Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/jarodbartenders/domains/caffebabka.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Ginekologia estetyczna odpowiedzią na problemy wielu kobiet
piątek, Październik 07, 2022

Odmień swoje życie dzięki labioplastyce!

Wiele kobiet cierpi na dyskomfort spowodowany zmianami w wielkości warg sromowych.  W świecie, w którym wygląd jest idealizowany, a estetyka jest bardzo istotna, jakiekolwiek odstępstwo od wymyślonego ideału może być powodem stresu i kompleksów. Gdy wygląd warg sromowych zaczyna wpływać na jakość życia, warto zastanowić się nad rozwiązaniem proponowanym przez ginekologię estetyczną, a mianowicie – labioplastyką.

Labioplastyka, czyli sposób na zmniejszenie warg sromowych

Tematyka narządów płciowych jest tak intymna, a w naszej kulturze wręcz sekretna, że w momencie kryzysu nie wiemy jak powinno się postępować. Kobiety nie zawsze chętnie przyznają się do problemów, które wiążą się z odkryciem ich najbardziej newralgicznych punktów natury erotycznej. Jednak w sprawach tak istotnych jak powiększone wargi sromowe nie muszą być narażone na niepotrzebne stresujące sytuacje, jeśli tylko odważą się na zrobienie pierwszego kroku  – podjęcia decyzji o ich korekcji.

Zabieg Mona Lisa Touch – sposób na problem nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu to bardzo wstydliwy problem, z jakim boryka się wiele kobiet w różnym wieku. Nieprawidłowa praca dróg moczowych to choroba, która staje się poważnym źródłem zarówno dyskomfortu fizycznego, jak i psychicznego. Współcześnie można jednak ją skutecznie leczyć, a jednym z nowoczesnych sposobów jest zabieg laserem Mona Lisa Touch.

Nietrzymanie moczu – co to za choroba?

Nietrzymanie moczu to przewlekła choroba, jaka spotyka głównie dojrzałe kobiety (wiek menopauzalny), ale może dotyczyć także już pań około trzydziestego roku życia. Istnieją dwa typy wysiłkowego nietrzymania moczu: anatomiczny (nadmierna ruchomość pęcherza i cewki moczowej) oraz zwieraczowy (osłabienie mięśnia zwieracza cewki).

W pierwszej fazie choroby niekontrolowany wypływ moczu następuje podczas nagłego napięcia brzucha, np. podczas śmiechu, kichania czy kaszlu. W postępującym stadium problemu, nietrzymanie moczu pojawia się w trakcie codziennych czynności i normalnej aktywności. W trzeciej fazie choroby wypływ moczu może mieć miejsce nawet podczas spoczynku.

Nietrzymanie moczu jest problemem, który potrafi spowodować stopniowe wyłączanie się kobiet z życia społecznego. Bardzo często czują się one bezradne wobec swojego problemu i wstydzą się rozmawiać o nim nawet z lekarzem. Zapytani przez nas specjaliści z Kliniki Sthetic dr Jagielskiej podkreślają, że nie jest to właściwe postępowanie, ponieważ współczesna medycyna może pomóc paniom w przywróceniu im codziennego komfortu, m.in. dzięki nowoczesnemu zabiegowi laserem Mona Lisa Touch.

Przyczyny nietrzymania moczu

 • osłabienie cewki moczowej
 • infekcje układu moczowego
 • zwiotczenie mięśni miednicy
 • zaburzenia hormonalne, obniżenie poziomu estrogenów
 • rozciągnięcie mięśni miednicy po porodzie
 • otyłość
 • skutek operacji ginekologicznych

Nietrzymanie moczu – diagnostyka

Gdy tylko pojawiają się pierwsze niepokojące objawy choroby, powinniśmy zgłosić się do lekarza – ginekologa lub urologa. Konieczne może być wykonanie badania moczu, badania ginekologicznego, urodynamicznego czy USG narządów rodnych i układu moczowego.

