Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/jarodbartenders/domains/caffebabka.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Ortodoncja - jak uzyskać piękne uzębienie?
poniedziałek, Wrzesień 20, 2021

Ortodoncja: jak uzyskać piękne uzębienie?

Zastanawiasz się, jak poprawić wygląd swoich zębów? Chcesz coś zmienić, ale nie wiesz dokąd się udać? Do dentysty, a może do lekarza pierwszego kontaktu? Tu z pomocą przychodzi ortodoncja. Czym zajmuje się ta dziedzina?

Jednak nie każdy rodzi się z prostymi zębami. Jeśli masz zły zgryz lub duże przestrzenie między zębami, możesz skonsultować się z dentystą specjalizującym się w opiece ortodontycznej. Przychodnia Specjalistyczna Ortodentika w Łukowie gwarantuje nowoczesne leczenie ortodontyczne. Z jakich usług możesz skorzystać w ramach ortodoncji?

  • sprawdzić stan swojego uzębienia
  • otrzymać cyfrowe skany uzębienia,
  • wykonać zdjęcia rtg pantomograficzne i cefalometryczne (boczne głowy),
  • rozpocząć leczenie ortodontyczne. Może ono dotyczyć dzieci, młodzieży i dorosłych,
  • wybrać aparat na zęby stały lub ruchomy,
  • skorzystać z opcji miniimplantów ortodontycznych służących do precyzyjnego przesuwania zębów, ściągania zębów zatrzymanych, korekty przesunięcia linii pośrodkowej itd.,
  • otrzymać przygotowanie ortodontyczne do leczenia protetycznego.

Dlaczego warto zadbać o odpowiedni zgryz? 

Często doskonały uśmiech kojarzy się z dobrym zdrowiem. To prawda – zdrowie jamy ustnej odgrywa ważną rolę w ogólnym samopoczuciu. Wady zgryzu lub źle ustawione zęby mogą prowadzić do problemów stomatologicznych, w tym próchnicy, chorób dziąseł i trudnego lub bolesnego żucia. Ortodonta to dentysta przeszkolony w zakresie diagnozowania, zapobiegania i leczenia nieprawidłowości zębów i szczęki. Ortodonci pracują z pacjentami w każdym wieku, od dzieci po dorosłych.

Ortodonci używają stałych i ruchomych urządzeń dentystycznych, takich jak aparaty ortodontyczne czy opaski, aby zmienić położenie zębów w jamie ustnej. Leczą nieprawidłowości zębowe, w tym:

  • Krzywe zęby
  • Problemy z ugryzieniem, takie jak zgryz lub przodozgryz
  • Zęby położone zbyt blisko siebie lub zbyt daleko od siebie

Celem opieki ortodontycznej jest poprawa zgryzu pacjenta. Zęby proste i równomiernie rozmieszczone zostaną wyrównane z przeciwległymi zębami w szczęce. Zdrowy zgryz zapewnia prawidłowe jedzenie, żucie i mówienie. W przeszłości wizyta u ortodonty kojarzyła się z dziećmi lub nastolatkami, które potrzebowały aparatu ortodontycznego. Jednak ortodonci mogą skorygować problemy stomatologiczne pacjentów w każdym wieku.

Jak można dyskretnie wyprostować zęby? 

Noszenie aparatu na zęby może być kłopotliwe i wstydliwe dla pacjentów. Choć dziś na rynku dostępnych jest wiele rodzajów aparatów, które są designerskie i promowane przez największe gwiazdy. Jeśli jednak pacjentowi zależy na dyskretnym leczeniu uzębienia z pomocą przychodzą specjalne przeźroczyste nakładki. Wybrane kliniki, w tym wcześniej wspomniana Ortodentika, oferują metodę Clear Aligner. Na czym ona polega? to metoda, polegająca na leczeniu wad zgryzu przy pomocy przezroczystych nakładek. W tym wypadku pacjent otrzymuje dopasowany do swoich potrzeb komplet nakładek o trzech grubościach: soft, medium i hard na każdy z łuków zębowych. Nakładki te powinny być noszone przez tydzień każda – według zaleceń lekarza. Po trzech tygodniach terapii ponownie pobierane są wyciski zębów pacjenta, a następnie stworzony zostaje kolejny komplet nakładek. Proces powtarza się aż do zakończenia leczenia.

Alternatywą dla tej metody są aparaty nakładkowe. Aparaty nakładkowe Invisalign to innowacyjne rozwiązanie dla osób, pragnących cieszyć się pięknym uśmiechem bez noszenia tradycyjnego aparatu ortodontycznego. Metoda ta polega na regularnym noszeniu specjalnie dopasowanych, przezroczystych nakładek, wymienianych średnio co dwa tygodnie tak, aby uzyskać efekt prostych i pięknych zębów. Nowoczesne ortodoncja daje wiele możliwości, aby relatywnie szybko uzyskać piękne uzębienie.

Chcesz popracować nad swoim zgryzem ze specjalistami? Odwiedź Przychodnię Specjalistyczną Ortodentika. Sprawdź ofertę: https://www.ortodentika.pl/ .

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>