Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/jarodbartenders/domains/caffebabka.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Nici liftingujące - jak długo utrzymuje się efekt?
poniedziałek, Wrzesień 20, 2021

Nici liftingujące – jak długo utrzymuje się efekt?

Nici liftingujące to stosunkowo nowy trend w medycynie estetycznej. Mimo że ten zabieg wykonywany jest od niedawna, to cieszy się dużą popularnością. Trudno się temu dziwić. Nici liftingujące to świetna alternatywa dla chirurgii plastycznej. Ich zaletami jest to, że są zabiegiem tańszym, mniej inwazyjnym, niewymagającym rekonwalescencji. Wiele kobiet zadaje sobie jednak pytanie, jak długo utrzymuje się efekt nici liftingujących. Też zastanawiasz się nad skutecznością tego zabiegu? Sprawdź ją!

Czym są nici liftingujące?

Nici liftingujące są technologią, która powstała na potrzeby tradycyjnej chirurgii. Wykorzystywano je w czasie precyzyjnych i skomplikowanych zabiegów. Medycyna estetyczna nićmi zainteresowała się dużo później, bo dopiero pod koniec XX wieku. Obecnie zabiegi medycyny estetycznej wykorzystują kilka rodzajów nici liftingujących. Te najpopularniejsze to:

  • APTOS – charakteryzuje je to, że posiadają mikrowypustki, które zaczepiają się o tkanki; gwarantuje to bardzo dobry efekt podtrzymania skóry; nici APTOS stosowane są w zabiegach upiększających już od lat 90.XX wieku i stale ulepszane;
  • First Lift Barb 3D/4D – wyposażone są w specjalne haczyki, które podtrzymują skórę; dzięki temu, że pracują: z mimiką twarzy, dają niezwykle naturalny efekt;
  • hydrolift – opracowane w Polsce i wykorzystujące kwas hialuronowy, który jest naturalnym składnikiem skóry; ten typ nici jest bezpieczny i minimalnie inwazyjny.

Medycyna estetyczna nici zaczęła wprowadzać pod skórę w taki sposób, aby ją podbiły i zniwelowały opadanie skóry spowodowane starzeniem się organizmu. Na zabiegi liftingujące nićmi, mieszkanki Łodzi mogą umówić się w klinice medycyny estetycznej Novoderm. Zabieg nićmi dedykowany jest kobietom z cerą dojrzałą. Pobudzi on skórę do uruchomienia naturalnych procesów regeneracyjnych, dzięki czemu naskórek będzie wyraźnie odmłodzony, jędrniejszy i elastyczniejszy.

Nici liftingujące – dobra alternatywa dla chirurgii plastycznej

Jeszcze do niedawna jedynym remedium na zmarszczki były zabiegi chirurgii plastycznej czy też wstrzykiwanie botoksu. Procedury te jednak są wysoko inwazyjne, kosztowne, a także wymagają wieloetapowej i długiej rekonwalescencji. To, dlatego medycyna estetyczna opracowała prostszy sposób na pozbycie się zmarszczek i oznak starzenia na cerze. Są nimi nici liftingujące. Jest to sprawdzona metoda o wysokiej skuteczności. Zaletą nici jest również bezpieczeństwo. Wykonywane są z bezpiecznych dla ciała składników, które z czasem (zazwyczaj po ok. 8 miesiącach) rozpuszczają się w organizmie.

Bezpieczeństwo to jednak niejedyna zaleta zabiegu nićmi. Panie, które z nich skorzystały, podkreślają, że cała procedura jest prostsza, szybsza i mniej bolesna niż tradycyjny lifting, będący poważną operacją z rozcinaniem i zszywaniem kawałków skóry. Przy zabiegu nićmi interwencja chirurgiczna nie jest potrzebna. Przekłada się to nie tylko na wygodę pacjentki, ale także na cenę. W zależności od rodzaju użytych nici i obszaru zabiegowego oscyluje ona od 1000 do 3000 złotych.

Jakie zabiegi wykonuje się nićmi liftingującymi?

Z pomocą nici liftingujących można wykonać zabiegi, które poprawią strukturę skóry oraz pozwalają walczyć ze zmarszczkami. W łódzkiej klinice Novoderm stosuje się je do podnoszenia skóry twarzy w obszarach takich jak żuchwa, linia brwi, policzki, czoło. Można je też wykorzystywać nie tylko na twarzy, ale i w innych miejscach na ciele np. szyi czy dekolcie. Nici nie sprawdzą się natomiast do podnoszenia skóry w obszarze pośladków, brzucha lub skóry ramion.

Nici liftingujące – jak długo efekt się utrzymuje?

Nici liftingujące wykorzystywane są z materiałów wchłanianych przez ludzkie ciało. Oznacza to, że po kilku miesiącach od zabiegu całkowicie się rozpuszczają. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że efekt zabiegu liftingującego przestaje działać. Utrzymuje się od ok.1,5 do nawet 6 lat. To, jak długo rezultaty będą się utrzymywać na skórze, zależy od jakości nici. Im one będą lepsze, tym dłużej będzie można cieszyć się efektami. A te zadowolą każdą kobietę. Nici liftingujące bowiem przywracają skórze elastyczność, jędrność i napiętość. Ponadto sprawiają, że cera jest bardziej napięta, a przez to wygląda młodziej. Po zabiegu widoczna jest też poprawa w zakresie owalu twarzy.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>