poniedziałek, Wrzesień 16, 2019

Alma Harmony laser – sposób na leczenie trądziku

Leczenie trądziku zależy od tego, jaki rodzaj trądziku zagościł na naszej twarzy czy plecach. Choć najbardziej znany jest trądzik młodzieńczy, o którym sporo się mówi, to liczne posiadaczki wrażliwej cery niestety często bardzo dobitnie przekonują się o przykrych skutkach trądziku różowatego. Na czym polega leczenie trądziku laserem Harmony Alma wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie.

Odczulanie – na czym polega, komu jest polecane?

Immunoterapia alergenowa (odczulanie) to jedyny, obok unikania kontaktu z alergenem, co jest często niemożliwe, sposób leczenia przyczynowego chorób alergicznych. Celem terapii jest zmniejszenie wrażliwości osoby uczulonej na alergeny i eliminacja lub zmniejszenie stopnia nasilenia objawów choroby. Immunoterapia alergenowa koryguje zaburzenia immunologiczne, które występują u chorych na choroby alergiczne. Leczy nie tylko przyczynę alergii, czyli nadwrażliwość na konkretny czynnik, ale również jej objawy, między innymi alergiczny nieżyt nosa lub alergiczne zapalenie spojówek.

Widoczne odmładzanie i nawilżanie skóry dzięki DermaOXY

Stres, ciągłe zmęczenie, niewłaściwa dieta, złe przyzwyczajenia, takie jak palenie papierosów czy picie kawy to czynniki, które mają destrukcyjny wpływ na wygląd i zdrowie naszej skóry. Upływający czas również nie działa na naszą korzyść – z wiekiem spada stężenie kwasu hialuronowego w organizmie, co jest bezpośrednią przyczyną powstawania zmarszczek. Twoja skóra stała się mniej elastyczna i pozbawiona sprężystości? Masz dość szarej, wiecznie zmęczonej cery? Dowiedz się, w jaki sposób widocznie odmłodzić skórę, nawilżyć ją i przywrócić jej piękny wygląd.

Cukrzyca – jak sobie z nią radzić?

Cukrzyca jest chronicznym schorzeniem metabolicznym charakteryzującym się hiperglikemią (podwyższonym poziomem glukozy we krwi) wynikającą z defektu produkcji lub działania insuliny wydzielanej przez komórki beta trzustki. Przewlekła hiperglikemia wiąże się z uszkodzeniem, zaburzeniem czynności i niewydolnością różnych narządów, szczególnie oczu, nerek, nerwów, serca i naczyń krwionośnych.

Dermatologia lecznicza: O konieczności kontrolowania zmian skórnych

Kontrolowanie zmian skórnych to bardzo ważna czynność, o której nie należy zapominać. To dlatego tak ważne jest, aby regularnie poddawać się dermatologicznym konsultacjom w sprawdzonych klinikach bądź innych placówkach. Jednym z takich miejsc, w którym każdy Pacjent traktowany jest indywidualnie i zyskuje szereg porad w zakresie swojego problemu, jest Lecznica Melitus w Warszawie. Zobacz dlaczego warto mieć na uwadze wszelkie pojawiające się defekty skórne i zadbaj o to, aby ich oceny względem zdrowia dokonał specjalista!

Dermatologia lecznicza – zakres

Z dermatologiem bardzo często utożsamiany jest problem z trądzikiem i to wówczas najwięcej osób korzysta z jego pomocy. To prawda, w walce z trądzikiem (różowatym, zwykłym lub tym u dorosłych) najlepiej udać się do specjalisty z tej dziedziny, niż pozbywać się defektu na własną rękę. Jednak opiece dermatologa warto powierzyć się również z innymi mankamentami skórnymi, które wprawiają w strach przed poważną dolegliwością. Są to wszelkiego rodzaju zmiany skórne nie tylko na twarzy, ale na całym ciele. Zaliczają się do nich: niepokojące plamy, przebarwienia, nienaturalnie przerośnięte nieregularne pieprzyki, nagle pojawiające się znamiona.

