pomoże?

Laseroterapia to jedna z chętniej stosowanych kuracji z zakresu medycyny estetycznej. Z jej pomocą można sprawić, by skóra stała się cudownie gładka, odmłodzona, o wyrównanym kolorycie. Zastanawiasz się, czy taki zabieg jest odpowiedni dla Ciebie? Dowiedz się, jak działa laser CO2 i z jakimi problemami sobie poradzi. O szczegóły zapytaliśmy dr. Andrzeja Kępę, założyciela i czołowego specjalistę kliniki MedBeauty Aesthetic Clinic Kępa w Świdnicy.

Jak działa laser CO2?

Laser CO2 jest laserem frakcyjnym, powodującym niewielkie, punktowe, kontrolowane uszkodzenia. Ma to na celu pobudzenie naturalnych, intensywnych procesów regeneracyjnych w skórze. Wytwarza się między innymi nowy kolagen, dzięki czemu skóra zyskuje doskonałe napięcie i sprężystość, większą gęstość, a jednocześnie cudowną gładkość.

Na co pomaga laseroterapia laserem frakcyjnym CO2?

Laser frakcyjny CO2 jest wykorzystywany przede wszystkim w zabiegach przeciwstarzeniowych. Błyskawicznie likwiduje takie niedoskonałości, jak zmarszczki czy wiotkość skóry. Jego zastosowanie pozwala również nadać tkance gładkość, wyraźnie ją odmłodzić, dodać sprężystości i elastyczności. Niweluje także tzw. worki pod oczami. Dodatkowo skorzystanie z laser CO2 zaleca się również osobom borykającym się z rozszerzonymi porami, bliznami, zaskórnikami, rozstępami, różnego typu zmianami pigmentowymi, jak np. przebarwienia, ostudy czy plamy starcze, a także płytkimi, rozległymi zmianami naczyniowymi – wylicza dr Andrzej Kępa.

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem przeprowadzana jest obowiązkowa konsultacja z pacjentem, mająca na celu wykluczenie wszelkich przeciwwskazań do jego wykonania, jak również omówienie oczekiwań co do efektów procedury. W dniu zabiegu skóra jest starannie oczyszczana i odkażana oraz pokrywana kremem znieczulającym, który zapewnia pacjentowi maksymalny komfort. Następnie tkanka jest poddawana działaniu wiązki lasera. Zwykle taka procedura jest bardzo szybka i trwa od kilku do kilkunastu minut. Po jej wykonaniu pacjent może właściwie natychmiast udać się do domu.

Jak należy się przygotować do zabiegu laserem CO2?

Zabieg laserem frakcyjnym CO2 nie wymaga szczególnych przygotowań. Do wskazań należy przede wszystkim zrezygnowanie z opalania, korzystania z solarium czy nanoszenia samoopalaczy na co najmniej 4 tygodnie przed wykonaniem zabiegu. Istotne jest również odstawienie wszelkich leków czy ziół światłouczulających, zarówno tych stosowanych doustnie, jak i zewnętrznie, na minimum 14 dni przed zabiegiem. Na miesiąc przed planowaną procedurą nie wolno również wykonywać innych zabiegów laserem lub z zastosowaniem kwasów. Pacjentom z problemem nawracającej opryszczki niekiedy zaleca się profilaktyczne zażycie leków na tę przypadłość.

Jak postępować po zabiegu laseroterapii?

Po procedurze z wykorzystaniem lasera frakcyjnego skóra stosunkowo szybko zaczyna się regenerować. Początkowo to niewielki obrzęk, zaczerwienienie i zwiększone napięcie. Po ok. 2-3 dniach w punktach poddanych działaniu lasera zaczynają tworzyć się niewielkie strupki, których w żadnym wypadku nie wolno zdrapywać. Powinny odpaść samoistnie po kilku-kilkunastu dniach. Wskazane jest między innymi stosowanie kremów przyspieszających gojenie, a całkowicie zakazane używanie preparatów złuszczających czy mogących działać drażniąco na tkankę. Przez co najmniej miesiąc po zabiegu laserem frakcyjnym całkowicie zakazane jest opalanie. Pacjent powinien też stosować filtry SPF50 lub wyższe – zaleca dr Andrzej Kępa.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Chociaż zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 jest bezpieczny i małoinwazyjny, istnieje kilka przeciwwskazań do jego wykonania. Do najważniejszych należą:

  • okres ciąży i laktacji;
  • świeża opalenizna;
  • choroby nowotworowe;
  • wypełniacze w potencjalnym miejscu zabiegowym;
  • stosowanie leków lub suplementów światłouczulających;
  • aktywny stan zapalny skóry w ewentualnym miejscu zabiegowym;
  • aktywna opryszczka;
  • infekcje wirusowe i bakteryjne;
  • cukrzyca, szczególnie ta nieustabilizowana;
  • epilepsja.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>