niedziela, Styczeń 19, 2020

Piękna porcelana bez skaz

Decydując się na kupno zastawy porcelanowej, pragniemy, żeby była ona perfekcyjna i nie posiadała na sobie żadnych skaz i zabrudzeń, powstałych w procesie tworzenia. Chcemy gładkiej i pięknej, białej porcelany, ozdobionej dekoracyjnym motywem, lub nie – zależnie od indywidualnych upodobań. Jednym z polskich producentów oferujących piękną i trwałą porcelanę jest marka MariaPaula, produkująca swoje zastawy w sięgającej końca XIX wieku fabryce Chodzież. Jest to gwarancja jakości wykonania i wysokiej estetyki produktów porcelanowych podparta wielką wiedzą i tradycją.

Jak wygląda proces tworzenia naczyń porcelanowych?

Produkcja naczyń porcelanowych rozpoczyna się od stworzenia projektu w postaci szkicu ręcznego, a następnie modelu trójwymiarowego na komputerze. Kolejnym etapem jest wydruk 3D danego projektu w realnych rozmiarach przyszłego naczynia. Później zaczyna się już konkretne tworzenie porcelany poprzez dobranie surowców i uformowanie ich. W przypadku filiżanki, kolejnym krokiem po uformowaniu jej jest przyklejenie stópki oraz dokładne ręczne oczyszczenie, a następnie doklejenie rączki. Inaczej wygląda produkcja talerzy i spodków, ponieważ powstają one w prasie izostatycznej, dzięki czemu wszystkie są identyczne. Bardziej skomplikowane projekty tworzy się za pomocą metody odlewania. Następnie jest moment na pierwszą kontrolę jakości, a po niej wypał biskwitowy w temperaturze 800 stopni Celsjusza, a później proces szkliwienia, po którym nadchodzi czas na drugi wypał, tym razem w temperaturze 1400 stopni. Po tym etapie następuje czas zdobienia, a namalowane wzory utrwalane są znów w piecu. Jak widać więc, jest to etapowy proces, podczas którego wiele elementów wykonuje się ręcznie (czyszczenie, przyklejanie stópek i rączek oraz malowanie wzorów), porcelanę więc spokojnie można określić mianem rękodzieła.

Zalety porcelany

Porcelana posiada całe mnóstwo zalet. Po pierwsze, jest ona odporna na zarysowania, co jest bardzo istotne, ponieważ jemy za pomocą noża i widelca. Ponadto, bardzo łatwo utrzymać ją w czystości, jest ona także niezwykle bezpieczna i co ważne, ekologiczna. Mogłoby się błędnie wydawać, że porcelana może nie być zbyt trwała ze względu na jej pozorną delikatność i przejrzystość, jednak jest ona niezwykle trwałym materiałem na naczynia. Porcelana marki MariaPaula charakteryzuje się dominującą głęboką bielą, która stanowi piękny kontrast dla potraw. Cechą charakterystyczną naczyń porcelanowych o wysokiej jakości jest brak skaz i gładkość bieli, wynikająca ze starannego procesu tworzenia i dobrania jakościowych surowców w odpowiedniej proporcji – taka właśnie jest porcelana z Chodzieży.

Gdzie kupować porcelanę?

Porcelanę dzisiaj można kupić w bardzo wielu miejscach w całej Polsce, a także w wielu sklepach internetowych. Warto jest jednak wcześniej dowiedzieć się nieco więcej na temat procesu jej tworzenia w poszczególnych fabrykach, żeby móc odpowiednio zadecydować i nie żałować później podjętej decyzji. Bezkompromisowo pewnym producentem jest fabryka w Chodzieży, łącząca w sobie wieloletnią tradycję z nowoczesnością. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą renomowanej marki MariaPaula na stronie internetowej – maria paula.pl.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>