środa, Lipiec 08, 2020

Odżywki L’oreal rozwiązaniem w pielęgnacji włosów każdego rodzaju

Włosy mają różną budowę, grubość. Mają tendencję do przesuszania, przetłuszczania lub są normalne. Warto dowiedzieć się jaki posiada się rodzaj włosów. Tak samo jak w przypadku różnych typów cery, tak samo w przypadku włosów. Jeżeli dowiemy się, jaki mamy tak naprawdę rodzaj włosów, wtedy łatwiej jest o ich odpowiednią pielęgnację. Nie musimy się martwić, jakich kosmetyków używać, aby kosmyki były zdrowe i nie miały problemów.

Jak przebiega procedura oceny stanu włosów i skóry głowy?

Bezpieczniej jest poddać się takiej ocenie przez profesjonalistę w salonie fryzjerskim. Stan włosów i skóry głowy przeprowadzana jest na włosach suchych i nieumytych. Dobrze jest, kiedy opowiemy specjaliście o naszych osobistych odczuciach i  obserwacjach co do stanu włosów. Trzeba opowiedzieć o takich aspektach jak: trudności w układaniu włosów, częstotliwość ich przetłuszczania, wypadanie włosów, czy tendencję do łupieżu. Całą ocenę zaczyna się od przeczesania włosów i przedzielenie ich partiami na przodzie, bokach, karku i tyle głowy. Pozwala to na lepsze obejrzenie stanu skóry głowy.

Jakie są kryteria oceny stanu włosów?

Kryteriów jest dość dużo. Dzielą się na różne kategorie. Są to:

  • gęstość włosów: bardzo gęste, średnio gęste, rzadkie
  • rodzaje włosów: gęste, grube. proste, cienkie, rzadkie, delikatne, kędzierzawe, lokowane, delikatne, zniszczone, falujące, miękkie
  • jakość włosów: tłuste, suche, lśniące (tłuste lub nietłuste), bez połysku, łamliwe, kruche, miękkie (łatwe lub trudne do układania), gąbczasto- porowate, normalnie sztywne, twarde i suche
  • skręt włosa: loki, kędzierzawe, mocno skręcone, lekko skręcone, proste
  • średnica włosów: cienkie, normalne, grube
  • sprężystość i elastyczność: brak, zadowalająca, bardzo dobra
  • wcześniejsze zabiegi: naturalne, farbowane, rozjaśnione, pasemka, trwała ondulacja
  • uszkodzenia włosów: łamliwe, kruche, porowate, przesuszone, rozdwojone końcówki, uszkodzone łuski
  • stan skóry głowy: normalna, sucha, tłusta, podrażniona lub zaczerwieniona, poraniona

Jak pielęgnować włosy normalne?

Cechują się one naturalnym i zdrowym wyglądem. Są błyszczące, sprężyste i puszyste. Nie mają tendencji do przetłuszczania się. Końcówki włosów nie rozdwajają się. Włosy nie puszą się ani nie elektryzują. Są łatwe w pielęgnacji. Mycie wymagane jest około 2-3 razy w tygodniu. Eksperci zalecają odżywki do włosów L’oreal. Pozwalają one utrzymać włosy w dobrej kondycji, a także chronią przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz. Szampony, te do włosów normalnych utrzymują ich naturalną wilgotność. Włosy normalne przeważnie są odporne na działanie szkodliwych czynników.

Czym charakteryzują się włosy suche?

Ten rodzaj włosów jest pozbawiony połysku. Włosy są trudne w układaniu. Są szorstkie w dotyku. Bardzo skłonne do elektryzowania. Mogą być naturalnie suche lub przesuszone przez inne czynniki. Suche włosy posiadają bardzo mało wody. Jeżeli chcemy je odpowiednio pielęgnować, należy zacząć od nawilżenia od wewnątrz. Suszenie gorącym powietrzem suszarki też może być dla takich włosów niekorzystne. Prostownice i lokówki powinny być ustawione na jak najniższe temperatury. Dobrym sposobem będzie stosowanie kosmetyków termoochronnych.

Jak postępować z włosami mieszanymi?

Ich pielęgnacja jest bardzo specyficzna. U nasady często mają skłonność do przetłuszczania, a na końcówkach są suche i łamliwe. Należy uregulować nadmierne wydzielanie sebum, przy jednoczesnym nawilżeniu włosów na całej długości. Trzeba tutaj połączyć sposoby pielęgnacji włosów zarówno tłustych, jak i suchych. Kosmetyki z nasady trzeba porządnie spłukać, aby dalej się nie przetłuszczały. Końce i całą długość włosów dobrze jest potraktować odżywkami nawilżającymi, najlepiej bez spłukiwania. Możemy też wmasowywać olejki, które zatrzymają wilgoć wewnątrz włosa.

 

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>