środa, Październik 20, 2021

Lipotransfer jako wypełniacz – modelowanie twarzy własnym tłuszczem

Wraz z biegiem lat twarz zaczyna tracić swoją młodość.

 W opinii specjalistów z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy jednym z najlepszych zabiegów modelowania twarzy jest lipotransfer, czyli autologiczny przeszczep tkanki tłuszczowej. Co warto wiedzieć o tej procedurze przed przekroczeniem progu kliniki medycyny estetycznej?

Spis treści:

Lipotransfer twarzy – na czym polega ten zabieg medycyny estetycznej?

Zalety lipotrasferu twarzy – dlaczego warto?

Lipotransfer – kto powinien skorzystać z tego zabiegu modelującego?

Lipotransfer twarzy – na czym polega ten zabieg medycyny estetycznej?

Lipotransfer (lipofiling) od kilku lat cieszy się ogromną popularnością wśród kobiet, które chcą skutecznie walczyć ze skutkami upływu czasu. Na czym dokładnie polega ten fantastyczny zabieg? Lipotransfer twarzy przeprowadza doświadczony i wykwalifikowany lekarz, który najpierw pobiera z pola dawczego żywe komórki tkanki tłuszczowej wszczepia je w problematyczną partię, np. obszar policzków lub tzw. dolinę łez. Materiał autologiczny pochodzi zwykle z tych partii ciała, w których występuje on w nadmiarze. Bardzo często tłuszcz jest pobierany z pośladków, ud, brzucha lub bioder pacjentki. Oczywiście, zanim pobrane komórki tłuszczowe zostaną ponownie użyte, są poddawane ostrej selekcji i dokładnie oczyszczone, dzięki czemu w procesie implantacji uczestniczą tylko te zdrowe oraz nieuszkodzone.

Wiele kobiet zainteresowanych tym zabiegiem zastanawia się, czy  lipotransfer jest bolesną procedurą? Nie, gdyż pacjentka zostaje znieczulona przed zabiegiem. Jedna sesja trwa mniej więcej 1-1,5 godziny. Komórki zaimplementowane w nowy obszar twarzy wykazują zdolności regeneracyjne. Tak więc po zabiegu pacjentka obserwuje stopniową poprawę napięcia, gęstości, elastyczności i jędrności skóry. Warto wspomnieć, że po zabiegu pojawia się obrzęk, który utrzymuje się 2-3 dni. U niektórych pacjentek występują też niewielkie zasinienia (jest to całkowicie naturalna reakcja organizmu). Ile trwa rekonwalescencja po lipotransferze twarzy? Od 3 do 6 dni. Chcąc przyspieszyć rekonwalescencję, można poddać się zabiegom z zakresu fizjoterapii np. fotomodulacji LED oraz stosować profesjonalne środki, które wspomagają gojenie się przeszczepionej tkanki tłuszczowej. Jeśli chodzi o zalecenia pozabiegowe, nie powinno się schładzać ani przegrzewać rejonów poddanych lipotransferowi. Każda pacjentka otrzymuje indywidualne, szczegółowe wytyczne, jak powinna postępować przez pierwszych kilka dni po zabiegu.

Zalety lipotrasferu twarzy – dlaczego warto?

Dużym plusem lipotransferu jest minimalne ryzyko powikłań, brak reakcji alergicznych – ze względu na wykorzystanie materiału autologicznego (tłuszczu własnego pacjentki). Decydując się na zabieg u cenionego i wykwalifikowanego specjalisty medycyny estetycznej, możemy poprawić swój wygląd twarzy, bez ingerencji chirurgicznej, blizn, długiej rekonwalescencji, czy bólu. Oczywiście z zabiegu mogą skorzystać nie tylko kobiety, ale i mężczyźni.

Lipotransfer – kto powinien skorzystać z tego zabiegu modelującego?

Lipotransfer twarzy to wszechstronny zabieg medycyny estetycznej, który rozwiązuje wiele problemów urodowych kobiet. Może służyć do:

  • wypełnienia bruzd i zmarszczek,
  • uzupełnienia ubytków po bliznach pourazowych,
  • leczenia zwłóknień,
  • rewitalizacji skóry.

Podsumowując, lipotransfer to bezpieczny zabieg z obszaru medycyny estetycznej, który daje długofalowe efekty – w postaci odmłodzonej, bardziej napiętej i atrakcyjnej skóry twarzy.

Chcesz poznać więcej szczegółów odnośnie modelowania twarzy za pomocą autologicznego przeszczepu tkanki tłuszczowej? Kluczowe informacje na temat lipotransferu znajdziesz na stronie internetowej: https://bienkowscyclinic.pl/

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>