czwartek, Czerwiec 04, 2020

Osocze bogatopłytkowe PRP – piękna skóra w zasięgu twoich możliwości

Masz już dość swojej zmęczonej, ziemistej cery i wiotkiej skóry? Chciałabyś znów wyglądać tak jak dawniej, ale myślisz, że to niemożliwe? Nie martw się! Współczesna medycyna estetyczna zna sposób, który pozwoli ci odzyskać promienny wygląd. Osocze bogatopłytkowe PRP, wykorzystane w nowoczesnej terapii regeneracyjnej, daje szansę na kompleksową rewitalizację twojego ciała. Powrót do kondycji sprzed dawnych lat nie musi być już tylko marzeniem – odmładzanie skóry staje się rzeczywistością.

Wskazania do zabiegu

Kuracja z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego PRP skierowana jest do osób, które chciałyby poprawić kondycję swojej skóry. Wśród pożądanych skutków zabiegu szczególnie istotne są:

 • redukcja zmarszczek;
 • redukcja rozstępów;
 • rozjaśnienie przebarwień;
 • usuwanie blizn potrądzikowych, pourazowych itp.;
 • odżywienie włosów, zahamowanie ich wypadania;
 • przywrócenie cerze blasku i elastyczności;
 • odmłodzenie i ujędrnienie wiotkiej skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu osoczem bogatopłytkowym

Zabiegu nie można wykonywać w okresie ciąży i laktacji. Przeciwwskazaniem mogą też być nowotwory i choroby krwi. Zanim przystąpisz do zabiegu, warto skonsultować się z lekarzem, który pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie.
Jak to działa?

Mówiąc w skrócie, sekret tej terapii polega na wykorzystaniu własnego osocza pacjenta. Pobierane jest ono bezpośrednio przed zabiegiem, a następnie aplikowane w te fragmenty skóry, które przeznaczone są do rewitalizacji.

W zabiegu wykorzystywane są więc własne komórki macierzyste pacjenta, mające ogromny potencjał biologiczny – tłumaczą specjaliści z Kliniki Medycyny Estetycznej Bieńkowscy Esteticmed.pl. Osocze bogatopłytkowe zawiera czynniki wzrostu – do najważniejszych z nich należą:

 • TGF-β (transformujący czynnik wzrostu);
 • EGF (naskórkowy czynnik wzrostu);
 • PDGF (płytkowy czynnik wzrostu);
 • FGF (czynnik wzrostu fibroblastów).

Czynniki wzrostu pobudzają proces neokolagenezy (tworzenia nowego kolagenu), a także angiogenezy (nowych naczyń krwionośnych). W wyniku ich działania aktywowane są też mezenchymalne komórki macierzyste. W efekcie skóra podlega kompleksowej rewitalizacji.

Warto zaznaczyć, że terapia osoczem bogatopłytkowym jest techniką naturalną i bezpieczną – decydując się na nią, nie musimy obawiać się działań niepożądanych.

Zabieg z wykorzystaniem osocza PRP – krok po kroku

 1. Najpierw do specjalnych, sterylnych probówek pobierana zostaje krew własna pacjenta – zazwyczaj ok. 10-60 ml.
 2. Następnie pobraną krew poddaje się wirowaniu.
 3. W wirówce erytrocyty i leukocyty oddzielone zostają od osocza z płytkami krwi – uzyskuje się w ten sposób czyste osocze bogatopłytkowe.
 4. Na koniec otrzymane osocze aplikowane jest w skórę poprzez ostrzykiwanie – techniką mezoterapii. Alternatywnie można też zastosować aplikację liniową (z wykorzystaniem mikrokaniuli).

Zabieg trwa ok. 20-60 minut (w zależności od okolicy zabiegowej). Można wykonywać go jednorazowo, choć w niektórych przypadkach korzystne jest zastosowanie całej serii zabiegów (najczęściej od 3 do 4).

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu (w okresie ok. 24 godzin) należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego. Lepiej zrezygnować w tym czasie z basenu czy wizyt na siłowni.

Jak można byłoby się spodziewać, efekty zabiegu osoczem PRP nie są natychmiastowe – potrzeba czasu, żeby włókna kolagenowe uległy pełnemu odbudowaniu. Na szczęście nie trzeba czekać długo. Już dwa tygodnie po zabiegu można zaobserwować znaczną poprawę wyglądu skóry.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>