niedziela, Styczeń 19, 2020

Paznokcie hybrydowe można mieć i bez kosmetyczki!

Praca, dom, zakupy, fryzjer, centrum handlowe, czasami fitness club – biegamy z miejsca na miejsce, aby z jednej strony zadbać o ukochane osoby, a z drugiej o siebie. Czasami tak wiele mamy spraw do załatwienia, że spędzenie czasu w domu staje się wartością na wagę złota. Wtedy nawet wizja najwspanialszej kosmetyczki nas z niego nie wyciągnie – i może jest to dobry moment na odnalezienie domowych sposobów na drobne przyjemności: od maseczki na twarz po pielęgnację paznokci. W dzisiejszych czasach nawet nie musisz wychodzić po lakiery do drogerii! W drogerii internetowej ekobieca.pl również wykonasz zakupy.

Pomysł na paznokcie

Najłatwiej się nim zarazić. W dobie kolorowych magazynów i nieograniczonego dostępu do Internetu możemy czerpać informacje praktycznie w każdym miejscu i o każdej porze. W modzie dominuje teraz manicure hybrydowy. Uwielbiamy go, bo lakier jest o wiele trwalszy od zwykłego, a do tego jest nieszkodliwy dla paznokci. To dobry wybór dla wszystkich kobiet stroniących od tipsów. I choć jest to mieszanka zwykłego lakieru do paznokci i elastycznego żelu, płytka paznokcia pozostaje nieodbarwiona, a lakier się nie odpryskuje. U kosmetyczki zapłacimy za usługę do 100 zł, więc może warto zastanowić się nad własnym, domowym manicure? Szczególnie, że lakier hybrydowy można kupić w cenie ok. 30 zł, a starczy na wiele razy. Jednym minusem związanym z kosztami jest posiadanie lampy UV (koszt od 70 zł), jednakże jeśli malowanie paznokci to twoja pasja już od jakiegoś czasu, to taka inwestycja tylko wzmocni twoje hobby.

Od czego zacząć?

Początek niczym nie różni się od zwykłego manicure. Przygotuj płytkę do zaaplikowania odpowiedniego lakieru. Zacznij od opiłowania paznokci i odsłonięcia skórek. Następnie płytka powinna zostać zmatowiona specjalnym bloczkiem. Jeśli się tego nie zrobi, istnieje duża szansa na to, że manicure się nie utrzyma (płytka jest naturalnie tłusta). Aby mieć pewność, że paznokcie są odpowiednio zmatowione, można użyć specjalnego odtłuszczacza.

Nakładanie lakieru

Precyzyjnie pokryj paznokcie bazą, którą następnie utwardź przez 30 sekund pod lampą UV. Wybierz odpowiedni kolor lakieru i nałóż go starannie na paznokcie. W zależności od grubości nałożonej warstwy naświetl swoje paznokcie w lampie od 60 do 120 sekund. Nałóż kolejny raz lakier i ponownie naświetl promieniami UV.
Kosmetyk powinien utrzymać się na paznokciach około dwóch tygodni. Zrezygnuj z używania obcążek podczas skracania paznokci. Mając hybrydowy manicure, używaj pilnika, gdyż ostre urządzenia – jak nożyczki i obcążki do paznokci – mogą spowodować ułamanie i odczepienie się hybrydowego żelu. Po dwóch tygodniach większość kobiet decyduje się na usunięcie manicure. Można to zrobić u kosmetyczki bądź kupić w aptece aceton i samodzielnie zmyć pozostałości po hybrydzie. Nasącz wacik płynem, przyłóż do paznokcia i szczelnie owiń folią aluminiową. Pozostaw na 5 do 10 minut. Następnie zdejmij folię oraz wacik i delikatnie zeskrob żel drewnianym patyczkiem.

Zagrożenia?

Istnieją wątpliwości dotyczące używania lamp UV przy zabiegu, które według niektórych mogą mieć negatywy wpływ na naszą skórę i powodować raka. Zwolennicy manicure hybrydowego przypominają, iż promienie słoneczne oddziałują w podobny sposób na naszą skórę, a taka dawka promieni UV, jak w trakcie wykonywania manicure hybrydowego, jest porównywalna ze spędzeniem 2 minut na słońcu. Mimo wszystko bądźmy czujne i nie nadwyrężajmy swojego zdrowia – nawet dla urody.

Znajdź więcej produktów niezbędnych do wykonania manicure na stronie drogerii internetowej ekobieca.pl: http://www.ekobieca.pl/.  

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>