Konsultacje dermatologiczne

Konsultacje dermatologiczne bardzo często traktowane są jako ostateczna decyzja i deska ratunku w niemożności osobistego zwalczenia konkretnego defektu, a najczęściej dotyczy to trądziku. Niestety jest to błędne podejście do zdrowia, przejawiającego się wyglądem skóry, ponieważ lekceważenie wszelkich zmian może doprowadzić do rozwoju poważnej choroby, jak jest np. w przypadku raka skóry. To dlatego tak istotne znaczenie mają regularne wizyty u dermatologa, do czego namawiają specjaliści z Kliniki MelitusTroska o zdrowie, to nie tylko przestrzeganie zasad codziennej higieny, pielęgnacji twarzy, ale również kontrolowanie skóry i poddawanie ocenie specjalisty nawet najmniejszego niepokojącego znamienia. Jako specjaliści dermatologii z wieloletnim doświadczeniem zapewniamy profesjonalne i indywidualne podejście do każdego Pacjenta. Dysponujemy najwyższej jakości sprzętem, który pozwoli określić stopień ewentualnego niebezpieczeństwa, chociażby znamion skórnych. Jeżeli chodzi o walkę z trądzikiem oferujemy stałą i regularną kontrolę postępów z chorobą, uwzględniając przy tym terapię farmakologiczną.

Kiedy udać się na wizytę z dermatologiem?

Co prawda można wymienić kilka konkretnych zależności, które stanowią o obowiązku konsultacji z dermatologiem. Jednak w rzeczywistości każda najmniejsza skórna zmiana, która wywołuje niepokój, od dłuższego czasu nie możesz jej wyeliminować, zaczyna się powiększać i rozprzestrzeniać na większy obszar skóry lub zwyczajnie nie wiesz co jest jej przyczyną – powinna być alarmem nakazującym zgłoszenie się do dermatologa. Dodatkowo warto umówić się na wizytę, podczas gdy:

 • borykasz się z trądzikiem zwykłym, różowatym lub trądzikiem dorosłych – dermatolog nie tylko ocenia problem, ale również zapewnia opiekę poprzez porady pielęgnacji twarzy, przepisuje odpowiednie środki farmakologiczne, a także umożliwia kontrolowanie przebiegu leczenia;
 • chcesz się dowiedzieć, jak prawidłowo dbać o Twój typ cery;
 • chcesz poznać lekarskie – dermatologiczne porady odnośnie odmładzania skóry twarzy;
 • chcesz zaczerpnąć informacji o możliwości zatrzymania lub pielęgnacji skóry w kontekście jej starzenia się;
 • masz problem z wypadaniem włosów – profesjonaliści z Kliniki Melitus specjalizują się w leczeniu wypadania włosów o różnorodnej etiologii;
 • skonsultować problem z alergologiem (dermatolodzy-alergolodzy również oferują pomoc w tym zakresie, a dokładnie – badania na alergie skórne, konkretne składniki w kosmetykach oraz tolerancję skóry na inne czynniki alergiczne);
 • potrzebujesz oceny niepokojącego znamiona skórnego.

Więcej informacji z zakresu dermatologii i leczenia dermatologicznego znajdziesz na stronie Kliniki Melitus w Warszawie.

Rekonstrukcja paznokcia – poznaj nową metodę leczenia

Dlaczego powstają zmiany na paznokciach?

Przyczyn zmian na płytce paznokciowej jest wiele. Mogą być powodowe różnymi chorobami, takimi jak anemia, marskość wątroby, zaburzenia krążenia, wady serca, czy choroby skóry. Za zabarwienie paznokci bardzo często są odpowiedzialne przyjmowane leki. Często dochodzi do wypadku, czyli urazu mechanicznego, przez co łożysko paznokcia zostaje odsłonięte lub mógł on zostać zmiażdżony, czy zerwany. Paznokcie łamią się i pękają, gdy chodzimy w nieodpowiednim obuwiu. Warto zgłosić się do podologa, który jest w stanie wyleczyć wszystkie nasze problemy z paznokciami dzięki nowoczesnej technice.

Jak wygląda leczenie?