Zabieg Mona Lisa Touch – zapomnij o nietrzymaniu moczu

Laserowe leczenie nietrzymania moczu polega na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczaniu pochwy. Specjaliści z Kliniki Sthetic dr Jagielskiej, w której wykorzystuje się urządzenie, dodają, że jest to zabieg w pełni bezpieczny, nieinwazyjny i, co najważniejsze, bardzo skuteczny. W jego trakcie wykorzystuje się specjalną końcówkę, którą wprowadza się do wnętrza pochwy. Laser obkurcza oraz wzmacnia jej ścianki, a także obszar ujścia cewki moczowej. Wiązka światła dodatkowo stymuluje włókna kolagenowe śluzówki, co powoduje ich naturalne namnożenie i nawilżenie narządów intymnych. W efekcie działania Mona Lisa Touch następuje zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej oraz przywrócenie jej normalnej funkcjonalności.

Zabieg jest bezbolesny i trwa zaledwie kilka minut. Tuż po nim pacjentka może powrócić do codziennych aktywności, przez tydzień powinna jednak unikać nadmiernego wysiłku fizycznego.  

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

 • ciąża
 • miesiączka
 • infekcje intymne
 • choroba nowotworowa

Zabieg Laserem Mona Lisa Touch może przywrócić Twój komfort życia i pomóc w pozbyciu się krępującego problemu nietrzymania moczu. Odzyskaj radość z codziennych aktywności!

Laser na wysiłkowe nietrzymanie moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu – co to takiego?

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to problem z trzymaniem moczu. Objawia się mimowolnym wyciekaniu moczu podczas wykonywania czynności, takich jak kichanie, czy kaszel. Jest to jednak pierwszy stopień dolegliwości. W najbardziej zaawansowanym może dochodzić do wyciekania moczu podczas leżenia. Powszechnym objawem jest także częste oddawanie moczu albo oddawanie go w bardzo małych ilościach. Problem jest nasilany przez czynniki, takie jak otyłość, przewlekły kaszel, a także duszność. Dolegliwość ta dotyka głównie kobiet powyżej 20 roku życia. Cierpi na nią aż jedna na siedem kobiet w tym wieku. Problem ten jest bardzo wstydliwy i kłopotliwy dla osób chorych.

Trzy stopnie wysiłkowego nietrzymania moczu

 • Pierwszy stopień– mocz wycieka podczas czynności, które wznoszą ciśnienie w brzuchu – jak kaszel, kichanie, czy śmiech;
 • Drugi stopień– mocz wycieka podczas niektórych aktywności fizycznych, np. marszu;
 • Trzeci stopień– mocz wycieka nawet podczas leżenia.

Wyróżniamy też jego dwa rodzaje. Rodzaj anatomiczny, który polega na nadmiernej ruchliwości cewki moczowej i pęcherza. Z kolei rodzaj zwieraczowy, polega na osłabieniu mięśnia zwieracza cewki moczowej, który jest odpowiedzialny za trzymanie moczu.

Wysiłkowe nietrzymania moczu – przyczyny

Przyczyny występowania tej dolegliwości u kobiet to: poród, wady tkanki łącznej oraz inne wady wrodzone, efekt uboczny operacji na cewce moczowej lub niedobory hormonalne. U mężczyzn problem występuje jako następstwo operacji, które uszkodziły zwieracze lub odbytnicę, a także wynik rozrostu gruczołu krokowego oraz urazu.

Leczenie

Istnieje kilka sposobów leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu. Jednym z nich jest fizykoterapia, która polega na doborze odpowiednich ćwiczeń, dzięki którym można nauczyć się kontrolowania wycieków moczu. Sposób ten sprawdza się jednak tylko w lekkich i początkowych stadiach choroby. Można też zastosować leczenie farmakologiczne, leki wpływają na pęcherz, czy zastosować leczenie hormonalne. Kolejnym sposobem jest operacja chirurgiczna. Innowacyjnym rozwiązaniem jest wykorzystywanie lasera.

