niedziela, Styczeń 19, 2020

Radiesse – bezpieczny wypełniacz dający naturalne efekty

Wypełniacze to jedne z tych zabiegów, które dają szybkie i trwałe efekty, a jednocześnie nie należą do inwazyjnych metod. Dzielą się na permanentne i wchłanialne, lecz obecnie odchodzi się od stosowania tych pierwszych, które na stałe wbudowują się w organizm i przez to istnieje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej nawet wiele lat po zabiegu. Do wypełniaczy drugiego rodzaju należy między innymi kwas hialuronowy, który jest najczęściej używanym w medycynie estetycznej.

Wypełniacz Radiesse, czyli hydroksyapatyt wapnia

Radiesse jest wypełniaczem szeroko stosowanym w medycynie estetycznej. Uważany za niezwykle bezpieczny, uzyskał akceptację amerykańskiego stowarzyszenia FDA, jako środek skutecznie usuwający zmarszczki. Do tego daje w połowie permanentne efekty, które utrzymują się w skórze od roku do pięciu lat. Rezultaty po jego zaaplikowaniu są natychmiastowe i długotrwałe. W jego składzie (Radiesse składa się w 70 % z żelu i w 30% z mikrogranulek wapnia i fosforu) znajduje się hydroksyfosforan wapnia (czyli hydroksyapatytu CaHA), który jest jednym z budulców naszych kości i używa się go przy wszczepianiu implantów ortopedycznych i dentystycznych. Odkąd zaczęto go stosować w medycynie, czyli od 25-ciu lat, nie zaobserwowano żadnych skutków ubocznych.

Radiesse nie wywołuje również reakcji alergicznych, z racji tego, że nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego.

Czym różni się Radiesse od innych wypełniaczy? Jak działa?

Wielką zaletą Radiesse jest to, że przy swojej biokompatybilności i bezpieczności – całkowicie wchłania się w organizm – daje takie efekty, jak wypełniacze stałe, jest więc semi-permanentny. Dodatkowo, wypełniacz ten ma szerokie zastosowanie: wykorzystuje się go nie tylko w zabiegach upiększających i kosmetyce, lecz także w rekonstrukcji. Jest więc trwały, wytrzymały i ma różnorodne przeznaczenie.  Długo utrzymujące się efekty zapewnia sposób, w jaki działa – cząsteczki CaHA tworzą w tkance rodzaj podpory, na której rozwijają się i utrzymują cząsteczki kolagenu, wytwarzane przez ludzki organizm, odpowiedzialne za elastyczność skóry.

Zabieg z użyciem wypełniacza Radiesse

Pomimo tego, że zabieg z użyciem tego wypełniacza nie jest bolesny, to przed całą procedurą można skórę dodatkowo miejscowo znieczulić, aby doznania bólowe były całkowcie zniwelowane. Preparat wprowadza się w tkanki cienką igłą umieszczoną w strzykawce. W zależności od przewidzianej dawki, strzykawki te mają różne rozmiary. Po wstrzyknięciu wypełniacza pacjent może w zasadzie wrócić do codziennej aktywności (niekiedy po ukłuciach pozostają lekko czerwone lub obrzęknięte ślady, które szybko znikają).

Zastosowanie wypełniacza Radiesse

Radiesse wykorzystuje się do wypełniania bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek tzw. marionetkowych, kształtowania linii żuchwy, a także w niechirurgicznej plastyce nosa. Dodatkowo można nim powiększyć kości policzkowe i w spektakularny sposób odmłodzić dłonie. Daje trwałe i – co najważniejsze – naturalne efekty.

Pomimo tego, że wypełniacz ten jest w pełni biokompatybilny, nie wszyscy mogą zdecydować się na ten zabieg, ostrzega doktor Kępa. Grupą ryzyka objęte są kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby z niewyleczonym zakażeniem skóry oraz osoby cierpiące na silne alergie (uczulenie na lidokainę lub jej pochodne) i zaburzenia krwawienia.

Wypełniacz Radiesse jest preparatem zupełnie nowej generacji, lecz gruntownie przebadanym i licznie używanym z klinikach medycyny estetycznej. Jego skuteczność i bezpieczeństwo sprawiły, że znalazł zastosowanie nie tylko w kosmetyce. Więcej informacji znajdziesz na: Dr Kępa.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>