Podolog najpierw dokładnie oczyszcza płytkę, a następnie dobiera odpowiedni preparat do indywidualnego problemu. Zastosowane żele minimalizują ryzyko powstawania bakterii i grzybów. Odpowiednie dobrane preparaty to podstawa dobrego leczenia. Zabieg jest bezbolesny i już podczas pierwszej wizyty u podologa możliwa jest całkowita rekonstrukcja paznokcia. Zrekonstruowana płytka wygląda naturalnie. Podolog planuje z pacjentem wizyty kontrolne, dzięki czemu jest możliwa stała obserwacja postępów leczenia. Zrekonstruowane paznokcie można malować i nie powoduje to żadnych skutków ubocznych.

Specjalistyczne preparaty rekonstruujące płytkę paznokcia

Podolog dostosowuje odpowiedni materiał medyczny indywidualnie dla każdego pacjenta. Są to żele całkowicie bezpieczne, które minimalizują powstawanie bakterii i grzybów. Należy pamiętać, że im szybciej zgłosimy się do podologa i poddamy się rekonstrukcji paznokcia, tym proces będzie szybszy. Rekonstrukcji paznokcia można dokonać w wielu przypadkach. Najczęściej zabieg wykonuje się na paznokciach wrastających lub po przebytych urazach mechanicznych. Dzięki nowoczesnym technikom medycyny, płytkę paznokcia można całkowicie zrekonstruować, a czas potrzebny do uzyskania pełnego efektu terapii jest indywidualny dla każdego pacjenta.

Specjalistyczne żele, a inne metody leczenia

Bardzo często w gabinetach kosmetycznych proponuje się rekonstrukcję akrylową. Może to jedynie pogorszyć stan paznokcia i spowodować powstanie stanu zapalnego. Specjaliści z kliniki Satin w Warszawie wprowadzili zupełnie nową i całkowicie bezpieczną metodę rekonstrukcji paznokcia przy pomocy doskonałej jakości preparatów. Żele są o wiele bardziej elastyczne niż substancje akrylowe. Dlatego rekonstrukcja ubytków żelem jest bezpieczniejsza i o wiele bardziej skuteczna. Problem należy leczyć, a nie maskować.

Jak odpowiednio dbać o paznokcie stóp?

Po rekonstrukcji paznokcia podolog zleca odpowiednią pielęgnację, by nie dopuścić do grzybicy paznokci, czy stóp. Możemy w bardzo skuteczny sposób zapobiegać chorobom dzięki prawidłowej higienie. Należy nosić odpowiednie obuwie przepuszczające powietrze, używać tylko i wyłącznie swojego ręcznika, a w miejscach publicznych takich jak basen powinniśmy chodzić w klapkach. Należy też regularnie obcinać paznokcie. Dzięki temu prawdopodobieństwo grzybicy, urazów czy pękania paznokci jest o wiele mniejsze.

Zapewnij komfort psychiczny sobie i tego lata śmiało noś obuwie z odkrytymi palcami! Więcej informacji o rekonstrukcji paznokci możesz uzyskać w klinice Satin.

Badanie EEG – kiedy warto je wykonać?

Dzieci szczególnie narażone są na różnego rodzaju choroby. Słaba odporność u dzieci jest czymś naturalnym. Ze względu na bliski kontakt z rówieśnikami, w szkole czy też przedszkolu, gdzie nieustannie stykają się z różnego rodzaju zarazkami sprawia, że zachorowalność jest zwiększona.

Badanie EEG przeprowadzane jest za pomocą elektroencefalografu, który bada czynności mózgu. Badanie to pozwala na dokładny zapis zmian elektrycznych powstających w milionach komórek nerwowych w mózgu. Dzięki temu zapisowi istnieje możliwość wykrycia przyczyny dolegliwości. Badanie to elektrofizjologiczne wykorzystuje komunikowanie się między sobą  komórek mózgowych przy pomocy impulsów elektrycznych. Elektrofizjologia pozwala na ustalenie czy przebieg procesu jest prawidłowy.

Warto wiedzieć, że w obrębie doby poprzedzającej wykonywany zabieg, nie należy przyjmować leków uspokajających lub leków pobudzających. Unikać należy również spożywania alkoholu.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu EEG:

 • stany nerwicowe,
 • padaczka,
 • stany po urazach,
 • zaburzenia naczyniowe,
 • stany po zatruciach,
 • kwalifikacja do szczepień,
 • bóle i zawroty głowy,
 • różnicowanie stanów napadowych,
 • kwalifikacje do wykonywania sportów ekstremalnych.

