poniedziałek, Listopad 30, 2020

Laserowe usuwanie tatuaży: jak pozbyć się niechcianej ozdoby

Gdy decydujemy na tatuaż – nie myślimy, aby go usuwać. Z reguły ma on nam przypominać ważne chwile, ozdobić ciało czy zakryć bliznę. Aczkolwiek zdarza się, że kreska się rozmywa, a kolor blaknie, tatuaż przestaje nam się podobać. Co w takiej sytuacji?

Z pomocą przychodzi laserowe usuwanie tatuaży – bezpieczny sposób na usunięcie z naszej skóry niechcianej ozdoby.

Laserowe usuwanie tatuaży – dla kogo jest to zabieg?

Zabieg przeznaczony jest dla każdej osoby, która chce pozbyć się tatuażu. Jednak w związku z tym, że w trakcie zabiegu dochodzi do przerywania tkanek, istnieją przeciwskazania do zabiegu. Laserowe usuwanie tatuaży nie może odbyć się gdy: pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, występują choroby takie jak padaczka, łuszczyca oraz gdy pacjent przyjmuje leki fotouczulające. Niepożądana jest także opalenizna oraz oparzenia słoneczne, a także infekcje skórne w miejscu tatuażu. Lekarze z kliniki Natura Med przestrzegają, że zabieg laserowego usuwania tatuaży zostanie odwołany, gdy pacjent spożywał alkohol do 24 godzin przed wizytą w gabinecie.

Laserowe usuwanie tatuaży – na czym polega?

Istnieje wiele mitów na temat laserowego usuwania tatuaży. Dużo pisze się o tym, że jest to bardzo bolesny i długotrwały proces. Wprawdzie użycie lasera nie jest całkowicie bezbolesne, jednak nowoczesne środki znieczulające pozwalają na zachowanie komfortu przez pacjenta. Liczba zabiegów natomiast jest uzależniona od głębokości, powierzchni oraz barwy tatuażu. Przeważnie do całkowitego usunięcia tatuażu potrzeba od 3 do 8 sesji.

W Akademii Zdrowia i Urody Natura Med w Nowym Sączu laserowe usuwanie tatuaży odbywa się za pomocą nowoczesnego lasera Q-switch.

Na początku lekarz musi ocenić głębokość, na jaką wniknął tusz, tak by dobrać odpowiednią długość lasera.

Laser Q-switch to nowoczesne urządzenie, w którym dzięki zastosowaniu nanosekundowych wiązek światła o zmiennych długościach, laser może docierać do najgłębiej położonych w skórze barwników. Technologia ta pozwala na zmniejszenie do minimum ryzyka pojawienia się blizn czy oparzeń. Wiązka światła z lasera docierając do pigmentu, rozbija jego cząsteczki, zmuszając tym samym tkanki skórne do ich wchłonięcia i zmetabolizowania przez organizm. Poprzez wywołanie mikrouszkodzeń, przyspiesza się proces regeneracji skóry.

Laserowe usuwanie tatuaży jest bardzo bezpieczne, laser dociera dokładnie do wyznaczonych miejsc, nie powodując uszkodzeń zdrowej tkanki. Tę technologię można stosować do usuwania tatuaży nawet z tak wrażliwych miejsc, jak twarz, szyja czy dekolt.

Warto wspomnieć, że w ten sam sposób można zlikwidować makijaż permanentny.

Laserowe usuwanie tatuaży – ile zabiegów trzeba wykonać?

Niemożliwym jest całkowite usunięcie tatuażu za jednym razem. Jednak ilość zabiegów jest uzależniona od kilku czynników. Przede wszystkim ważny jest rozmiar tatuażu oraz ilość użytych barw. Najtrudniejsze do usunięcia są kolory zbliżone do koloru skóry. Istotna też jest głębokość, gęstość i typ wykorzystanego pigmentu. Do tego należy dodać indywidualną reakcję na działanie lasera. Zabiegi wykonuje się w odstępach 3-4 tygodniowych, a tatuaż za każdym razem staje się coraz bledszy.

Laserowe usuwanie tatuaży – jak dbać o skórę po zabiegu

Skóra po zabiegu jest bardzo wrażliwa, dlatego niezbędne jest, aby pacjent stosował się do zaleceń lekarza, tak by uniknąć powikłań pozabiegowych. Powierzchnia po tatuażu może być zaczerwieniona, często też towarzyszy mu uczucie swędzenia oraz występują strupki.

Specjaliści z kliniki Natura Med zalecają, aby bezpośrednio po laserowym usuwaniu tatuaży nie moczyć skóry, unikać kąpieli w wannie, nie korzystać z basenu oraz sauny. Koniecznym jest też zabezpieczenie skóry przed promieniami UV, należy używać kremów z wysokim filtrem lub osłonić miejsce poddane zabiegowi. Aby uniknąć przebarwień, trzeba wystrzegać się smarowania bronzerem, samoopalaczem lub innymi kosmetykami barwiącymi.

W Akademii Zdrowia i Urody w Nowym Sączy pracują specjaliści, którzy odpowiedzą na każde pytanie dotyczące zabiegu. Zapraszamy na stronę https://www.naturamed.pl/, aby umówić się na laserowe usuwanie tatuaży.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>