poniedziałek, Czerwiec 14, 2021

Różnice pomiędzy depilacją laserową a fotodepilacją

Depilacja laserowa oraz fotodepilacja to dwa popularne zabiegi kosmetyczne, których celem jest usunięcie niechcianego owłosienia. Niewiele osób wie, czym różnią się od siebie te dwa zabiegi. Są i tacy, którzy używają tych dwóch terminów zamiennie. W artykule przedstawiamy główne różnice pomiędzy epilacją laserową a fotodepilacją, a także doradzamy, w jakich sytuacjach lepiej zdecydować się na epilację, a w jakich na IPL.

Spis treści:

  • Czym różni się epilacja laserowa od fotodepilacji?
  • Kiedy warto wykonać epilację?

Czym różni się epilacja laserowa od fotodepilacji?

Epilacja laserowa to zabieg kosmetyczny z dziedziny laseroterapii, który polega na oddziaływaniu wiązki światła na melaninę zawartą we włosach. Mieszki włosowe zostają uszkodzone wraz z cebulkami. Jest to wysoce skuteczny zabieg, który pozwala długotrwale pozbyć się owłosienia. Należy jednak wykonać serię epilacji, która składa się z około 5-10 zabiegów, w zależności od karnacji i koloru włosów. Dzięki temu możliwe będzie osiągnięcie długotrwałych efektów. Epilacja laserowa jest obecnie niezwykle popularnym zabiegiem, a to za sprawą rezultatów, jakie pozwala osiągnąć.

Fotodepilacja (IPL) polega na usunięciu owłosienia przy pomocy impulsu świetlnego. Główną różnicą pomiędzy tym zabiegiem a depilacją laserową jest trwałość. Laser usuwa owłosienie na znacznie dłuższy czas, a przy odpowiedniej ilości zabiegów również trwale. Fotodepilacja działa jedynie na melaninę znajdującą się w cebulce włosa i pozostawia tkankę wokół niego w nienaruszonym stanie. Istotną różnicą jest także liczba promieni – urządzenie do epilacji laserowej emituje zaledwie jeden promień, z kolei IPL – całą ich wiązkę o różnych długościach fali.

Epilacja laserowa trwa dłużej niż fotodepilacja, jednak to ta druga metoda wymaga większej ilośc przeprowadzonych zabiegów. Obydwa zabiegi są bezbolesne. Mogą wywoływać dyskomfort u osób wrażliwych, jednak wówczas możliwe jest zastosowanie znieczulenia.

Jeśli chodzi o cenę zabiegów, będzie ona zależeć przede wszystkim od kliniki, a także partii ciała poddawanej depilacji. Wykupując pakiet zabiegów najczęściej możemy zaoszczędzić niemałą sumę pieniędzy, warto więc wziąć to pod uwagę.

Kiedy warto wykonać epilację?

Zabieg laserowy jest odpowiednim rozwiązaniem, jeśli chcemy długotrwale pozbyć się włosków. Fotodepilacja nie pozwala osiągnąć takich rezultatów, jednak może okazać się skuteczniejsza w przypadku blond i rudych włosów. Jeśli nie wiemy, na jaką metodę powinniśmy się zdecydować, możemy zasięgnąć porady lekarza, który weźmie pod uwagę indywidualne predyspozycje oraz oceni, który z zabiegów przyniesie lepsze rezultaty. Choć to właśnie epilacja laserowa cieszy się trwalszymi efektami, jak również każda inna metoda – nie zawsze jest możliwa i wymaga kwalifikacji do zabiegu.

Niezależnie jednak od tego, na jaki zabieg się zdecydujemy – kluczowy jest tutaj wybór odpowiedniej kliniki bądź gabinetu kosmetycznego. Każdy z tych zabiegów powinien zostać przeprowadzony przez doświadczonego, posiadającego odpowiednie umiejętności i kwalifikacje lekarza. Tylko w ten sposób możemy zapewnić sobie oczekiwane rezultaty, a także bezpieczeństwo zabiegu. Jeśli chcesz pozbyć się niechcianego owłosienia w bezpiecznych i komfortowych warunkach, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki Warszawa, poznaj szczegóły związane z zabiegiem depilacji oraz umów się na wizytę konsultacyjną!

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>