piątek, Lipiec 30, 2021

Laser na blizny Discovery Pico – Twój sposób na gładką skórę

Choć chyba każda z nas pragnie, aby jej skóra była gładka i bez skazy, najczęściej nie możemy się taką pochwalić. Większość kobiet boryka się z różnymi związanymi z nią problemami, jak efekty starzenia, utrata jędrności, przebarwienia czy różnego typu blizny. Szczególnie te ostatnie są trudne do zwalczenia. Nierzadko domowe sposoby nie pomagają lub robią to w niewielkim stopniu. Jak sobie z tym radzić? Poznaj laser na blizny Discovery Pico! Co go wyróżnia? Zapytaliśmy o to ekspertów z Kliniki Miracki.

Co na blizny powie lekarz – poznaj ich rodzaje!

Laser na blizny Discovery Pico to niezwykle uniwersalne narzędzie, które pomoże w zwalczeniu różnych typów tych niedoskonałości. Należą do nich m.in.:

  • blizny pourazowe – mogą być głównie skutkiem oparzeń lub skaleczeń,
  • blizny pooperacyjne – powstałe w wyniku rozmaitych zabiegów,
  • blizny potrądzikowe – najczęstszy typ blizn zanikowych, inaczej nazywanych atroficznymi. Jest tym bardziej widoczny, im bardziej zaawansowaną formę osiągnęła choroba,
  • pozostałe rodzaje – w tym rozstępy, powstałe w wyniku szybkiego rozciągania skóry ponad jej możliwości przystosowania się do zmian, a niekiedy również na skutek nadprodukcji kortyzolu.

Tego typu zmiany wiążą się też z szybką odbudową skóry, jednak początkowo włókna, które układają się w miejscu uszkodzeń, robią to w sposób nieregularny i nieuporządkowany, dopiero później przybierając konkretną formę. Jednak miejsce regeneracji tkanki najczęściej wyraźnie odznacza się na tle nieuszkodzonej wcześniej skóry. To właśnie nazywamy blizną. Jak się z nią uporać? Poznaj laser na blizny Discovery Pico!

Blizny na twarzy i ciele – zwalcz je dzięki Discovery Pico!

Nowoczesny laser Discovery Pico to, obok podobnego mu PicoSure, urządzenie działające w trybie pikosekundowym. Oznacza to, że czas trwania jego impulsu wynosi zaledwie 10-12 sekundy. To aż o 1000 razy krócej niż w przypadku jego poprzedników, laserów nanosekundowych. Działanie jest również nawet do dwóch razy bardziej intensywne niż u innych urządzeń tego typu. Ten laser neodymowo-yagowy wytwarza falę o podwójnej długości, 1064 nm i 532 nm, co pozwala na zwiększenie skuteczności terapii. Podczas zabiegu skóra absorbuje cząsteczki światła, co powoduje gwałtowny wzrost temperatury. Takie działanie pobudza tkankę do przebudowy, m.in. stymulując fibroblasty do wytwarzania dwóch niezwykle ważnych dla dobrej kondycji skóry białek – kolagenu i elastyny. Możliwość doboru przez specjalistów odpowiedniej głowicy indywidualnie do problemu pacjenta pozwala uzyskać optymalne efekty zabiegu. Zwykle dla pełnej przebudowy skóry w wybranym obszarze wystarczy 3-6 sesji.

Laser na blizny – wskazania przed zabiegiem i po nim

Przed zabiegiem z użyciem lasera na blizny należy się odpowiednio przygotować. Musimy pamiętać przede wszystkim o:

  • unikaniu słońca i solarium – nie powinno się wykonywać zabiegów laserowych na opalonej skórze,
  • odstawieniu leków czy ziół światłouczulających – jeśli pacjent takie przyjmuje. Listę tego typu substancji powinno się otrzymać od lekarza na konsultacji przed zabiegiem,
  • zrezygnowaniu z alkoholu – przynajmniej na kilka dni przed planowaną sesją laseroterapii.

Po wykonaniu zabiegu Discovery Pico skóra może być mocno zaczerwieniona, czasem nawet pokryta niewielkimi wybroczynami czy strupkami. Nie należy się tym jednak niepokoić, gdyż objawy te są całkowicie normalne i najczęściej znikają w ciągu kilku dni.

Warto natomiast pamiętać o właściwej pielęgnacji skóry, w tym:

  • stosowaniu wysokich filtrów UV – powinno się również unikać wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych,
  • nawilżaniu skóry – można ją również lekko chłodzić, aby złagodzić podrażnienia,
  • pozwoleniu tkance na samoistną regenerację – nie wolno zdrapywać strupków czy naruszać skóry w żaden sposób, np. przez mocne peelingi.

Marzysz o gładkiej skórze? Chcesz pozbyć się blizn po trądziku, oparzeniach, operacjach, a może zlikwidować rozstępy? Umów się na wizytę w Klinice Miracki i usuń je raz na zawsze!

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>