środa, Lipiec 08, 2020

Lider w świecie snowboardu, poznaj produkowane przez Burton deski i sprawdź, jak wybrać deskę snowboardową

Nie można mówić o świecie snowboardu, nie wspominając o marce Burton. Ta dyscyplina sportu związana jest z nią od samego początku. Produkowane przez Burtona deski były pierwszymi na rynku, bez wątpienia jest to marka, której z całą pewnością warto zaufać.

Kim był Burton, czyli krótka podróż w czasie

Aby odkryć początki snowboardu, należy cofnąć się do roku 1968. Wówczas o deskach snowboardowych nikt nie słyszał, nieliczni zaś mieli okazję zetknąć się ze snufferem – ich prototypem powstałym ze związania ze sobą dwóch nart. Kiedy ten wynalazek trafił w ręce Burtona Carpentera, obudził w nim chęć rozwoju tego sprzętu i uczynienia jazdy na nim zupełnie nową dyscypliną. Wraz z procesem udoskonalania tego prototypu, Carpenter postanowił zmienić pierwotną nazwę snuffer na lepiej brzmiący snowboard. Zatem produkowane przez Burton deski były absolutnym pionierem na rynku snowboardowym, tworząc go zupełnie od podstaw.

Burton snowboard – co mają w sobie te deski, że warto w nie inwestować?

Fakt, że deski snowboardowe marki Burton były pierwsze na rynku to nie jedyny powód, dla którego warto w nie inwestować i to właśnie tę firmę obdarzyć zaufaniem. Kolejnym ważnym powodem, dla którego marka niezmiennie cieszy się popularnością, jest zamiłowanie do snowboardu, jakie przejawiał młody Carpenter. Po wprowadzeniu na rynek desek snowboardowych i uczynieniu z nich nowej dyscypliny sportów zimowych, Burton zdobył mistrzostwo w jeździe, cały czas użytkując stworzony przez siebie sprzęt i udoskonalając go na podstawie swoich własnych obserwacji. Dzięki temu sygnowane imieniem Burton deski były wciąż poprawiane i wzbogacane o kolejne elementy, dzięki którym umożliwiały jeszcze bardziej efektywną jazdę. Produkowany przez firmę Burton snowboard dostępny jest w sklepie selectshop.pl – sprawdź ofertę!

Jak wybrać deskę snowboardową?

Oczywiście poszukiwania dobrego sprzętu należy zacząć od wyboru sprawdzonej i zaufanej marki, która cieszy się uznaniem i sympatią długoletnich praktyków snowboardu. Jednak mając ten etap za sobą, wciąż pozostaje pytanie, jak wybrać deskę snowboardową? W zależności od poziomu zaawansowania i stylu jazdy można kierować się najbardziej popularnymi kształtami desek. Dla osób początkujących zdecydowanie najlepszym wyborem będzie camber – najbardziej uniwersalny i podstawowy kształt. Dla osób, które chcą zjeżdżać poza stokami, najlepszy będzie kształt powder rocker, a ci, którzy największą przyjemność czerpią z wykonywania tricków, powinni sięgnąć po deski o podłożu w kształcie classic rocker. Rodzajów desek jest kilka, jednak ich wybór powinien być kwestią indywidualną, dostosowaną do preferencji oraz stylu jazdy. Sygnowane przez markę Burton deski występują w całym wachlarzu kształtów, pozwalając na swobodny wybór i dostosowanie sprzętu do własnych potrzeb.

Deska snowboardowa a wzrost

Sam styl wykonania to wciąż nie koniec poszukiwań. Dodatkową kwestią, która jest równie ważna, jest długość deski. Ten parametr również powinien być dostosowany indywidualnie do użytkownika. Najprostszym sposobem na sprawdzenie, czy długość deski jest odpowiednia, jest postawienie jej pionowo, opierając o podłogę i ustawienie się prosto obok niej. Deska o optymalnej długości powinna sięgać na wysokość brody użytkownika. Oczywiście warto poprzeć również ten test odpowiednią tabelką z zestawieniem wymiarów i wzrostu, stworzoną przez producenta. Wybór optymalnej długości jest bardzo ważny dla osób początkujących, zaawansowani użytkownicy mogą jednak wybierać w nieco dłuższych bądź krótszych deskach, w zależności od preferowanego stylu jazdy. Burton deski oraz inne niezbędne akcesoria na snowboard znajdziesz na selectshop.pl.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>