Laserowe leczenie metodą IncontiLase

Metodę tę można zastosować przy łagodnym i umiarkowanym stopniu wysiłkowego nietrzymania moczu. Jest to alternatywa dla operacji chirurgicznej, po którym okres rekonwalescencji jest dłuższy niż po zabiegu laserem. Leczenie laserem wyklucza też możliwość wystąpienia infekcji.

Przebieg laserowego leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Pierwszym etapem, jeszcze przed zabiegiem, jest konsultacja z ginekologiem. Operacja odbywa się na krześle ginekologicznym i polega na wprowadzeniu do pochwy pacjentki lasera, który posiada odpowiednią głowice. Dzięki specjalnemu światłu, które powoduje fototermiczne napięcie, dochodzi do obkurczenia ścianek pochwy, a cewka moczowa zyskuje odpowiednie położenie. Jak przekonują specjaliści z Kliniki Tazbir w Łodzi, zabieg jest bezpieczny, efektywny i prosty do wykonania. Zabieg jest przeprowadzany przy użyciu lasera Er:YAG.

Efekty zabiegu

 • wzmocnienie ścian pochwy
 • obkurczenie pęcherza
 • ujędrnienie i zwiększenie napięcia tkanek
 • prawidłowe funkcjonowanie tkanki moczowej
 • natychmiastowe efekty

Warto dodać, że laseroterapia jest skuteczna także w innych problemach natury ginekologicznej, takich jak suchość, pieczenie, czy brak jędrności pochwy. Może być skuteczna w przypadku konieczności ujędrniania pochwy, poprawy zewnętrznego wyglądu narządów płciowych oraz wyleczenia poporodowych zmian w wyglądzie pochwy. Może też być wykorzystywana w celu poprawy życia seksualnego.

Rewitalizacja okolic intymnych – zabieg dla Ciebie

Macierzyństwo to bezsprzecznie najlepsze doświadczenie w życiu każdej kobiety. Moment pojawienia się na świecie dziecka jest dla rodziców ogromnym przeżyciem. Cały świat, który ich do tej pory otaczał, zmienia się nie do poznania. Radość, którą czerpią z faktu posiadania dziecka, jest najlepszą nagrodą za nieprzespane noce i wszelki trud włożony w opiekę i wychowanie dziecka. Okres poporodowy dla kobiety jest także czasem, w którym powraca do swojej formy sprzed ciąży. Panie często otwarcie mówią o tym, jak zmieniło się ich ciało przez ostatnie dziewięć miesięcy – stosują diety, ćwiczą, używają przeróżnych kosmetyków. Jednak nie każda przyznaje się do tego jak bardzo zmieniły się ich okolice intymne, mimo tego, że odczuwają te zmiany w różnych sytuacjach.

Zespół luźnej pochwy

Poród drogami natury, zwłaszcza kolejny, jest sporym obciążeniem dla bardzo delikatnej sfery intymnej. Poród bardzo często rozluźnia tkanki pochwy, co w konsekwencji może prowadzić do schorzenia, które nazywamy zespołem rozluźnienia pochwy. Niewiele Pań ma świadomość, że aparat podporowy, który składa się z mięśni, powięzi i więzadeł, gra główną  rolę w utrzymaniu prawidłowego napięcia ścian pochwy. Na aparat podporowy składa się m.in.:

 • mięsień dźwigacz odbytu;
 • zwieracz odbytu;
 • mięsień poprzeczny krocza głęboki;
 • mięsień poprzeczny krocza powierzchowny;
 • mięsień opuszkowo-jamisty;
 • mięsień kluszowo-jamisty.

Rozciągnięcie mięśni dna miednicy i w efekcie luźne mięśnie pochwy mogą sprzyjać takim dolegliwościom jak:

 • wypadanie miednicy;
 • nietrzymanie moczu;
 • nietrzymanie kału;
 • brak satysfakcji z życia seksualnego.

