czwartek, Czerwiec 04, 2020

Lipofilling – sposób na rewitalizację skóry dzięki własnej tkance tłuszczowej

Zmarszczki, bruzdy, utrata jędrności skóry, opadanie owalu twarzy – to cechy procesu starzenia naszej skóry, które postępują wraz z upływającym czasem. Jak je zatrzymać? Jak odzyskać młodą, jędrną skórę i wymodelować sylwetkę? Sprawdź, czym jest lipofilling!

Chęć zatrzymania młodości czy wymodelowania pewnych części ciała towarzyszą kobietom od wieków. Sposobów na młody wygląd i uzyskanie wymarzonej sylwetki jest mnóstwo,  od najbardziej tradycyjnych, czyli ćwiczeń fizycznych, mających pomóc w kształtowaniu ciała przez kosmetyki, kremy czy sera, których zadaniem jest zrewitalizować skórę i usunąć jej niedoskonałości. Co, jeśli te metody zawodzą i nie dają satysfakcjonujących efektów?

Wypełnianie zmarszczek, operacje plastyczne

Coraz więcej osób skłania się ku medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej. Oferta specjalistycznych gabinetów jest szeroka, jednak uważa się, że najpopularniejszymi metodami są nadal wypełnianie zmarszczek za pomocą toksyny botulinowej, czyli botoksu oraz w celu modelowania sylwetki – implanty silikonowe. Oba te zabiegi ,bez wątpienia, mają wiele zalet, jednak zdarza się, że efekty mogą odbiegać od naturalnego wyglądu. Są one również dosyć inwazyjne oraz obarczone pewnym ryzykiem – niektóre osoby ze skłonnościami alergicznymi nie mogłyby się poddać takim zabiegom. W odpowiedzi na potrzeby poprawienia urody, ale przy zachowaniu jak największej estetyczności i naturalności oraz wyeliminowania reakcji alergicznych powstał zabieg lipofillingu, czyli połączenia wyszczuplania ciała z modelowaniem krągłości i odmładzaniem skóry.

Lipofilling – eliksir młodości

Lipofilling, inaczej lipotransfer, to zabieg polegający na wypełnianiu zmarszczek i modelowaniu obszarów ciała za pomocą wcześniej pobranej własnej tkanki tłuszczowej. Lipofilling wykorzystywany jest przy:

 • modelowaniu kształtu i powiększaniu piersi
 • rekonstrukcji po mastektomii
 • poprawieniu kształtu pośladków
 • redukcji zmarszczek wokół oczu oraz na czole
 • powiększaniu ust
 • wypełnianiu bruzd, zmarszczek, fałdów,
 • eliminowaniu cieni pod oczami,
 • poprawie owalu twarzy
 • uzupełnieniu niedoborów tkanki tłuszczowej twarzy (np. zapadnięte policzki),
 • wypełnieniu blizn pooperacyjnych i pourazowych
 • korekcie ubytków pourazowych, pochorobowych i pooperacyjnych
 • eliminacji asymetrii twarzy,
 • złagodzeniu zarysów tkanki kostnej
 • pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej

Jak wygląda zabieg lipofillingu?

Najpierw za pomocą kaniuli zostaje pobrana tkanka tłuszczowa, zazwyczaj z okolic bioder, brzucha lub ud. Następnie zostaje ona poddana separacji z zastosowaniem systemu Adivive, dzięki czemu pozyskiwany materiał pozbawiony jest starych i uszkodzonych komórek, pozostawiając tylko te, wzbogacone w komórki macierzyste, po czym zostaje wprowadzony pod skórę na wybranej partii twarzy lub ciała. Zabieg trwa 60 minut

Przed poddaniem się zabiegowi należy zrobić wszystkie wskazane przez lekarza badania.

Efekty lipofillingu

Efekty zabiegu  w postaci zwiększenia objętości i uelastycznienia skóry pojawiają są zwykle po kilku dniach, a widoczne odmłodzenie w ciągu 3 miesięcy. Biust poddany temu zabiegowi zwiększa się nawet o jeden rozmiar. Rezultaty utrzymują się przez wiele lat w formie niemal niezmienionej (w miejscu podania utrzymuje się około 80% objętości wyjściowej), jak podkreślają specjaliści z MediArt Instytut w Poznaniu.

Lipofilling to bezpieczny zabieg, który wyróżnia się niewielką inwazyjnością oraz bardzo niskim ryzykiem powikłań. Dzięki wykorzystaniu tkanki tłuszczowej pacjenta zamiast obcych materiałów czy substancji uzyskuje się najbardziej naturalny efekt. Lipofilling stanowi idealną alternatywę dla wypełniaczy czy sztucznych implantów.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>