piątek, Lipiec 30, 2021

Mezoterapia igłowa głowy na wypadanie włosów. Zobacz, jak działa i na czym polega!

Mezoterapia igłowa głowy to innowacyjna odpowiedź, jaką medycyna estetyczna skierowała w kierunku osób cierpiących na nadmierne wypadanie włosów, a także osób, które pragną silnie pobudzić porost nowych włosów. Mezoterapia jest innowacyjną, bezbolesną metodą, dzięki której Twoje włosy zyskają nowe życie. Jeśli więc zastanawiasz, co na wypadanie włosów będzie dla Ciebie najlepsze, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Poznaj sekret mezoterapii igłowej głowy!

Czym jest mezoterapia igłowa głowy?

Ten innowacyjny, niechirurgiczny zabieg polega na dostarczaniu skórze wyjątkowych, niezwykle starannie dobranych substancji odżywczych. Mają one specjalny wpływa na kondycję skóry, a co za tym idzie na stan włosów. To nie tylko hamowanie wypadania, ale także pobudzenie i przyspieszenie procesu wyrastania nowych włosów. Jest to tak zwane “ostrzykiwanie skóry głowy”.

Na czym polega mezoterapia igłowa głowy?

Do wykonania zabiegu potrzebne są bardzo cienkie igiełki, za pomocą których specjalista wprowadza w skórę głowy odpowiedni koktajl odżywczy. Skład koktajlu zostaje opracowany przed zabiegiem tak, aby jego zawartość odpowiadała na wszystkie problemy z jakimi boryka się konkretna osoba.

Co może zawierać taki koktajl?

Tak jak wspomnieliśmy, zawartość koktajlu zależy od problemów, z jakim przychodzi dana osoba. Wśród składników znajdują się jednak przede wszystkim:

  • aminokwasy
  • witaminy z grupy B
  • minerały
  • kwasy nukleinowe
  • peptyd i koenzym

Co daje mezoterapia igłowa głowy?

Mezoterapia igłowa odpowiada na wiele rozmaitych problemów, jakie mogą pojawić się w związku z funkcjonowaniem skóry głowy i kondycją włosów. Według specjalistów Anlaya wśród głównych działań mezoterapii znajdują się między innymi:

  • powstrzymanie wypadania włosów – to bardzo skuteczny zabieg, który powstrzymuje nawet uporczywa, nadmierne wypadanie włosów.
  • niweluje objawy problemów hormonalnych – w tym łysienie plackowate czy łysienie androgenowe.
  • powstrzymuje nadmierne przetłuszczanie się włosów.
  • wstrzymuje produkcję łupieżu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na występujące alergie. Trzeba sprawdzić wpływ działania substancji z koktajlu na skórę, zanim rozprowadzi się go na całej głowie. Nie zaleca się także wykonywanie zabiegu u kobiet w ciąży, oraz kobiet karmiących piersią. Tak samo nie zaleca się zabiegu u osób, które cierpią na stany ropne skóry w miejscu, w którym dokonuje się aplikacji. Opryszczka jest kolejnym czynnikiem wykluczającym mezoterapię igłową.

Efekty mezoterapii

Oczywiście, pierwsze efekty widoczne są nawet po jednym zabiegu. Są one jednak delikatne. Prawdziwie satysfakcjonujące efekty przynosi wykonanie serii zabiegów. Seria polega na ostrzykiwaniu skóry co 2 – 4 tygodnie. Kiedy rezultaty będą zadowalające, warto powtórzyć zabieg raz na pół roku, aby podtrzymać wynik mezoterapii.

Jak apelują eksperci z Anlaya.pl, zabieg mezoterapii igłowej powinien być wykonywany przez osoby doświadczone, posiadające odpowiednie szkolenia i uprawnienia. Należy uważać podejrzane miejsca o niewiadomej renomie.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>