Rewitalizacja pochwy – jak wygląda?

Aby uniknąć przykrych konsekwencji związanych z rozluźnieniem mięśni pochwy klinika Holistic-Med w Białymstoku opracowała zabieg, który jest w stanie poradzić sobie z dolegliwościami po porodzie. Zabieg rewitalizacji pochwy jest wykonywany przy pomocy specjalnej głowicy wyposażonej w skaner, którą lekarz wprowadza do wnętrza pochwy. Światło lasera działa bezpośrednio na ścianki pochwy, powodując liczne mikro-urazy w śluzówce. Dzięki temu powstają nowe komórki i gruczoły, a cała śluzówka pochwy zostaje w konsekwencji przebudowana. Energia lasera sprawia, że pojawiają się nowe włókna kolagenowe, co stymuluje pochwę do regeneracji.

Efekty zabiegu

Efekty zabiegu są odczuwalne po miesiącu od wykonania zabiegu. Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg, jednak nie wolno zapominać, że potrzeby pacjentek są bardzo indywidualne. Jeśli zabieg trzeba będzie powtórzyć to zadecyduje o tym lekarz. Zwykle odbywa się to około 2-4 tygodni od pierwszego zabiegu. Do efektów, jakich możemy się spodziewać po wykonaniu zabiegu, należy zaliczyć:

 • lepsze nawilżenie pochwy;
 • ścieśnienie pochwy;
 • poprawa elastyczności pochwy;
 • zmniejszenie rozmiaru;
 • zmniejszenie problemu nietrzymania moczu;
 • gwarancję większej satysfakcji z życia seksualnego;
 • powrót do kondycji okolic intymnych sprzed porodu.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

Zabieg rewitalizacji pochwy nie ma właściwie żadnych wad, a to dlatego, że jest nie tylko skuteczny, lecz także bezpieczny. Pacjentkę do zabiegu zakwalifikowuje lekarz ginekolog, który przeprowadza indywidualny wywiad z kobietą. Potrzebne jest także badanie ginekologiczne oraz badanie cytologiczne. Cała procedura przebiega pod ścisłym okiem specjalistów z kliniki Holistic-Med w Białymstoku. Dodatkowym atutem rewitalizacji pochwy jest fakt, że zabieg nie wymaga żadnego znieczulenia, ponieważ jest całkowicie bezbolesny. Wiąże się to bezpośrednio z brakiem okresu rekonwalescencji. Po trzech dniach od wykonania tego zabiegu można wrócić do aktywności seksualnej.

Ginekologia estetyczna – popularne zabiegi

Ginekologia estetyczna to dziedzina coraz bardziej popularna. Wstydliwe dolegliwości kobiety do tej pory starały się ukryć. Działo się tak z obawy przed wyśmianiem, towarzyszącym opowiedzeniu o swoich problemach intymnych, a także dużym poczuciem wstydu, które towarzyszy przyznaniu się do tego typu problemów. Dzisiaj ginekologia estetyczna jest prężnie rozwijającym się działem chirurgii plastycznej. Z łatwością można nie tylko poprawić wygład narządów płciowych, ale również zniwelować skutki ciężkich porodów, operacji i innych zdrowotnych schorzeń, które wpływają na wygląd tych okolic lub odczuwany dyskomfort. Ginekologia estetyczna pozwala znów poczuć się kobieco, poprawia wygląd okolic intymnych i pozwala się pozbyć niedoskonałości w tych okolicach.

Ginekologia estetyczna – zabiegi pozwalające uwolnić się od kompleksów

Ginekologia estetyczna – http://www.chirurgiaplastycznabydgoszcz.pl/zabiegi/ginekologia-estetyczna – to zabiegi, które przeprowadza się z różnych przyczyn. Może poprawiać wady wrodzone, powstałe podczas ciężkich porodów lub innych zabiegów medycznych. Operacje z tego zakresu związane są również z nowotworami, ale także ze starzeniem się kobiecego organizmu. Wydawać by się mogło, że defekty wyglądu tych okolic nie są sprawą istotną. Jednak dla kobiet dotkniętych takimi dolegliwościami, oprócz bólu i niskiego komfortu życia, dochodzi również dyskomfort odczuwany przy stosunku, wstyd przed rozebraniem się przy partnerze, czy kompleksy na punkcie własnego ciała, które skutkują depresją i brakiem akceptacji samej siebie.

