Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/jarodbartenders/domains/caffebabka.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Nici liftingujące – odmładzają twarz i modelują ciało. Dowiedz się więcej na temat nici liftingującyh. Zabieg wykona BrygadaDara1234
poniedziałek, Wrzesień 20, 2021

Nici liftingujące – nie tylko odmładzają twarz, ale też modelują ciało

Nici liftingujące stanowią świetną alternatywę dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Są bezpieczne i niezwykle skuteczne. Efekty liftingu nićmi są bardzo naturalne i utrzymują się nawet przez dwa lata. Co warto wiedzieć o tej innowacyjnej metodzie odmładzania?

Jak działają nici liftingujące?

Nici liftingujące wykonane są z bezpiecznych, hipoalergicznych materiałów, które po pewnym czasie rozpuszczają się w skórze i wchłaniają. Trwa to około dwóch lat i tyle też na ogół utrzymują się efekty liftingu nićmi, wykonywanego m.in. w Klinice Miracki w Warszawie. Działanie nici opiera się przede wszystkim na mechanicznym podciąganiu tkanek. Dodatkowo stymulowane są naturalne mechanizmy regeneracji skóry i wzmacnia się jej struktura.

Nici liftingujące występują w różnych długościach, dzięki czemu można zastosować je na różnych obszarach ciała – w tym na brzuchu, udach, biuście czy ramionach. Niektóre z nich są gładkie, inne posiadają wypustki. Nici haczykowe zapewniają mocne zakotwiczenie w tkance, dzięki czemu dobrze unoszą skórę i pozwalają na modelowanie kształtu twarzy. Wypustki doskonale stymulują produkcję kolagenu i elastyny w skórze. Włókna pozbawione haczyków, np. nici liftingujące PDO wygładzają skórę, pogrubiają jej strukturę oraz poprawiają nawilżenie.

Jak wygląda zabieg nićmi na twarz i ciało?

Zabieg wykonywany jest przez lekarza. Na początku znieczula on skórę za pomocą kremu anestetycznego. Następnie wprowadza nici liftingujące pod w skórę posługując się przy tym cienką igłą. Nić zostaje odpowiednio umiejscowiona, aby utworzyła pod skórą swego rodzaju „rusztowanie” podtrzymujące opadające tkanki. Liczba zastosowanych nici zależy od stopnia zwiotczenia tkanek, wielkości obszaru zabiegowego oraz oczekiwanych efektów. Aplikacja nici na twarz trwa od 30 do 40 minut. Lifting pojedynczych stref trwa 10–15 minut. Czas trwania zabiegu na ciało nie powinien przekroczyć godziny.

Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, opuchnięta i bolesna przy dotyku. Objawy te ustępują najczęściej już po kilku godzinach. Przez około tydzień po zabiegu trzeba traktować skórę wyjątkowo delikatnie – stosować łagodzące kremy oraz unikać pocierania i masowania. Nici muszą mieć szansę na prawidłowe ułożenie się pod skórą.

Zalety liftingu nićmi

Nieinwazyjne zabiegi z zastosowaniem nici liftingujących mają wiele korzyści:

  • Odmładzają twarz

Lifting nićmi wzmacnia skórę i odbudowuje „rusztowanie”, które pod wpływem lat zaczęło opadać. Poprawia się owal twarzy, skóra się ujędrnia, znikają asymetrie i zwiotczenia. Nici liftingujące dają przy tym bardzo naturalne efekty.

  • Modelują ciało

Lifting nićmi to mało inwazyjny zabieg poprawiający napięcie skóry nie tylko na twarzy, ale też w innych częściach ciała, np. nici liftingujące biust wyraźnie podnoszą piersi i wizualnie je powiększają.

  • Pobudzają procesy regeneracyjne

Większość najnowszych nici liftingujących posiada właściwości stymulujące procesy regeneracyjne w skórze. Działają więc dwojako – mechanicznie podciągają tkanki i pobudzają je do odbudowy.

  • Przynoszą stopniowe i długotrwałe efekty

Wyraźną poprawę napięcia skóry można zauważyć tuż po zabiegu. Jednak dopiero po 10–14 dniach rozpoczyna się proces tworzenia nowego kolagenu, a po 3–6 miesiącach można podziwiać ostateczny efekt liftingu twarzy. Rezultaty zabiegu utrzymują się przeważnie około dwóch lat. Materiał, z którego wykonane zostały nici, ulega wchłonięciu, a zabieg można wykonać ponownie.

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej porady z zakresu medycyny estetycznej, zachęcamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>