poniedziałek, Listopad 30, 2020

Leczenie zmian skórnych – skuteczność lasera Cutera Excel V!

Wszelkie zmiany skórne, choć często bezbolesne, są bardzo przykre dla swoich właścicieli. Oszpecają ciało, również twarz, i odejmują pewności siebie. Nie mamy wpływu na ich powstawanie – czasami stoją za nimi uwarunkowania genetyczne, a czasami przypadek. Blizny pojawiają się po urazach, operacjach lub chorobach, a przebarwienia po zbyt dużej ekspozycji na promienie słoneczne.

Naczynka mogą pękać ze względu na czynniki zewnętrzne, ale skłonność do tego możemy mieć zapisaną w genach. Szukając rozwiązania dla swojej skóry, spytaliśmy ekspertów z Bieńkowscy Clinic, prowadzoną przez autoryzowanego wykładowcę dr n. med. Marcina Bieńkowskiego, jak radzą sobie z takimi zmianami skórnymi w swoich gabinetach. Obecnie stosuje się bardzo skuteczny laser Cutera Excel V. Sprawdzamy więc, na czym opiera się jego działanie i na jakie efekty można liczyć.

Jak działa laser Cutera Excel V?

Leczenie laserem Cutera Excel V opiera się na sile impulsu, który trafia prosto w zmianę skórną. Dzięki temu otaczające ją tkanki pozostają nietknięte. Zabieg jest bezbolesny i nie wywołuje oparzeń, co w poprzednich terapiach było częstym skutkiem ubocznym. W tej terapii również czas powrotu do pełnej sprawności jest dużo szybszy. Zabieg jest krótki, jego długość jest uzależniona od wielkości leczonej zmiany, lecz może trwać maksymalnie kilkanaście minut. Zanim lekarz zacznie działać głowicą lasera, skóra musi być dokładnie oczyszczona, odkażona oraz zabezpieczona żelem zabiegowym. Jeśli zmiana jest obszerna i zajmują znaczną część ciała, Pacjent może poprosić o nałożenie żelu znieczulającego. Po zakończeniu terapii na skórę jest kładziony krem łagodzący i ochronny. Po zabiegu należy dbać o skórę poprzez nakładanie na nią kremu z wysokim filtrem oraz unikanie sauny i gorących kąpieli.

Kto może skorzystać z terapii laserem?

Na zabieg mogą zapisać się osoby, które na swojej skórze zauważają:

 • malformacje naczyniowe,
 • zmiany typu plamy winnej „port wine stain“,
 • rumień i rozproszone zaczerwienienie,
 • przebarwienia i zmiany barwnikowe skóry,
 • blizny,
 • brodawki wirusowe.

Skuteczność urządzenia polega również na tym, że jest w stanie poradzić sobie ze zmianami skórnymi nie tylko z twarzy, szyi czy dekoltu, lecz także każdego innego obszaru ciała.

Jak będzie wyglądać skóra po terapii laserem Cutera Excel V?

Po zabiegu należy spodziewać się skóry pozbawionej leczonej zmiany, czyli bez blizny, naczyniaka czy przebarwienia. Jednak, aby uzyskać satysfakcjonujący rezultat, należy wykonać więcej niż jedną sesję. Ilość zabiegów jest uzależniona od wielkości oraz rodzaju zmiany. Warto podkreślić, że efekty są trwałe. Należy również wspomnieć o tym, że każdy Pacjent ma inny rodzaj skóry, która może różnie zareagować na terapię. Po zabiegu mogą pojawić się:

 • zaczerwienienia,
 • obrzęk,
 • ściemnienia i delikatny strupek,
 • pęcherzyki wypełnione treścią surowiczą,
 • odbarwienia i przebarwienia naskórka.

Wymienione objawy mają charakter przejściowy i po paru dniach powinny ustąpić. W przeciwnym wypadku należy zgłosić się do lekarza.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o terapiach laserem Cutera Excel V, sprawdź na stronie centrum leczenia naczyniaków, czyli Bieńkowscy Clinic: https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/laser-cutera-excel-v-532nm-malforacje-naczyniowe-fotostarzenie/

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>