środa, Kwiecień 01, 2020

Mikropigmentacja brodawki piersiowej: poznaj zabieg, który odmienia życie

Trwała pigmentacja brodawek piersiowych jest nie tylko zabiegiem upiększającym, lecz także pozwalającym odzyskać spokój i pewność siebie po traumatycznym przeżyciu, jakim bez wątpienia jest choroba nowotworowa. W większości przypadków na mikropigmentację brodawki piersiowej decydują się kobiety po usunięciu piersi (mastektomii). Jak podkreślają specjaliści z Centrum DER-MED w Krakowie, mikropigmentacja medyczna ma na celu nie tylko upiększanie, lecz także wzmocnienie samooceny i poprawę jakości życia pacjenta.

Mikropigmentacja brodawki piersiowej – dla kogo?

Mikropigmentacja medyczna to wyjątkowy zabieg, który poprawia wygląd, ale przede wszystkim odmienia życie. Dzięki niemu można odtworzyć brodawkę sutkową, która będzie wyglądała niemal identycznie jak prawdziwa, z tą różnicą, że naturalne wypukłości zastąpione zostaną realistycznym, trójwymiarowym rysunkiem. – Zgłaszają się do nas pacjentki po mastektomii, ale też panie, które chcą po prostu odmłodzić wygląd swoich piersi – odpowiadają eksperci z katowickiego Centrum DER-MED, zapytani o to, kto najczęściej decyduje się na mikropigmentację brodawki piersi. Mikropigmentacja medyczna piersi to zabieg dedykowany kobietom po operacji usunięcia piersi oraz tym, które nie są zadowolone z koloru czy kształtu otoczki brodawek. Na zabieg decydują się nawet panowie, których brodawki sutkowe zostały zniekształcone, na przykład po wypadku czy poparzeniu.

Profesjonalne wykonanie

Mikropigmentacja brodawki piersi jest zabiegiem o charakterze medycznym, dlatego może go przeprowadzić tylko wykwalifikowana osoba. Jest nią linergistka, czyli specjalistka od makijażu permanentnego, która ukończyła dodatkowe szkolenia z mikropigmentacji medycznej. Wykonywanie rysunku brodawki piersiowej wymaga nie tylko wiedzy technicznej na temat zastosowania barwników, lecz także poczucia estetyki i artystycznych zdolności. Wizerunek wykonany przez linergistkę powinien być trójwymiarowy i do złudzenia przypominać prawdziwą brodawkę piersiową.

Jak wygląda zabieg?

Mikropigmentacja brodawki piersiowej polega na nakłuwaniu skóry specjalnymi, sterylnymi igłami, za pośrednictwem których pod naskórek wprowadzany jest barwnik. Pacjentka podczas zabiegu otrzymuje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu cała procedura nie jest przez nią odczuwalna. Aby uzyskać efektowny, naturalny wygląd brodawki piersiowej, kolor pigmentu dobierany jest indywidualnie, w zależności od barwy karnacji czy wyglądu zdrowej brodawki. Czas trwania zabiegu zależy m.in. od wielkości rekonstruowanej brodawki, a także od tego, jak skóra reaguje na dany barwnik (może być na przykład konieczne zastosowanie większej ilości, aby rysunek na skórze był lepiej widoczny).

Barwniki przyjazne dla skóry

Podczas zabiegu mikropigmentacji medycznej stosowane są pigmenty o dużej mocy krycia, ale bezpieczne dla skóry. Podczas pigmentacji tak delikatnych miejsc, jak piersi, ważne, aby były to barwniki, które nie uczulają, są antybakteryjne, neutralne dla skóry i przeszły odpowiednie badania dermatologiczne.

Zalety mikropigmentacji brodawki piersiowej:

  • krótka lista przeciwwskazań (m.in. ciąża, trwająca choroba nowotworowa, czynne infekcje skórne czy przyjmowanie niektórych leków) – jest ich naprawdę niewiele, dlatego prawie każda kobieta po mastektomii może go wykonać,
  • nieinwazyjna, bezpieczna procedura,
  • szybki proces gojenia,
  • natychmiastowe i długotrwałe efekty (po około 1-3 latach zalecane jest powtórzenie zabiegu, aby przedłużyć jego trwałość),
  • różne opcje zabiegu (odtworzenie całej brodawki piersiowej lub tylko jej otoczki),
  • nadanie sutkom naturalnego wyglądu po operacji rekonstrukcji piersi.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>