środa, Czerwiec 19, 2019

Laserowe leczenie żylaków

Obecność żylaków to nie tylko problem estetyczny, ale również zagrożenie dla zdrowia, zwłaszcza gdy ich obecność jest lekceważona. To dlatego tak istotne jest, aby obserwować wszelkie zmiany pojawiające się (w tym przypadku) na skórze nóg i wszelkie niepokojące dolegliwości zgłaszać lekarzowi. Jeżeli chodzi o leczenie żylaków, warto udać się do sprawdzonej Kliniki Medycyny Laserowej i Regeneracyjnej w Małopolsce, która oferuje eliminację problemu poprzez zastosowanie lasera – FOTON Spectro SP!

Co to są żylaki i jakie jest źródło ich pojawienia się?

Żylakami nazywa się nienaturalne rozszerzenie żył, czego częstym skutkiem jest owrzodzenie lub pękanie ścianek żył. Wyróżnia się żylaki przełyku, odbytu oraz kończyn dolnych i to właśnie te ostatnie są przedmiotem laserowego leczenia, co również wynika, że pojawiają się najczęściej.

Otóż żylaki kończyn dolnych określane są mianem workowatego lub wrzecionowatego rozszerzenia żył powierzchownych. Bardzo często wiąże się to z ich nadmiernym wydłużeniem i poskręcaniem. Żylaki pojawiają się zazwyczaj po 50 roku życia i zdecydowanie częściej u kobiet. Pojawienie się żylaków dotyczy zaburzenia funkcjonowania zastawek żylnych w żyłach. Ich zadaniem jest umożliwienie prawidłowego przepływu krwi, a mianowicie w kierunku serca. Dzięki zastawkom krew nie spływa do stóp. Niestety zastawki te mogą stać się nieszczelne, co powoduje niewydolność żylną, na skutek której powstają właśnie żylaki. Za żylaki odpowiedzialne są dodatkowo:

 • wiek
 • uwarunkowania genetyczne
 • ograniczona aktywność fizyczna/ruchowa
 • ciąża
 • noszenie niewygodnego obuwia i/lub zbyt obcisłych spodni
 • niektóre choroby ginekologiczne
 • niektóre leki, np. sterydy, terapia hormonalna

Wewnątrzżylne leczenie żylaków metodą EVLT

Metoda EVLT, czyli EndoVenous Laser Treatment jest wykorzystywana podczas wewnątrzżylnego leczenie żylaków, inaczej określanego śródżylną metodą laserowego leczenia żylaków. Polega ona na termicznym usunięciu żylaków, poprzez zniszczenie nieprawidłowo funkcjonującej tkanki żylnej. Otóż wykorzystany w zabiegu laser emituje energię laserową, którą wprowadza się poprzez laserowy światłowód do ‘’uszkodzonej’’ żyły. Energia cieplna emitowana przez laser dostarczana jest do krwi oraz tkanki żylnej, wywołuje nieodwracalne uszkodzenia miejscowe tejże tkanki, a dodatkowo obkurcza i zamyka niewydolną żyłę. Dzięki takiemu działaniu, nie ma konieczności usuwania żyły. Taki typ leczenia żylaków – żyły odpiszczelowej i/lub odstrzałkowej – kończyn dolnych zapewnia Klinika Medycyny Laserowej i Regeneracyjnej na Podhalu. Specjaliści podczas niej wykorzystują laser FOTONA Spectro SP.

Zalety laserowego leczenia żylaków

Laseroterapia zapewnia przede wszystkim skuteczność takiego zabiegu oraz jest gwarantem nieinwazyjności. Wybierając taki sposób leczenia żylaków nie musisz obawiać się długiego okresu rekonwalescencji, ponieważ dzięki tylko minimalnej inwazyjności i ogromnemu bezpieczeństwu na zdrowie, jest on bardzo krótki. Cenioną zaletą laseroterapi jest również dobry efekt estetyczny. Metoda EVLT, czyli laserowego leczenia żylaków (opisana nieco wyżej) umożliwia eliminację problemu, bez konieczności usuwania żyły, co jest typowe dla strippingu – zabiegu chirurgicznego. Oto inne zalety, które powinny Cię przekonać do zdecydowania się na laserowe leczenie żylaków:

 • bezbolesność zabiegu
 • krótki czas trwania zabiegu – około 60 minut
 • brak konieczności zastosowania znieczulenia; jest ono możliwe, ale niekonieczne; wówczas wybiera się znieczulenie miejscowe (tzw. znieczulenie tumescencyjne lub ogólne
 • szybki powrót do aktywności dnia codziennego, możliwy już po upływie doby tuż po zabiegu
 • zachwycający efekt estetyczny, a mianowicie brak bardzo widocznych blizn lub pooperacyjnych nacięć
 • minimalna inwazyjność zabiegu
 • niezwykle wysoka skuteczność zabiegu

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie LASERMED.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>