Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/jarodbartenders/domains/caffebabka.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Osocze bogatopłytkowe - zastosowanie, efekty | LASERMED
piątek, Maj 07, 2021

Osocze bogatopłytkowe nie tylko w ortopedii

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego nadało nowego oblicza medycynie regeneracyjnej. Początkowo było ono wykorzystywane głównie w ortopedii. Jego właściwości i łatwy sposób pozyskiwania pozwoliły m.in. na przyspieszenie procesu gojenia czy wspomaganie leczenia schorzeń i urazów stawów. Na przestrzeni lat zmieniało się zastosowanie osocza bogatopłytkowego. W ostatnich latach wykorzystanie osocza bogatopłytkowego poszerzyło się o zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, głównie zabiegi odmładzające. Zadecydowały o tym pozytywny wpływ preparatu na kondycję skóry i zdolność do jej regeneracji. Coraz częściej, terapia osoczem bogatopłytkowym jest też stosowana w leczeniu łysienia. w kolejnych latach osocze stanie się jeszcze bardziej popularne, a jego zastosowanie najpewniej poszerzy się o kolejne zabiegi. Dowiedz się więcej o właściwościach i efektach działania osocza bogatopłytkowego.

Czym tak naprawdę jest osocze bogatopłytkowe i w jaki sposób jest pozyskiwane?

Osocze bogatopłytkowe PRP (z ang. Platelet Rich Plasma) to preparat krwiopochodny o wysokim stężeniu płytek krwi. Jest on bogaty w czynniki wzrostu i białka bioaktywne, dzięki czemu ma ogromne zdolności regeneracyjne. Podanie preparatu przede wszystkim pobudza komórki macierzyste, przez co przyspiesza odbudowę tkanek, które uległy destrukcji lub straciły swoje właściwości w procesie starzenia. Pozyskiwanie osocza bogatopłytkowego jest niezwykle proste. W pierwszej części zabiegu, od pacjenta pobierana jest odpowiednia ilość krwi, z której podczas obróbki, odseparowany zostaje preparat o wysokim stężeniu płytek krwi. Kolejny etap zabiegu to podanie osocza bogatopłytkowego bezpośrednio w leczone miejsce. Wtedy rozpoczyna się proces intensywnej regeneracji, której efekty możemy obserwować w ciągu najbliższych dni lub tygodni.

Osocze bogatopłytkowe w zabiegach na skórę

Osocze PRP wykorzystuje się w medycynie estetycznej. Podanie osocza bogatopłytkowego jest wskazane dla skóry, która utraciła jędrność, stała się sucha i wiotka. Dzięki krwiopochodnemu preparatowi, który pobudza tkanki do regeneracji, pobudza tworzenie się naczyń krwionośnych i produkcję kolagenu, skóra odzyskuje sprężystość i odpowiednie napięcie, poprawia się jej koloryt oraz wygładzone zostają zmarszczki i bruzdy. Iniekcja osocza bogatopłytkowego to także naturalny sposób na eliminację rozstępów i blizn.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego w ortopedii

Eksperci z kliniki LASERMED w Nowym Targu przyznają, że osocze bogatopłytkowe w ortopedii, stosowane jest głównie w leczeniu chorób, stanów zapalnych i urazów stawów, mięśni, ścięgien i więzadeł. Terapia wspomaga też zrost kości po złamaniach. Podanie osocza bogatopłytkowego niejednokrotnie pozwoliło uniknąć zabiegu chirurgicznego.

Leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym

Terapia osoczem bogatopłytkowym to jedna z najbardziej innowacyjnych metod leczenia łysienia. Preparat jest wstrzykiwany w skórę głowy, co pozwala zapoczątkować procesy regeneracyjne. Fibroblasty produkują więcej kolagenu i poprawione zostaje ukrwienie. Dzięki temu zwiększa się porost włosów. Nowo wyrastające włosy są grubsze i mocniejsze. Leczenie osoczem bogatopłytkowym może pełnić rolę terapii wspomagającej.

Zalety wykorzystania osocza bogatopłytkowego

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego wyróżnia bezpieczeństwo. Preparat, który pochodzi z krwi pacjenta, jest w pełni naturalny. Zupełnie znika zatem ryzyko wystąpienia alergii. Procedura pobrania i wstrzyknięcia preparatu trwa stosunkowo krótko, a efekty zabiegów z osoczem bogatopłytkowym pojawiają się w krótkim czasie. Jest to zatem świetna alternatywa dla inwazyjnych zabiegów chirurgicznych lub zabiegów z wykorzystaniem preparatów mogących wywołać alergię.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>