piątek, Lipiec 30, 2021

Rozwiąż problem nietrzymania moczu laserem Fotona Spectro SP!

Nietrzymanie moczu to choroba, którą można i trzeba leczyć. Dla wielu kobiet to problem wstydliwy, dlatego często nie zgłaszają go nawet lekarzowi. Jednocześnie wycofują się z życia towarzyskiego, ograniczają swoją aktywność.

Kłopoty z nietrzymaniem moczu ma aż 30% kobiet po 30. roku życia i nawet 60% pacjentek po 60. roku życia. Również panowie cierpią z powodu wspomnianej przypadłości, jednak znacznie rzadziej niż panie. Najczęstszą formą nietrzymania moczu jest wysiłkowe nietrzymanie moczu, czyli popuszczanie niewielkiej ilości moczu podczas wysiłku. Może to być dźwignięcie ciężaru, kichnięcie, kaszlnięcie czy wykonanie nawet najprostszego ćwiczenia fizycznego. Specjaliści z Kliniki Medycyny Laserowej i Regeneracyjnej w Nowym Targu tłumaczą, że problem nie zniknie i sam nie ustąpi, wręcz przeciwnie, może nasilać się wraz z upływem czasu, dlatego trzeba działać, kiedy pojawią się pierwsze symptomy choroby. Nie warto zwlekać z podjęciem leczenia – dodają.

Dwa etapy leczenia laserowego

Laseroterapia w leczeniu nietrzymania moczu to zabieg składający się z dwóch etapów, zewnątrz- i wewnątrzwaginalnego. Metoda ta, czyli IncontiLase, polega na fototermicznym obkurczeniu pochwy, a następnie ujścia cewki oraz przedsionka pochwy. Działania te mają na celu ujędrnienie i napięcie danego obszaru, wzmocnienie ścianek pochwy oraz obszaru ujścia cewki moczowej. Laser, stymulując włókna kolagenowe, powoduje ich namnażanie, a obkurczając tkanki, przywraca prawidłowe funkcjonowanie cewki moczowej. Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, ale czasem lekarz decyduje o konieczności wykonania kilku sesji. Wszystko zależy od złożoności problemu i indywidualnej sytuacji pacjentki. Warto zaznaczyć, że zabieg jest bezpieczny, a jego rezultaty utrzymują się przez lata – zapewniają eksperci z LASERMED, Kliniki Medycyny Laserowej i Regeneracyjnej w Nowym Targu.

Przebieg zabiegu

Zabieg laserowego leczenia nietrzymania moczu przeprowadza lekarz ginekolog. Czas trwania całej procedury to około 30 minut. Aby zminimalizować nieprzyjemne odczucia i towarzyszący naświetlaniu dyskomfort, często stosuje się znieczulenie  miejscowe – tłumaczą eksperci z Kliniki Medycyny Laserowej i Regeneracyjnej LASERMED w Nowym Targu. Do przeprowadzenia zabiegu niezbędne jest założenie wziernika, a następnie zastosowanie odpowiedniej aplikatury, innej w przypadku naświetlań wewnętrznych i zewnętrznych. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Jedynym zaleceniem pozabiegowym jest powstrzymywanie się od współżycia przez około miesiąc po zabiegu. Proces gojenia oraz syntezy nowych włókien kolagenowych, a tym samym wzmacniania tkanek poddanych zabiegowi, przebiega przez kilka następnych miesięcy. Zabieg warto uzupełnić regularnymi ćwiczeniami mięśni Kegla, co wydłuży znacznie czas utrzymywania się efektów. W okresie menopauzy konieczne może okazać się stosowanie terapii hormonalnej.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem należy przeprowadzić konieczne badania, jak cytologia, USG, badanie ginekologiczne, wymaz z pochwy i wymagane badania z krwi. Przeciwwskazaniami do laseroterapii jest ciąża, stany zapalne pochwy, krwawienia i choroby nowotworowe, a także stany zapalne, nieuregulowana cukrzyca, antybiotykoterapia czy stosowanie pewnych leków. Zanim zostanie przeprowadzony u Ciebie zabieg laseroterapii, konieczna jest konsultacja z lekarzem, który oceni, czy możesz poddać się działaniu lasera i ile sesji potrzebujesz.

Jeśli męczy Cię problem nietrzymania moczu, skontaktuj się i umów na konsultację. Zabieg laseroterapii to pomysł na rozwiązanie Twoich kłopotów. Wróć do normalnej aktywności +48 18 888 02 00.

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>