Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/jarodbartenders/domains/caffebabka.pl/public_html/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210 Palety transportowe - które warto wybrać? - Pakobud.pl
piątek, Maj 07, 2021

Palety drewniane – które wybrać? Poznaj różnice między ich rodzajami!

Niezależnie od tego, czy planujesz przeprowadzkę, wysyłkę większej gabarytowo przesyłki czy chcesz rozpocząć swój własny biznes zakładający opcję dostarczenia towarów w większych rozmiarach, z pewnością będziesz potrzebować odpowiednich palet drewnianych. Są niezwykle praktyczne i solidne, a przy tym ekologiczne. Jednak na rynku możemy znaleźć ich wiele rodzajów, dlatego wybór wcale nie jest prosty. Jak wybrać te najlepsze? Poznaj różnice między typami palet drewnianych i wybierz te najlepsze dla siebie!

Paleta euro a paleta przemysłowa – czym się różnią?

Chociaż niektórzy nazw paleta euro oraz paleta przemysłowa używają zamiennie, w rzeczywistości nie są to te same produkty.

Euro palety to konstrukcje opatrzone specjalnym certyfikatem, a ich charakterystyczną cechą jest nadruk “EUR” lub “EPAL”. Produkowane mogą być wyłącznie przez firmy bądź koleje narodowe dużej części europejskich państw, pod warunkiem posiadania przez każde z nich licencji EPAL (norma europejska UNE-EN 13698-1). Wiąże się to ze standaryzacją rozmiarów oraz wag tego typu palet drewnianych. Wymiary powinny wynosić 1200 x 800 x 144 mm, a ich waga to około 25 kg. Dzięki jednorodnym parametrom palety tego typu mogą być przeładowywane i przewożone na terenie całej Europy bez zbędnych utrudnień. Są one bowiem nie tylko stosowane w całej Europie, lecz także ich powierzchnia stanowi wielokrotność stosowanych w niej standardowych opakowań. Dlatego jeśli Twoja przesyłka odbędzie dłuższą drogę przez kontynent, euro paleta to doskonały wybór. Euro palety mają również określoną nośność, mieszczącą się w przedziale 1000-1500 kilogramów, zależnie od rozmieszczenia ładunku.

Euro palety wykonywane są z drewna rozdrobnionego, a także z drewna litego. Spośród nich możemy wyróżnić 3 podstawowe typy:

  • jasne, bez żadnych uszkodzeń;
  • ciemniejsze, w dobrym stanie, bez większych uszkodzeń;
  • ciemne, z nieco większymi uszkodzeniami, które jednak w dalszym ciągu nadają się do użytku.

Ogromną zaletą euro palet drewnianych jest również ich solidne wykonanie. Dzięki temu mogą one być stosowane zarówno do przewozu cennych towarów, jak i wykorzystane w celach prywatnych, na przykład do wykonywania modnych od dłuższego czasu mebli.

Drugą opcją będą palety przemysłowe. Nie mają one odgórnie określonych wymiarów – tutaj producentów cechuje pełna dowolność. Również nośność tego typu palet może być różna, zależnie od producenta i przeznaczenia. Zazwyczaj są one także lżejsze od euro palet. Doskonale sprawdzą się w przypadku krótszych transportów, bez konieczności przeładunku. Co więcej, ze względu na to, że wymiary palet przemysłowych nie są określone żadnymi standardami, łatwiej znaleźć te odpowiednie na przesyłki o nietypowych rozmiarach. Należy jednak zwrócić uwagę, że najczęściej nie są one tak solidne, jak euro palety, dlatego też mogą nie być odpowiednie do wyjątkowo ciężkich przesyłek, a także do mebli, które musiałyby utrzymywać większe ciężary.

Palety drewniane czy plastikowe? Które wybrać?

Wiele osób zastanawia się, czy lepszym rozwiązaniem będą palety plastikowe, czy raczej palety drewniane. Chociaż nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych różnic między tymi dwoma typami. Prawdą jest, że palety z tworzywa sztucznego są lekkie, a jednocześnie trwałe, nie można jednak powiedzieć, że trwalsze od drewnianych. Palety drewniane, np. w pakobud.pl , to gwarancja solidności, nawet w przypadku wyjątkowo ciężkich towarów. Należy jedynie unikać ich zamoczenia. Co więcej, palety co transportu z plastiku trudno będzie wykorzystać po ich zastosowaniu w przewozie, np. tworząc meble do domu lub ogrodu. Nie należą one również do produktów ekologicznych, dlatego jeśli zależy Ci na środowisku, palety drewniane będą znacznie lepszym wyborem.

Wiesz już, jakie palety drewniane będą najlepsze dla Ciebie? Zamów je na pakobud.com.pl i zapewnij swojej przesyłce bezpieczną podróż!

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>