Zabiegi plastyki warg sromowych oraz pochwy

Labioplastyka to nazwa plastyki obejmującej wargi sromowe. Wskazaniem do zabiegu może być ich przerost, bądź też deformacja. Z powodu tych zjawisk, pacjentki skarżą się często na otarcia, odparzenia, a także duży dyskomfort, a nawet ból, pojawiający się podczas stosunków czy podczas uprawiania sportu. W sytuacji dużego przerostu, nawet chodzenie może wywoływać nieprzyjemne objawy. W tym wypadku wskazywana jest również kwestia estetyczna, która dla kobiet dotkniętych takim defektem, jest również zagadnieniem istotnym. Zabieg plastyki warg sromowych przeprowadza się coraz częściej z zastosowaniem najnowszych zdobyczy techniki, czyli laserów. Sprawiają one, że zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, rany lepiej i szybciej się goją, a blizny pooperacyjne nie występują, jak w przypadku chirurgii tradycyjnej. Niektóre rodzaje przerostu warg sromowych, usuwane są jednak chirurgiczne. O zastosowanym zabiegu decyduje lekarz, po konsultacji z pacjentem oraz badaniu ginekologicznym.

Plastyka pochwy

Rozluźnienie ścian pochwy, mające miejsce szczególnie po porodzie, sprawia, że kobieta odczuwa dyskomfort podczas stosunku oraz ma mniejszą satysfakcję z kontaktów seksualnych. Plastyka pochwy, zwana waginoplastyką, może obejmować poprawę komfortu życia, jeżeli na przykład podczas porodu doszło do uszkodzenia krocza lub zluźnienia mięśni w okolicach intymnych. Gdy pochwa jest zbyt luźna, pojawia się dyskomfort podczas kontaktów intymnych z partnerem, a także wypadanie pochwy czy nietrzymanie moczu. Plastyka pochwy rozwiązuje te kłopoty, przywraca zadowolenie z kontaktów seksualnych, jednocześnie nie będąc przeciwwskazaniem do kolejnych ciąż. Dzięki operacji przywrócony zostaje wygląd krocza oraz anatomiczny kształt pochwy. Zabieg wykonuje się zazwyczaj   w znieczuleniu ogólnym. Przez 4 tygodnie po zabiegu wskazana jest wstrzemięźliwość seksualna.

Plastyka wzgórka łonowego

Zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który polega na odessaniu nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej, która może być przyczyną kompleksów u kobiet. Jeżeli pomimo diety i odchudzania, nie zachodzą pożądane efekty, zabieg liposukcji wzgórka łonowego może okazać się dobrym rozwiązaniem. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, nie pozostawia właściwie żadnych blizn.

Więcej informacji o zabiegach chirurgicznych na: http://www.chirurgiaplastycznabydgoszcz.pl/.

Jak leczyć zespół rozluźnienia pochwy?

Nadmierne rozciągnięcie pochwy, będące częstą konsekwencją porodów (zwłaszcza tych wielokrotnych), to źródło dyskomfortu oraz uciążliwa dolegliwość zaważająca na codziennym życiu kobiety. Może prowadzić do poważniejszych powikłań zdrowotnych, takich jak: wypadanie macicy lub nietrzymanie moczu czy kału. Zespół rozluźnienia pochwy (VRS) bywa również powodem nieudanego życia erotycznego, a także związanych z nim problemów emocjonalnych. VRS można jednak skutecznie leczyć przy pomocy różnych metod. Za najskuteczniejszą z nich uznaje się laseroterapię.