sobota, Wrzesień 19, 2020

Przebarwienia można przezwyciężyć! Poznaj skuteczną metodę usuwania przebarwień

Nie raz słyszałaś, że przebarwienia pozostaną na Twojej twarzy na zawsze, a niedługo prawdopodobnie pojawią się kolejne i żadnym sposobem nie da się ich powstrzymać. To prawda, że przebarwienia na twarzy to jedne z najtrudniejszych defektów skórnych do usunięcia. Preparaty kosmetyczne mogą sobie z nimi nie poradzić, ale za to jest wiele zabiegów medycyny estetycznej, które skutecznie usuwają przebarwienia. Jedną z najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych metod jest zabieg laserem pikosekundowym.

Przyczyny powstawania przebarwień

Przebarwienia na skórze pojawiają się z wielu powodów. Najczęstsze z nich to:

  • nadmierna ekspozycja skóry na słońce,
  • jeden z objawów starzenia się skóry, tzw. plamy starcze,
  • zaburzenia hormonalne, np. po ciąży,
  • zażywanie niektórych leków, m.in. hormonalnych.

Jest też wiele metod usuwania przebarwień. Obecnie za najskuteczniejszą z nich, co potwierdzają specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki, uznawane jest laserowe usuwanie przebarwień, w którym wykorzystuje się technologię pikosekundową. Przebarwienia są częstą i trudną do usunięcia przypadłością skórną, jednak przy zastosowaniu pełnego cyklu leczenia laseroterapia jest bardzo skuteczna i długotrwała.

Czym jest laser PicoSure?

PicoSure to laser, który działa na zasadzie pikosekundowych (bardzo krótkich) impulsów świetlnych. Dzięki temu unika się nadmiernego nagrzewania skóry podczas zabiegu, więc jest on maksymalnie bezpieczny, a skutki uboczne zminimalizowane. Jak działa laser pikosekundowy? Gdy krótka wiązka światła laserowego wchodzi w kontakt z chorobowo zmienioną skórą (np. przebarwieniem na twarzy), zamienia się w energię kinetyczną. Jednocześnie podczas tego procesu powstaje wysokie ciśnienie, pod którego wpływem zmiany barwnikowe w skórze wchłaniają się, a cera rozjaśnia.

Przebieg zabiegu laserem pikosekundowym

Zabieg wygląda podobnie, jak inne zabiegi laserowe wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej. Wykonuje go lekarz. Przesuwa on głowicą lasera po obszarze skóry, na którym znajduje się przebarwienie. Ryzyko przegrzania skóry minimalizowane jest zarówno dzięki krótkim impulsom lasera pikosekundowego, jak i dzięki strumieniowi chłodnego powietrza uwalnianemu na skórę podczas zabiegu. Zabieg trwa niezwykle krótko – od kilku minut (małe zmiany pigmentacyjne) do maksymalnie 25 minut (duże przebarwienia na ciele). 

Laseroterapia przebarwień – efekty

Nowoczesny, pikosekundowy laser na przebarwienia jest zdecydowanie bezpieczniejszy od jego poprzedników. Terapia przeprowadzona za jego pomocą jest mało bolesna i nie powoduje skutków ubocznych, za to dużo szybciej przynosi pożądane efekty. Dzięki zastosowaniu technologii pikosekundowej możliwe było zmniejszenie liczby zabiegów koniecznych do całkowitego usunięcia przebarwień. W przypadku zabiegów laserem PicoSure lub Discovery Pico optymalne efekty uzyskuje się już nawet po 3-4 zabiegach. Zaletą laserów pikosekundowych jest też to, że są wyjątkowo delikatne i nie pozostawiają po sobie blizn. 

Zalecenia po zabiegu laserowego usuwania przebarwień

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być mocno zaczerwieniona, a także mogą na niej występować przekrwienia i lekkie wybroczyny, które zamienią się w niewielkie strupki. Podrażnienia tego typu znikną w ciągu kilku dni, jednak o skórę po laseroterapii trzeba odpowiednio zadbać. W dniu zabiegu i przez kilka dni po zakończeniu kuracji zalecane jest stosowanie kremów o działaniu łagodzących. Poleci Ci je lekarz, który wykonywał zabieg. Czasami lekarz może zalecić też stosowną farmakoterapię, na przykład gdy masz skłonności do tworzenia się opryszczki.

Nigdy więcej nie bierz do serca opinii, że przebarwień nie da się usunąć! Dowiedz się więcej na temat skutecznej terapii laserem pikosekundowym: https://klinikamiracki.pl/pico-sure/

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>