Jest kilka możliwości przeprowadzenia zabiegu. Można wykonać go w czuwaniu, wówczas zabieg trwa 30-40 minut. Przeprowadzony we śnie trwa 60 minut, w przypadku wideo EEG należy przeznaczyć również 60 minut.

W jaki sposób wykonywane jest badanie?

Pacjentowi na głowę nakłada się specjalną maseczkę. Wprowadzone zostają do niej 24 elektrody. Aby uzyskać lepszy efekt przewodnictwa elektrycznego, elektrody pokrywa się pastą przewodzącą. Dzięki nim zarejestrowane zostają prądy czynnościowe wytwarzane przez komórki nerwowe. Ich sygnał przekazywany zostaje do elektroencefalografu. Przetworzone one zostają na linie faliste i to właśnie z nich zostaje stworzony obraz fal mózgowych.

Cennik badania przedstawia się następująco:

 • badanie EEG u dziecka w czuwaniu (powyżej 5 do 18 roku życia) wynosi 170 złotych
 • badanie EEG u dziecka we śnie (do 18 roku życia) wynosi 200 złotych
 • badanie wideo EEG kosztuje 280 złotych
 • badanie EKG z opisem kosztuje 65 złotych
 • badanie EKG wykonywane w sposób nieinwazyjny, ale bardzo korzystny

W szczególnych przypadkach, gdy pacjent jest opóźniony w rozwoju, autystyczny lub bardzo nadpobudliwy badanie wykonywane jest wyłącznie we śnie. Tego typu przypadki należy wcześniej zgłosić, wówczas dobrany zostanie indywidualny sposób badania.

Kiedy otrzymam wyniki?

Wyniki dostępne w drukowanej wersji dostępne będą od razu po zakończeniu badania, natomiast opis dostępny będzie w ciągu kilku dni od daty wykonania badania. Jeśli wykonujesz badanie wideo EEG, otrzymasz również płytę DVD z przebiegiem badania.

W zakresie wykonywania badań EEG współpracujemy z licencjonowaną pracownią diagnostyczną, dlatego też w pełni dbamy o profesjonalne podejście do pacjenta, niezależnie czy są to dorośli, czy dzieci.

Więcej informacji znajdziesz na www.medintel.com.pl.

Chcesz powiększyć lub wymodelować usta? Poznaj niezwykle skuteczny zabieg, który ci w tym pomoże!

Usta są nie tylko środkiem przekazu, ale także ważnym elementem kobiecej urody, dlatego też każda z nas pragnie, aby były piękne i zadbane. Proces starzenia powoduje jednak, że nasze usta tracą na jędrności i objętości, odwadniają się, a ich skóra staje się cienka. Chciałabyś, żeby twoje wargi wyglądały tak, jak kiedyś? Nie jesteś zadowolona z ich kształtu? Pragniesz, aby były nawilżone i jędrne? Poznaj zabieg modelowania i powiększania ust, w którym wykorzystywany jest kwas hialuronowy. Zabieg można wykonać w renomowanej Klinice Melitus.

Jak dbać o usta?

Jeżeli zależy ci na tym, aby twoje usta były zadbane, nie możesz zapominać o ich systematycznej pielęgnacji. Oto kilka porad, które ci w tym pomogą.

