Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/jarodbartenders/domains/caffebabka.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Osocze bogatopłytkowe. W jakim celu wykorzystuje się zabieg PRP z użyciem własnej krwi? - Zdrowie i uroda
piątek, Maj 07, 2021

Osocze bogatopłytkowe. W jakim celu wykorzystuje się zabieg PRP z użyciem własnej krwi?

W ostatnich latach terapie z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, czyli własnej krwi pacjenta, cieszą się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego, bowiem jest to doskonały i naturalny sposób nie tylko na leczenie różnorodnych urazów ortopedycznych, ale też przeciwdziałanie procesowi starzenia się skóry czy zapobieganie nadmiernemu wypadaniu włosów. W czym tkwi wyjątkowość zabiegu PRP? Kto może się mu poddać? I jakie korzyści może on nam przynieść?

Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego w ortopedii

Złamania, naderwanie ścięgien czy uszkodzenie mięśni… w tradycyjnym leczeniu ortopedycznym wykorzystuje się zazwyczaj metody operacyjne lub leczenie farmakologiczne, które polega na stosowaniu odpowiednich środków przeciwzapalnych i przeciwbólowych, a także przyjmowaniu zastrzyków ze sterydami. Z jednej strony metody te pozwalają na skuteczne leczenie różnorodnych urazów ortopedycznych oraz szybką poprawę stanu zdrowia pacjenta, zaś z drugiej mogą wywołać szereg różnych skutków ubocznych, hamując jednocześnie naturalne procesy naprawcze i prowadząc do degradacji tkanek.

W odróżnieniu od tradycyjnych metod leczenia ortopedycznego zabieg przy użyciu własnego osocza bogatopłytkowego czy komórek macierzystych prowadzi do odbudowy uszkodzonych tkanek mięśniowych oraz ścięgien i przyspiesza gojenie się ran. Nasza własna krew jest bowiem naturalnym elementem obrony i regeneracji organizmu przy różnych urazach ortopedycznych. Jest to metoda, którą do tej pory znali przede wszystkim sportowcy – to właśnie terapia PRP pozwalała im na szybki powrót do zdrowia, a tym samym do codziennej aktywności fizycznej. Dziś natomiast na terapię z wykorzystaniem własnego osocza mogą zdecydować się wszyscy pozostali pacjenci, którym zależy na wyleczeniu urazów ortopedycznych w szybki, bezpieczny i praktycznie nieinwazyjny sposób.

Odzyskaj młody wygląd twarzy

Zabieg z użyciem własnego osocza bogatopłytkowego to również doskonały sposób na walkę z procesem starzenia się skóry. Zabieg PRP, nazywany również wampirzym liftingiem twarzy, przywraca skórze jędrność oraz elastyczność, a także redukuje zmarszczki. Nasza własna krew posiada wszystkie niezbędne oraz naturalne składniki, które prowadzą do regeneracji i odbudowy, a tym samym do poprawy kondycji skóry.

Choć zabieg ten może wydawać się nieco przerażający, to prawda jest taka, że specjaliści medycyny estetycznej uznają go za jeden z najbardziej naturalnych i najbezpieczniejszych zabiegów odmładzających – potwierdza dr Wiesław Bieńkowski z Centrum Medycznego Bieńkowski w Bydgoszczy. Co więcej, zabieg z użyciem własnego osocza bogatopłytkowego sprawdza się nie tylko przy odmładzaniu twarzy, ale też redukcji różnych zmian skórnych, np. blizn potrądzikowych czy rozstępów.

Zabieg jest bardzo szybki (trwa około 30 minut), zaś jego efekty utrzymują się na skórze mniej więcej od 6 do 12 miesięcy. Przy jego wykonywaniu wykorzystuje się znieczulenie miejscowe, by w jak największym stopniu zminimalizować ból oraz dyskomfort odczuwany przez pacjenta.

Wzmacnianie włosów poprzez zabieg PRP

Zabieg z użyciem własnego osocza bogatopłytkowego można również wykorzystać do wzmacniania osłabionej struktury włosów. Proponuje się go bardzo często pacjentom, którzy mają do czynienia z nadmiernym wypadaniem włosów, a także postępującym łysieniem. Dzięki wykorzystaniu naturalnych i odżywczych składników znajdujących się w naszej krwi, włosy systematycznie stają się gęstsze, grubsze i mniej łamliwe. Najważniejsze jest jednak to, że zabieg PRP skutecznie hamuje wypadanie kosmyków, a jednocześnie pobudza cebulki włosów do ponownego wzrostu.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>