czwartek, Czerwiec 04, 2020

Skrzynie – sklejka jako ekologiczny materiał

Skrzynie ze sklejki często są błędnie uznawane za opakowania do transportu mniej wartościowe w porównaniu do skrzyń z litego drewna. Tak naprawdę sklejka stanowi materiał do produkcji skrzyń ładunkowych o wielu zaletach, a często skrzynie ze sklejki sprawdzają się lepiej, niż te drewniane. Zobacz zalety i możliwe zastosowanie skrzyń produkowanych ze sklejki. 

Sklejka do produkcji skrzyń

Sklejka (skleina), to materiał wytwarzany poprzez sklejanie ze sobą kilku cienkich warstw drewna, nakładanych naprzemiennie, krzyżująco. Poszczególne warstwy nazywane fornirami powstają przez okrawanie drewna, a ich liczba stosowana w sklejce jest zazwyczaj nieparzysta. Dzięki takiemu procesowi wytwarzania sklejki powstaje materiał nadający się idealnie do produkcji skrzyń, ale także w wielu innych gałęziach przemysłu. Skrzynie ze sklejki są bardzo popularne, ponieważ charakteryzuje je wiele zalet, takich jak np.:

  • Skrzynia ze sklejki jest stosunkowo lekka, nawet o 70% lżejsza od skrzyni drewnianej w tych samych rozmiarach. Niska waga skrzyni ze sklejki pozwala na zminimalizowanie problemów podczas załadunku, transportu i rozładunku wielu towarów. Lekkie skrzynie sprawdzają się także w transporcie lotniczym oraz morskim lub przy przewozie towarów firmami kurierskimi, ponieważ pozwalają na znaczne ograniczenie kosztów.
  • Skrzynie transportowe ze sklejki są trwałe – zastosowanie kilku warstw fornirów w sklejce pozwala na wyprodukowanie trwałej i wytrzymałej skrzyni, co zależy od jej przeznaczenia. Łódzki producent Pako-Bud wspomina, że skrzynie ze sklejki dostosowywane są do indywidualnych potrzeb, przez co te opakowania transportowe spełniają swoje zadania w zależności od rodzaju towarów oraz ich wielkości.
  • Skrzynie ze sklejki wielokrotnego użytku – ze względu na wiele możliwości wykorzystania sklejki produkowane są nie tylko skrzynie jednorazowe, ale także skrzynie, które mogą służyć do transportu przez wiele lat.
  • Szczelność – pełna skrzynia ze sklejki jest szczelna, dzięki czemu w transporcie opakowania takie mogą być wykorzystywane do przewożenia różnych produktów, chroniąc tym samym towary podczas transportu i magazynowania.
  • Wszechstronne zastosowanie – możliwość wykonania skrzyni ze sklejki w praktycznie każdym rozmiarze sprawia, że wyrób ten idealnie sprawdza się jako np. skrzynia na ryby, produkty spożywcze, a także materiały przemysłowe, czy odzież i buty.

Skrzynie sklejka – cena i wymiary

Sklejka jest materiałem podatnym na wyginanie i dostosowuje się do pożądanego kształtu, dlatego materiał ten sprawdza się do produkcji skrzyń w praktycznie każdym rozmiarze. Producent skrzyń ze sklejki zwykle oferuje możliwość wykonania skrzyni w wymiarach dostosowanych do potrzeb, co zwiększa komfort transportu. Jeśli skrzynia wielokrotnego użytku będzie kolejno wykorzystana do przewożenia lub magazynowania towarów w innych rozmiarach, można wówczas zabezpieczyć produkty poprzez zastosowanie wypełnienia wewnątrz skrzyni.

Co ważne skrzynia, w której sklejka stanowi główne tworzywo może być wykonana z otwieranym wieczkiem lub okienkiem, co pozwala na stałe kontrolowanie przewożonego towaru.

Poza wymienionymi zaletami skrzynie ze sklejki na wymiar mają jeszcze jedną ważną cechę, jaką jest ich cena. Atrakcyjna, stosunkowo niska cena skrzyń ze sklejki w połączeniu z ich praktycznym zastosowaniem oraz estetycznym wyglądem sprawia, że są to opakowania do transportu bardzo często wybierane przez przedsiębiorców, ale także osoby prywatne. Skrzynie ze sklejki sprawdzają się również do sortowania np. narzędzi, przechowywania sprzętów ogrodniczych i budowlanych, czy nawet jako ozdoba.

Sprawdź szeroki wybór opakowań do transportu u producenta Pako-Bud z Łodzi, gdzie znajdziesz skrzynie na wymiar ze sklejki oraz inne opakowania transportowe!

0 Comments

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>