 • Czynniki atmosferyczne, takie jak: silny wiatr, mróz czy słońce, mogą doprowadzić do tego, że nasze usta staną się spierzchnięte i popękane. Ich skóra jest niezwykle cienka i delikatna, dlatego bardzo ważne jest to, aby pamiętać o ich codziennym nawilżaniu i ochronie. Z pomocą przyjdą nam pomadki i sztyfty, które mają właściwości regeneracyjne, pielęgnacyjne oraz kojące.
 • Skorzystaj z naturalnych właściwości miodu, który sprawi, że twoje usta będą miękkie i nawilżone.
 • Masaż ust szczoteczką do zębów pozwoli na ich lepsze ukrwienie, dając efekt delikatnego peelingu.
 • Niezwykle ważny w codziennej pielęgnacji ust jest wybór odpowiednich kosmetyków. Umiejętnie wykorzystane, będą w stanie poprawić ich wygląd. Przed malowaniem ust należy możliwie dokładnie je obrysować. Jeżeli zależy ci na tym, aby je optycznie powiększyć, użyj jasnej konturówki (wewnętrzna linia konturu powinna się lekko zacierać). Ciemna obwódka zmniejsza usta. Kiedy mamy już gotowe “ramy warg”, wypełniamy je kredką do ust. Najlepiej będzie, jeśli użyjemy do tego pędzelka. Jeżeli nie chcesz podkreślać zmarszczek wokół ust, zrezygnuj z pomadki w pudrowym odcieniu – lepiej wówczas sprawdzi się błyszczyk!
 • Zrezygnuj z palenia papierosów, które zmniejszają produkcję włókien kolagenowych oraz sprawiają, że włókna elastynowe stają się cieńsze. Przez to w okolicach ust z łatwością tworzą się zmarszczki, tzw. zmarszczki palacza.

Odpowiednia pielęgnacja, dobrej jakości kosmetyki i rezygnacja z używek z pewnością pomogą nam dłużej cieszyć się pięknymi, jędrnymi wargami. Są jednak takie niedoskonałości ust, z którym nie jesteśmy w stanie poradzić sobie sami. W tym wypadku świetnie sprawdzi się zabieg powiększania i modelowania ust: http://klinikamelitus.pl/zabiegi/powiekszanie-i-modelowanie-ust/.

O czym należy pamiętać przed zabiegiem?

Trzy dni przed samym zabiegiem nie powinno się stosować leków przeciwzapalnych i aspiryny. W dniu, w którym ma zostać przeprowadzony zabieg, należy uważać na to, żeby nie przegrzewać ciała. Solarium i sauna są więc niewskazane. Intensywny wysiłek fizyczny odłóżmy również na inny dzień. Przed samym zabiegiem należy usunąć z ust makijaż.

Na czym polega zabieg i jak długo utrzymuje się efekt?

Za pomocą ampułko-strzykawki i cienkiej igły lekarz wypełnia usta kwasem hialuronowym. Ze względu na to, że usta są niezwykle wrażliwym miejscem, pacjentom proponuje się dwa rodzaje znieczulenia: krem znieczulający (stosuje się go 30 minut przed zabiegiem) lub znieczulenie przewodowe (tzw. dentystyczne).

Efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Kolejne zabiegi dają jeszcze lepsze efekty i utrzymują się coraz dłużej.

Jakich efektów możemy oczekiwać?

 • Powiększenie ust.
 • Odzyskanie koloru i jędrności warg.
 • Przywrócenie prawidłowego nawilżenia.
 • Wymodelowanie konturu ust.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

 • Ciąża i karmienie piersią.
 • Skłonność do bliznowców.
 • Stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik).
 • Uczulenie na lignokainę.
 • Choroby o podłożu autoimmunologicznym.

Jeżeli chciałabyś skorzystać z zabiegu powiększania/modelowania ust (lub innego), zapoznaj się z szeroką ofertą warszawskiej Kliniki Dermatologii Estetycznej i Anti Aging Melitus. Pracują tam lekarze dermatolodzy estetyczni oraz chirurdzy plastycy – specjaliści, którzy od wielu lat zajmują się medycznymi metodami przeciwstarzeniowymi.

Laserowe leczenie żylaków

Obecność żylaków to nie tylko problem estetyczny, ale również zagrożenie dla zdrowia, zwłaszcza gdy ich obecność jest lekceważona. To dlatego tak istotne jest, aby obserwować wszelkie zmiany pojawiające się (w tym przypadku) na skórze nóg i wszelkie niepokojące dolegliwości zgłaszać lekarzowi. Jeżeli chodzi o leczenie żylaków, warto udać się do sprawdzonej Kliniki Medycyny Laserowej i Regeneracyjnej w Małopolsce, która oferuje eliminację problemu poprzez zastosowanie lasera – FOTON Spectro SP!