sobota, Wrzesień 19, 2020

Laserowa depilacja – niechciane lub nadmierne owłosienie to nie problem

Laserowe usuwanie zbędnego owłosienia to hit ostatnich czasów. Oszałamiający i przede wszystkim trwały efekt jaki można uzyskać decydując się na zabieg laserem, przyciąga do salonów kosmetycznych zarówno kobiety jak i  mężczyzn.

Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest obecnie najskuteczniejszą metodą trwałego usuwania owłosienia za pomocą wiązki lasera, która wnikając głęboko w skórę, niszczy cebulkę włosa wraz z jej korzeniami. Po raz pierwszy metodę usuwania owłosienia laserem zastosowano już na początku lat 60. XX wieku. Do dziś wykonuje się ją w najlepszych salonach kosmetycznych. Uważa się ją za bezpieczną, bezbolesną, a przede wszystkim skuteczną. Zabieg poprzedzony jest konsultacją z kosmetologiem, który ocenia stan i typ skóry oraz włosów z danej części ciała. Osoba, która decyduje się usunąć owłosienie laserem musi spełniać kilka podstawowych warunków. Zabieg odradza się kobietom w ciąży oraz osobom z chorobami skóry. Przed zabiegiem nie można się także opalać zarówno naturalnie jak i przy pomocy lamp w solarium.

Jak działa światło lasera?

Do mieszka włosowego dostarczana jest bardzo wysoka energia, która uszkadza macierz włosa. Ponieważ włosy nie rosną równocześnie, tylko część z nich znajduje się w fazie wzrostu i tylko te reagują na światło wytwarzane przez laser. Reszta włosów jest w fazie „uśpienia” dlatego dla najlepszego efektu zabieg należy powtarzać minimum 4 razy w zależności od wieku, rodzaju włosa, czy skóry. Po serii zabiegów trwałemu zniszczeniu ulega ok. 80-90% włosów. Skuteczność depilacji uwarunkowana jest kolorem włosów i karnacją, osoby z ciemnym i grubym owłosieniem mają większe szanse na pozbycie się problemu raz na zawsze. Więcej o zabiegu depilacji laserem Salsa 120 można dowiedzieć się w klinice medycyny estetycznej Medbeauty.

Korzyści depilacji laserowej

Zabieg depilacji laserowej jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają problemy z nadmiernym owłosieniem lub nie są zadowolone ze stosowania zwykłych metod, takich jak golarka, depilator, wosk czy kremy. Depilacja laserowa nie należy do tanich, ale nie podrażnia skóry, jest bezpieczna i pozwala trwale pozbyć się nadmiernego owłosienia ze wszystkich części ciała. Nawet najbardziej wrażliwe miejsca, gdzie skóra jest bardzo delikatna, np. okolice bikini, pachy i górna warga, nie są podrażnione po zastosowaniu lasera. W dzisiejszych czasach pośpiechu i ciągłej pracy, warto zdecydować się na trwały zabieg, który pozwoli zaoszczędzić nam cenny czas.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>